Turambar

Co teraz czytacie?

384 postów w tym temacie

Co do książki Historia Chińskich Tortur, to powiem że jest to ciekawa książka.

Aktualnie czytam (a jak by inaczej) Stephena Kinga Bazar złych snów.

Początek super, książka składa się z kilku opowieści oraz z krótkich wstępów do tych że opowieści, co jest bardzo na plus.

Tak trochę pod koniec książki, jakoś jest słabo ale może opowieść Nekrologi wszystko poprawi.

Wcześniej nim zacząłem czytać BzS-S.Kinga, czytałem Wendigo i inne upiory Algernona Blackwooda (jestem w połowie) owa książka, to podobnie do książki S.Kinga, zbiór opowieści grozy, tylko jak dla mnie, trochę za dużo jest opisu, a treści mało. Najgorsze jest to, że nie bardzo straszą te opowieści. Kupna nie żałuje, póki co oceniam ją na 7/10.

Przede mną jeszcze dokończyć Wendigo i inne upiory A.Blackwooda, Zielona Mila S.Kinga, Historia Lisey S.Kinga, Inne Światy A.Machen, Śląski horror. O diabłach, skarbnikach i utopcach D.Simonides, W górach przeklętych. Wampiry Alp, Rudaw, Sudetów, Karpat i Bałkanów B.G.Sala i nie wiadomo co jeszcze trafię na wyprzedażach.

Czyli tak do końca roku, mam co czytać :D

0

Ja aktualnie czytam Miecz Przeznaczenia autorstwa Sapkowskiego, gdyż jako cel na te wakacje obrałem sobie przeczytanie całej sagi :D

Jak skończę, to myślę nad wzięciem się za coś z serii Metro, ale póki co nie będę patrzył tak bardzo w horyzont.

1

Skończyłem "Mitologię Nordycką", a teraz czytam aktualnie czytam "Robota" Wiśniewskiego-Snerga oraz w końcu znalazłem czas na "Diunę", kupiłem tą książkę tak dawno temu i ciągle ją przekładałem bo nie miałem czasu/czytałem coś innego. Recenzje ma niezwykle przychylne dlatego liczę, że będę się nieźle bawił. Później może wezmę na tapetę "Hyperiona" jak już nadrabiam klasyki ;)

0

Dnia 14.02.2017 o 12:45, Marks napisał:

Aha no i ponownie utwierdziłem się w przekonaniu, iż S. King jest strasznie nierówny w poziomie swoich książek

Nie tylko Ty masz takie wrażenie :D Ostatnio skończyłam czytać "Komórkę" a teraz zabrałam się za "Koniec Warty". To może być tylko moje odczucie, ale przy "Komórce" potwornie się męczyłam... Miałam wrażenie, że była pisana na siłę. Z "Końcem Warty" jest już lepiej. Szczególnie że to trzeci tom trylogii, a ja nie czytając dwóch poprzednich nie miałam problemu się odnaleźć. Ładnie i przejrzyście, fajnie się to nawet czyta, choć szlachetnego końca pleców też nie urywa.

0

W ciagu ostatniego miesiaca przeczytalem "Pasterska korone" Pratchetta, "Wampira z MO" oraz "Kroniki Jakuba Wedrowycza" Pilipiuka i aktualnie koncze "Kroniki Czarnej Kompanii" Cooka. Nastepne w kolejce sa "Neuromancer" i "Diuna", a po nich siegne po kontynuacje cyklu o Czarnej Kompanii. 

0

Więc tak, odnośnie Bazaru złych snów S.Kinga, to niema jajakiejś specjalnej niespodzianki. Jak prawie wszystkie jego książki i ta, przypadła mi do gustu, lecz kilka opowieści jest trochę-hmm nudnych ale końcówka daje radę. 8/10.

Kinga skończyłem czytać jakoś w szybko i zacząłem czytać (przerwawszy na chwilę Wendigo i inne upiory A.Blackwooda) Śląski Horror która to książka, opisuje maszkary oraz dobre duchy śląska i okolic. Głównie topielce i skarbniki. Jest pisana w dużej mierze gwarą śląską, lecz na końcu książki, jest słownik którym można przetłumaczyć sobie słowa, które nas intrygują.

