Skocz do zawartości
Gość kabura

Splinter Cell (seria)

Polecane posty

Co prawda obaj ratują świat, ale Garrett kradnie, a Sam Fisher - wykonuje bojowe misje.

Eee, obydwaj mają za zadanie zrobić to samo - ukraść coś, a do czyjej kiesy to wpada, to nieważne :P W świecie Garreta wartość mają kosztowności, w świecie Fishera - informacje ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdobyłem od brata nowiutkie jeszcze nie instalowane Splinter Cell: Pandora Tomorrow PL ^___^

Ha! niedługo sobie zainstaluje. To bedzie mój pierwszy Splinter :)

Mialem juz okazje 5 minut grać i calkiem nieźle sie zapowiada gierka.

Zobaczymy.

Hehehe! Ja moment mojego zakupu Pandory wspominam nader ciepło. :)

To były święta 2004. Pandora wszędzie kosztowała wtedy ok. 120 zł i mimo że miałem na nia sporą chętkę, kwota mnie odstarszała. Aż tu razu pewnego idąc sobie w Empiku, wśród wielu innych tytułów na półce spotykam Splintera za.....40 zł (!), bez żadnego infa o obniżce ani niczym podobnym. Nic to, biorę, przy kasie wszystko odbywa się normalnie (może tylko facet troszkę się zdziwił, gdy ujrzał cenę) i rozradowany wychodzę. Odwiedzam ten sam Empik po kilku dniach i co widzę? Splinter z powrotem w cenie 120 zł. xD Tak dumny z siebie nie byłem chyba nigdy.

Gry co prawda nie zaliczyłem do końca, bo w skradankach byłem wówczas kompletnie zielony i mordowałem sie okrutnie. Momentów załamania miałem co najmniej kilka (czyt. odkładałem grę na parę tygodni, bo miałęm jej dość). W końcu doszedłem do przedostatniej misji (włamanie do stacji telewizyjnej) i...wtedy wyszedł Chaos Theory. :) Sorry, Winnetou....

Ale przyznać grze muszę, że niektóe misje wgniatają w fotel - nawet w CT nie ma lepszych. Opróćz słynnego pociągu pamiętam jeszcze Jerozolimę - przechadzka przez jedną z dzielnic przy zachodzącym słońcu, z arabską muzyką dochodzącą z okiem domów i przechodniami rozmawiającymi w ichnim języku. Kosmos po prostu.

W każdym razie Paweł -> miłej gry i powodzenia. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakup SC:CT też bardzo dobrze pamiętam. To był początek czerwca. Miałem 150zł na nowe gta ale jak zobaczyłem nową cenę to kopara mi opadła i mi się jakoś odechciało (dziwne nie?). Przeglądałem gierki na allegro i zobaczyłem nowego Splinter Cell. Pierwsza część mi się nie podobala, Pandora Tommorow też nie, nie wiem dlaczego kupiłem nowego SC. Przez 2 dni się nad tym zastanawiałem, później gra przyszła i przestałem. Ponad 2 miesiące w nią grałem:). Dałem w szumie 70zł i twierdzę że to był dobry biznes.

PS Chyba zaraz znów zainstaluję SC:]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F@mas-> misja w jerozolimie to bylo cos pieknego, ale IMHO nic nie pobije Kokubo Sosho, szczegolnie koncowki, albo koncowki Łaźni, gdy rozbrajasz bombe a ON( Ci co grali wiedza kto, nie chce spojlerowac) wylania sie z mgly i mowi... No cos cudownego!

Bardzo milo wspominam misje z pierwszego SC z CIA HQ

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczegolnie koncowki, albo koncowki Łaźni, gdy rozbrajasz bombe a ON( Ci co grali wiedza kto, nie chce spojlerowac) wylania sie z mgly i mowi

