Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Shodan

Rozwiązany: Laptop do 2000 zł

Polecane posty

Witam uprzejmie. Planuję na początku czerwca zakup laptopa. Jako, że jestem zupełnie zielony w kwestii laptopów, zwracam się do Was o radę. Laptop ma głównie służyć do internetu, filmów i gier, choć nie spodziewam się w tej kwestii cudów na kiju, choć chciałbym, żeby pociągnął jak najlepsze tytuły. Cena, jak w temacie - do 2000 zł, choć może minimalnie ją przekroczyć, jeśli parametru byłyby znacznie lepsze. Zależy mi, by miał w zestawie Windows 8 i najlepiej matową matrycę. Dobrze byłoby też, by posiadał kartę graficzną GeForce, a procesor Intela. Póki co mam na oku laptop ASUS R510C - co o nim sądzicie? Znajdę w tej cenie lepszy? Pozdrawiam serdecznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 2k najlepszą wydajność otrzymasz z Lenovo G510 tyle że grafika radeona i matryca glare.

NAtomiast z Matowa matrycą najbliżej 2k bedze HP Probook jest to seria biznesowa HP także jakosc wykonania na wysokim poziomie.

Z grafikami radeona spokojnie pograsz we wszystkie nowe produkcje, w wiekszosć na średnich detalach.

Co do asusa to wklej link do konkretnej konfiguracji.

@up tyle że G500h jest bez systemu a autor go potrzebuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli polecacie te Lenovo? Ten z i5, ale bez systemu jest o wiele lepszy od tego z i3? System ewentualnie mógłbym dokupić, choć liczę się z tym, że to koszt ponad 300 zł. A jak z matrycą? Ta błyszcząca znacznie odbija światło? Będzie można na tym w miarę wygodnie oglądać filmy, czy jednak będzie to uciążliwe i matowa bardziej się nada?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domu możesz bez problemu korzystać z matrycy błyszczącej, ale w świetle słonecznym (np na dworze) to już niestety nie, bo nic nie będzie widać..

i5 jest procesorem wydajniejszym od i3 i z pewnością troszkę lepiej się sprawdzi w grach (dodatkowo ma funkcję Turbo Boost w przeciwieństwie do i3);)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Czy polecacie jeszcze jakieś laptopy, poza tymi? I jaki byłby ewentualny koszt dokupienia Windowsa 8? Hmm, myślałem, że ten ASUS będzie bardzo dobrym laptopem w tej cenie, a tu się okazuje, że są jeszcze lepsze. Minusem tylko to, że ASUSa mógłbym kupić w sklepie u siebie i natychmiast odebrać z poinstalowanym wszystkim, a tam będę musiał zamawiać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie jestem studentem. No nic, dziękuję mimo wszystko, gdybyście jeszcze coś znaleźli, to proszę wstawić tu propozycje. Laptop kupuję dopiero na początku czerwca, więc mam jeszcze trochę czasu na zastanowienie :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nówek nic inengo już nie będazie masz tutaj podane najwydajniejsze sprzęty,

Do 2k najlepszą wydajność otrzymasz z Lenovo G510 tyle że grafika radeona i matryca glare.

NAtomiast z Matowa matrycą najbliżej 2k bedze HP Probook jest to seria biznesowa HP także jakosc wykonania na wysokim poziomie.

Z grafikami radeona spokojnie pograsz we wszystkie nowe produkcje, w wiekszosć na średnich detalach.

Co do asusa to wklej link do konkretnej konfiguracji.

@up tyle że G500h jest bez systemu a autor go potrzebuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

damianek12385, raczej nowy. Kilka, które podaliście, to już okolice 2300 zł, jednak wolałbym, żeby ewentualnie tylko trochę przekroczył limit 2000 zł i najlepiej był jednak z tym Windowsem. Z tych zaproponowanych przez Was to chyba jednak ten Lenovo G510 z procesorem i3 by mi w miarę odpowiadał. Choć wolałbym ten z i5, to jednak musiałbym wyłożyć dodatkowo na system, więc raczej odpada. Obecnie wacham się między tym Lenovo G510 z i3 i zaproponowanym przeze mnie ASUSem. Polecacie jednak bardziej Lenovo? Plusem jest to, że ma większy dysk i, jak mówicie, lepszą kartę i procesor. Minusem jednak jest matryca glare. Więc Lenovo znacznie bardziej będzie wydajniejszy w grach? Nie zależy mi wprawdzie aż tak na graniu, bardziej jednak net i filmy, no ale starsze tytuły chciałbym jednak odpalić w rozsądnych ustawieniach. Fajnie by było też, gdyby poszedł na nim najnowszy Sniper Elite III: Afrika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, bardzo Wam dziękuję, Panowie, za pomoc. Jeszcze jedno małe pytanko na koniec: czy występują często jakieś problemy z Radeonami? Całe życie korzystałem z dobrodziejstw GeForce'a. dlatego trochę sceptycznie podchodzę do Radeonów smile_prosty.gif. Więc będzie sporo lepszy od tego GT720M z ASUSa? I czy istnieje jakaś tablica odpowiedników kart graficznych z PCtów dla laptopów? Żebym potem, gdy będę czytał wymagania sprzętowę, wiedział, czy dany tytuł mi pójdzie. Tę matrycę najwyżej jakoś bym przebolał. Ostatecznie więc polecacie Lenovo, nic lepszego w tej cenie nie dostanę? Wiem, że trochę już truję, ale jednak lubię mieć stuprocentową pewność smile_prosty.gif.

Kolejne pytanie: w którym sklepie najlepiej kupić ten laptop? I jak brzmi jego pełna nazwa?

Aha, chciałem jeszcze poruszyć kwestię Windowsa. Wiem, że do laptopów nie dostaję się płytki instalacyjnej, tylko system jest już domyślnie zainstalowany. A co, jeśli chciałbym zrobić formata? Zależy mi na tym, żeby mieć dwie partycje, a domyślnie będzie zapewne tylko jedna. Jak w takim wypadku go przeinstalować? I ile optymalnie zostawić miejsca na partycję systemową (C:), na której będzie tylko Windows i programy, a cała reszta na (D:)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radeony będą miały problemy z grami, które wybitnie są zoptymalizowane pod GeForce'y (vide Assassin's Creed, Watch Dogs, ogólnie gry korzystające z programu The Way It's Meant To Be Played) ale w tej cenie laptopa to i tak najlepszy wybór, bo będzie sobie radził z większością gier na średnich, wyjątkiem są właśnie te wyżej wymienione gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to ten model w sklepie Alsen: http://www.alsen.pl/...6669,id-173602? Bo chyba zamierzam tam kupić, akurat ten sklep stoi w moim mieście. Moglibyście jeszcze w tym sklepie przejrzeć jakieś laptopy godne polecenia, jeśli to nie problem?

Nie to nie jest ten sam model, ten ma radeone 8570 a jest to o wiele gorsza karta od radeone 8750, a dość łatwo je pomylić.

Także nie kupuj go.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obu laptopach ten nieszczęsny GT740M jest na magistrali 64-bitowej (swoją drogą czemu tak wiele modeli ma jego okrojoną wersję?) a Radeon HD8750M jest na szynie 128-bitowej więc tak czy siak większą wydajność da ten drugi, nie ten pierwszy..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...