Moja ocena to 8/10 dlatego że lubię takie opowieści. Szczególnie pisane gwarą.

Po skończeniu Śląskiego Horroru (w porównaniu z poprzedniczkami owa książka, jest dość krótka)  Po jej skończeniu, nakręcony trochę opisami demonologi śląskiej, sięgnąłem po W Górach Przeklętych. Wampiry: Alp, Rudaw, Sudetów, Karpat i Bałkanów B.G.Sala.

Książka owa opisuje dzieje wampirów od pierwszego (znanego autorowi) przypadku i wcale nie jest to hrabia Dracula. Opisane tam wampiry. to nie te które świecą czy są delikatne. Tamte pierwsze, prastare wampiry, to czysta żądza mordu i demonicznej siły która po śmierci nieszczęśnika, wypełnia jego ciało i karze wstać mu z grobu i pozyskać siłę życiową od żywych.

Wampiry promowane aktualnie (w niektórych przypadkach) w popkulturze, to jakieś cieniarski, których taki np. Myślęta, Brodka Duchaczowa czy Mrczy I Stary rozłożył by na łopatki i to w mgnieniu oka. Wszystkim tym, co lubią wampiry i chcą się dowiedzieć jak one naprawdę wyglądały, zapraszam do lektury tejże książki.

Książka owa nie opowiada tylko o wampirach, a tez prezentuje nam historię miejsca gdzie żyły owe istoty, oraz książka zawiera dużo bardzo klimatycznych ilustracji.

Opisuje też najważniejsze i najlepsze filmy o krwiopijcach, które powstały kiedykolwiek. Moja ocena to 9/10.

Po przeczytaniu tak dobrej książki w moich klimatach, sięgnąłem od razu po kolejną książkę, tego autora. A jest to, Wycie w ciemności Wilki i Wilkołaki Europy.

Autor znów demaskuje i pokazuje nam, prawdziwe oblicze wilkołaków i to jak zmieniało się ono na tle dziejów.

Wilkołak to nie istota dwunożna, podobna do tych ze Skyrim czy Wiedźmina. Książka zawiera tez opis bestii i wilków, które grasowały po ówczesnym świecie. oraz ciekawych historii związanych z wilkołactwem i lykanotropią.

Książka jak i poprzednia, też posiada opis miejsc historycznych, na których występowały owe bestie, oraz posiada ciekawe grafiki. Moja ocena 8/10.

Aktualnie powróciłem do A.Blackwooda i Wendigo. Książka nadal nie straszy, a może niema tego na celu ale historie są ciekawe. Ocena 7/10 będzie odpowiednia.

0

23 godziny temu, darkdarius napisał:

Książka owa nie opowiada tylko o wampirach, a tez prezentuje nam historię miejsca gdzie żyły owe istoty, oraz książka zawiera dużo bardzo klimatycznych ilustracji.

Książka jak i poprzednia, też posiada opis miejsc historycznych, na których występowały owe bestie,

Wszystkim tym, co lubią wampiry i chcą się dowiedzieć jak one naprawdę wyglądały

Trochę się pogubiłem... To jest beletrystyka, czy "normalne" książki, typu "Mitologia Słowian" Gieysztora?

ciekawych historii związanych z wilkołactwem i lykanotropią.

Jaka jest różnica między likantropią a wilkołactwem?

0

1 godzinę temu, 47 napisał:

Trochę się pogubiłem... To jest beletrystyka, czy "normalne" książki, typu "Mitologia Słowian" Gieysztora?

Raczej typu Mitologia Słowian ale nie opisuje tylko słowińskich wampirów ale też i innych krajów. Prócz tego, są też tam takie osobistość jak Elżbieta Batory czy Wlad Drakula.

Jaka jest różnica między likantropią a wilkołactwem?

Wilkołactwo pierwotna wiara w zdolność przekształcania się niektórych ludzi w zwierzęta, zwłaszcza w wilki, występująca w wierzeniach ludowych, związana z magicznymi rytuałami, a lykanotropia jest chorobą psychiczną.

0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.