Ta scena była genialna. To poczucie, że musisz się śpieszyć i jeszcze przy rozbrajaniu bomb mówiący gość (bez spoilerowania). I potem jeszcze mierzenie do siebie z pistoletów, a na koniec upadek na dół. Jednak trochę genialność tej sceny w moim odczuciu psuli ci kolesie, co podczas rozbrajania wchodzą do gry. Nie wiem czy oni mają szósty zmysł, ale umieli mnie nawet w ciemnościach zauważyć i trochę się z nimi męczyłem. A Kokubo Sosho jakoś mnie nie zachwyciło, chociaż sam główny zły był zaskoczeniem sporym. A mi się za to podobała jeszcze misja w banku. Można się było poczuć jak złodziej, poza tym świetna ścieżka dźwiękowa tam była i tam najwięcej różnych dróg przejścia znalazłem (kanały i różne takie). A tak przy okazji mam pytanie - czy warto kupować sobie np. Pandorra Tomorrow jak się grało już w Chaos Theory ? Tzn. czy się nie zawiode się na poprzednich częściach po tym co zaserwowała trzecia część cyklu. Grałem tylko w tą najnowszą, ale też chciałbym poznać starsze. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak już rozmawiamy o fajnych momentach, to przytoczę jeszcze pare:

Bank -> cała misja, ale szczególnie początek, gdy na dachu włamujemy sie do jakiejś skrytki wyłączając zabezpieczenie a potem schodzimy po linie w dół. No i potem przy samym włamaniu, dyskusja o podwyżkę. :) Klimat idealny.

Zherkezi -> gdy wchodzimy w tunelu po drabinie, a z dołu zostaje uruchomiona winda. :) Wrażenie super, szkoda że ww. winda nie może nam nic zrobić.

Oprócz tego warto przesłuchać pewnego strażnika - to chyba najbardziej bezczelny typek w grze. Gdzie go znajdziemy? W pewnym momencie trafiamy na drzwi z magnetyczną blokadą. Gdy się z nią uporamy, wyjdziemy na oświetlony dach. Tam właśnie chodzi sobie nasz niemilec. Naprawdę, po tym co od niego usłyszałem dostał ode mnie z noża bez wyrzutów sumienia. :)

Displace -> warto przesłuchać dwóch pierwszych strażników. Przy jednym z nich Michael/Mirek Ironside/Baka wykaże się naprawdę sporym poczuciem humoru.

Seul 2 -> pewnie już zauważyliście, ale powiem, że cała misja inspirowana jest filmem 'helikopter w ogniu' (wycieczka przez miasto do wraku samolotu i jakże szlachetne dodatkowe zadanie na sam koniec).

o łaźni wspominaliście, więc nie ma co, no i jeszcze

Kokubo Sosho -> i spotkanie z panami NNO. :)

Eagle -> według mnie NIE. Gdy po skończeniu CT odpaliłem Pandorę z chęcią zaliczenia dwóch ostatnich misji, szybko zrezygnowałem. Wszystko było takie jakieś brzydkie, sztuczne i na maksa liniowe...fuu. :P

Warto jedynie dla pociągu i Jerozolimy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy ciele Morgenholta- "rzygac mi sie chce. ide sie przewietrzyc"

Hokkaido-> tutaj super jest motyw z ninja jak gadaja dwaj straznicy i jednego sie lapie pozniej. Super tez jest zlapanie Nedicha rozwalajac przy tym scianke gipsowa.

moim odczuciu psuli ci kolesie, co podczas rozbrajania wchodzą do gry. Nie wiem czy oni mają szósty zmysł, ale umieli mnie nawet w ciemnościach zauważyć i trochę się z nimi męczyłem.

oni mieli gogle termowizyjne. Najgorsze bylo to ze cala amunicje zuzylem w pomieszczeniu poprzednim i sie meczylem z minami i paralizatorami. Ale IMHO psuli oni klimat, gdyby ich nie bylo to akcja bylaby szybsza, po rozbrojeniu ostatniej bomby bieglo by sie szybko za NIM, a nie czekalo czy moze ktos nie wyjdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety uświadczyłem tylko pierwszego SC[reszta mi nie chodziła bo shaderki] i musze powiedzieć że jak na tamte lata to grafa była super. cienie i inne bajery no normalnie wypas. Fabuła była również niezła czułem sie jak w jakimś political fiction/thriller.Potem cały czas myslałem że takie rzeczy są możliwe bo gra była naprawde realistyczna. Puszek prawie nie używałem i innych gadźetów oprócz gumowych kul,taserów gazów usypiających.

