Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Shodan

Rozwiązany: Laptop do 2000 zł

Polecane posty

Zgadza się praktycznie to jest to samo.

Przykładowy test: tutaj

Tylko Asus K56 chyba posiada szynę 128 bit.

Jeżeli chodzi o ten przedział GT740 lub HD8750 będą dobrymi wyborami nawet pomimo szyny 64 bit może uda Ci się już znaleźć:

Lenovo G500H i5-3230M/4GB/1TB/DVD/HD8750M lub LENOVO G510 i5-4200M/4GB/1TB/HD8750M

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze chciałem zapytać, w którym sklepie najlepiej zakupić laptopa? Najlepiej by było, jakbyście wkleili linki z tymi laptopami, to jest ten z Radeonem albo z GeForcem, które polecaliście. Dziękuję i pozdrawiam :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli, czy polecacie te sklepy, czy nie ma z nimi żadnych problemów :). Ten Lenovo Z510 ze Sferisa całkiem fajny, bo i ma matową matrycę, no ale z tego, co widzę, również brak Windowsa no i ta karta graficzna, której nie polecacie. No nic, ostatecznie chyba zdecyduję się na tego Lenovo G510 z Radeonem, tę matrycę glare jakoś przeboleję. Pocieszę się tym, że kolory będą bardziej wyraziste, choć obawiam się odrobinę, że przy oglądaniu filmów będzie mi się wszystko odbijało w ekranie. Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc, za to, że chciało Wam się tyle szukać i odpisywać na moje głupie poniekąd pytania :). Prosiłbym tylko, żeby jeszcze nie zamykać tematu, gdyż zanim kupię laptopa, mogę mieć jeszcze kilka pomniejszych pytanek. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X-kom to bodaj najpopularniejszy sklep ze sprzętem multimedialnym, więc śmiało możesz tam brać :) Osobiście nie mam również żadnych przeciwwskazań do Sferisa - sam pół roku temu brałem tam swoje Y580, w bardzo przystępnej cenie zresztą :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się jednak na tego Lenovo G500H: http://www.x-kom.pl/p/160926-notebook-laptop-15-6-lenovo-g500hi5-3230m8gb1000dvd-rwhd8750m.html i dodatkowo dokupię Windows. Tylko niestety, produkt jest niedostępny. Nie wiecie może, czy on jeszcze będzie w oferce? Albo czy dostanę ten sam laptop w innym sklepie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kupić ten? Procesor w nim jest lepszy? Tyle, że ma tylko 4 GB RAMu zamiast 8. Mógłbyś mi przejrzeć te laptopy i obczaić, czy mniej więcej w tej cenie (może być trochę ponad 2000 zł) dostanę lepszy, od tego G510, czy tylko ten się opłaca? Bo mam już pieniądzę i nie wiem, co robić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z tych wszystkich Lenovo najlepszy będzie ten? I będzie bardziej wydajny, mimo mniejsziej ilości RAMów? Ten procesor jest dużo lepszy? I czy można dokupić RAMy, możecie mi podesłać link, które będą pasować do tego lapka?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAk będze kilka % wydajniejszy. RAm niema nic do tego, 4gb jest wystarczające do normalnego użytkowania nawet tego nie zuzyjesz, więc nie ma sensu aktualnie kupowac więcej, masz wolne gniazdo także w przyszłosći będzesz mógł dołozyć taką pamięć SO-DIMM DDR3, 1600 MHz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, skoro tak mówicie, to chyba jednak kupię tego :). I przynajmniej te 9 dych tańszy. Chcę dokupić jeszcze do niego Windows 8 OEM za 335 zł. Czy warto dorzucić te 65 zł, żeby kupić wersję BOX? To znaczy, że nie przypisuje się do płyty głównej i będę mógł go zainstalować na innym sprzęcie, tak? Czy może jednak zdecydować się na Windows 7?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale OEM chyba też jest na płycie, nie? Chodzi mi o to, czy warto dopłacić nieco, żeby w razei czego móc zainstalować ten Windows na innym komputerze? Co, jeśli np. ukradną mi laptop albo ulegnie uszkodzeniu? Wtedy mógłbym zainstalować, dajmy na to, na nowym laptopie. A wersji OEM nie będę mógł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zamówiłem tego laptopa razem z Windowsem 8.1 w wersji BOX, razem wychodzi 2400 zł, w sobotę pojadę do Katowic go odebrać. Mam nadzieję, że nie będę żałował smile_prosty.gif. Jeszcze tylko jakaś myszka i słuchawki za 50 zł. Możecie polecić dobre słuchawki do laptopa w okolicach 50 zł? Myszkę również? smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z myszek mogę Ci polecić tę (http://www.sferis.pl/produkt/61427-mysz-logitech-m105-czarna.html) Logitech to konkretna firma, nie ma co prawda ultra wysokiej rozdzielczości, ale da radę :) Słuchawki z mikrofonem czy bez? Z mikrofonem fajne są te (http://www.sferis.pl/produkt/70992-modecom-sluchawki-naglowne-z-mikrofonem-mc-400-jazz.html).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obu laptopach ten nieszczęsny GT740M jest na magistrali 64-bitowej (swoją drogą czemu tak wiele modeli ma jego okrojoną wersję?) a Radeon HD8750M jest na szynie 128-bitowej więc tak czy siak większą wydajność da ten drugi, nie ten pierwszy..

Czemu nieszczęsny? W tej cenie to bardzo dobra karta. Sam mam od listopada Laptopa za 2300(Po wytargowaniu 200zł) z tą kartą, 8gb ram i i5 i jestem zadowolony. Przeszełem na tym najnowszego Tombraidera, Far cry3 i Batelfielda 4 Każda gra chodziła bez przycinek na ustawienaich w większości wysokich.

Nic lepszego w tej cenie nie można było kupić - z tego co widze teraz wiele sie nie zmieniło bo jakoś nie moge znaleźć oferty za 2300 czy 2500 z i5 i gt740

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...