Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Black Shadow

[Planszówka] Battlestar Galactica - Lot #3

Polecane posty

Battlestar_Galactica_Logo.jpg

Desperacka podróż wciąż trwa. Battlestar Galactica wiedzie resztkę ocalałej ludzkości pośród gwiazd poszukując nowego domu. Ale teraz nie są już sami. Do zmagań z nieustannie ścigającymi ich siłami Cylonów dołączył potężny Battlestar Pegasus.

Jednak wojna sprawiła, że ludzie stali się beznamiętni, okrutni i jeszcze bardziej podejrzliwi. Cylońscy agenci wciąż mogą ukrywać się we flocie być może nawet nieświadomi swej prawdziwej natury. Każdy może potajemnie czekać na odpowiedni moment, aby zdradzić ludzkość.

Gracze:

  1. Felessan jako:
    Laura Roslin
    image.jpg
  2. Black Shadow jako:
    Cavil
    Chars_Cavil.jpg
  3. Hakken jako:
    Helena Cain
    Chars_Helena_Cain.jpg
  4. P_aul jako:
    Sharon "Boomer" Valerii
    image.jpg
  5. Behemort jako:
    Tom Zarek
    image.jpg
  6. Holy.Death jako:
    Anastasia "Dee" Dualla
    Chars_Anastasia_Dualla.jpg
  7. brylant jako:
    Saul Tigh
    image.jpg

Przygotowanie do gry:

Laura Roslin otrzymuje kartę Kworum.

Początkowy dobór kart umiejętności:

Cavil

XX

Helena Cain

XXX

Sharon "Boomer" Valerii

XXX

Tom Zarek

XXX

Anastasia "Dee" Dualla

XXX

Saul Tigh

XXX

Mapa rozmieszczenia floty:

BSG_CDA3_0.jpg

Rozpoczynamy grę:

TURA 1

- Pani Prezydent, otrzymałem wiadomość że na Colonial One pojawił się Tom Zarek. Moje źródła donoszą, że ma spore poparcie we flocie. Może szykować nam jakąś niespodziankę.

Laura Roslin dobiera XXXXX

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Musimy go uważnie obserwować, Zarek potrafi być nieprzewidywalny. A tymczasem czas na obowiązki.

Aktywuję obszar Biuro Prezydenckie. Odrzucam Zapomoga [2] i Rozkaz prezydencki [2]

Zagrywam Kartę Kworum

kkw12.jpg

Samą kartę przekazuję Dualli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę dorzucić dużo, za chwilę moja tura to i karty będą.

Edit: Oferują jedną dużą kartę.

-Ponadto sądzę, że panią Prezydent należy wyrzucić przez śluzę i patrzeć jak się zmartwychwstaje na statku odrodzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak to zabrzmi, ale może powinniśmy rozważyć poświęcenie tego 1 morale dla sprawdzenia, czy nasz uwielbiający śluzy Admirał jest człowiekiem? Jednocześnie oszczędzimy karty i zyskamy możliwość przynajmniej tymczasowego upewnienia się co do strony, dla której gra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę wam pomóc - nie mam nic w tym teście, co widać wyraźnie po mojej ręce - ale myślę, że sugestia jest warta rozważenia. O ile pani prezydent sama nie jest Cylonem, co mocno skomplikowałoby sytuację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobieństwo, że ja jestem tosterem jest takie samo jak to, że jest nim fel. Nie ma więc powodów by bardziej wierzyć jemu niż mi, więc byśmy stracili morale i nic nie zyskali.

Ale jak tam wolicie, ja się niczego nie boję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie proponuję się zadeklarować ostatecznie. Ja jestem za straceniem tego 1 morale, przynajmniej upewnię się co do jednego z graczy. Chwilowo z tego co widzę większość też jest skłonna się na to zgodzić. Ktoś jest wyraźnie przeciw?

Edit:

Dobra, przegapiłem post Paula, widzę, że już deklarował, że tak czy inaczej nic nie dorzuca. W takim razie zaczynamy test. Ja od siebie nie daję nic, chcę się przekonać po czyjej stronie jest Hakken.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak

minus

Strategiczne planowanie [4]

Cała naprzód [1]

Wynik 0-4-1=-5 PORAŻKA!

Morale spada o 1 (do 9).

Prezydent podgląda kartę lojalności Admirała.

Aktywacja raiderów - przesuniecie 3 raiderów z sektora 1 do 2.

Przygotowanie do skoku - (brak możliwości skoku)

Aktualna mapa:

BSG_CDA31.jpg

TURA 2

Cavil dobiera XX

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku była tylko jedna możliwość...

Moja akcja - aktywuję "Primacy" [Prymat?]. Ogólnie stawiam jednego basestara oraz trzy raidery na przedzie Battlestara, a jeden statek cywilny na jego tyłach.

Nigdzie się nie ruszam, więc na tym będzie koniec mej tury ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...