PS: [nie pamiętam w której misji ale chyba to była ta pierwsza w siedzibie CIA]. Mam pytanie jak można było wejść w tej misji do budynku bo stał tam van,2 strazników, wejście było zamknięte a obok był piec[?] osłoniety siatką na którą można było sie wdrapać. Tyle razy próbowałem i musiałem użyc kodu na latanie żeby sie tam dostać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: [nie pamiętam w której misji ale chyba to była ta pierwsza w siedzibie CIA]. Mam pytanie jak można było wejść w tej misji do budynku bo stał tam van,2 strazników, wejście było zamknięte a obok był piec[?] osłoniety siatką na którą można było sie wdrapać. Tyle razy próbowałem i musiałem użyc kodu na latanie żeby sie tam dostać.

Hm, jest urwany kawałek drutu kolczastego na szczycie siatki - przejdziesz tam i widzisz mały budyneczek, to generator dla wentylatora. Podchodzisz do ściany budynku CIA, odbijasz się w bok (klawisz skoku + jeszcze raz w powietrzu - odbijesz się nogami od ściany w bok) na tyle wysoko, żeby złapać okienko, w którym nie obraca się wentylator. Oczywiście jeśli nie wyrobisz się w czasie, wiatrak znowu zacznie pracować i trza się będzie dostać głównym wejściem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ciężka cholera...

Obejrzyjcie sobie drugi screen od góry... Coś mi się wydaje, że w nowym Splinter Cellu nie czeka nas tylko ucieczka z więźenia, ale zapewne również to, co widać na owym obrazku. Być może to multi, bo samej zapowiedzi nie czytałem, ale szykuje się coś ciekawszego, niż pierwsze trzy części...

btw. Jeśli ktoś ma do sprzedania Splinter Cella 2 i 3 oryginała w dobrym stanie, nie zarejestrowanego, to walić na gg.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczalem pierwsza misje, taka troche tutorialowa.

Nie jest zle - grafa u brata byla gorsza a u mnie ladniejsza ;]

Calkiem niezle, chociaz troche ze sterowaniem nie moge sie przyzwyczaic no i dzialanie a'la Thief to jest troche nie dla mnie bo ja preferuje Quake'n'Roll :] ale zobaczymy.

Narazie tak z 8/10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczalem pierwsza misje, taka troche tutorialowa.
Dobrze znam Splinter Cella, ale nie zatrybiłem w którą część grasz..
dzialanie a'la Thief to jest troche nie dla mnie bo ja preferuje Quake'n'Roll :] ale zobaczymy.
Nie ubliżając Ci - takie działanie (Q`n`R) jest wielce nie wskazane w skradankach i raczej długo tak w nich nie zabawisz. Już Hitman oferował wiecej swobody.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nie moge :) pierwsza misja a ja juz utknąłem :)

Dostałem sie do ambasady, wszedłem po drabinach i tam stoi strażnik i mam odnaleźć i przesłuchać jakiegos gosca. Innych dróg nie ma i nie wiem co robic.

Przejsc jakos tego straznika? tylko ja? :/ gasilem swiatla - nic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli dobrze kojarze to musisz kolo tych drzwi na druga strone tego balkonu rozwalonego i tam sie wychodzi na jakas rynne czy cos, nie pamietam, w kazdym razie tam musisz isc. A pozniej przez okno do pokoju i juz.

Mam pytanie male co do Chaos Theory. Gdzie w Displace znajde info o prawdziwej tozsamosci Milana Nedicha? Z gory dzieki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem to z zakładnikami, ale znowu dalej nie moge hehe :)

Jest taki fragment gdzie wychodze drzwiami i musze przejść koło strażników przez plac. Jak to zrobic? w świetle reflektorów nie dziala, po bokch też nie :|

Nie wiem kurde.

Nie mam zbytnio daru do skradanek :D w Hitmanie zawsze przechodzilem na Rambo ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm...czy to nie czasem ten fragment gdzie Lambert informuje Cię że strażnicy mają noktowizory i widzą w ciemnościach? Jeśli tak, to...trzymaj się źródła światła ;] . Jeśli to nie ten fragment, to zgłoś się do mnie na gg, podeślę solucję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...