Skocz do zawartości
Gość kabura

Splinter Cell (seria)

Polecane posty

Seria Splinter Cell jest według mnie super! Jak zobaczyłem pierwsze demko od razu mi się spodobała. W grze można rozbijać butelki, szyby i niszczyć lampy. Również grafika jest bardzo dobra i nawet nie tak wymagająca. No i oczywiście noktowizor jest bardzo fajnym elementem.

Jedyny problem to polonizacja...

Pierwsza część gry była spaprana przez playit (usunięto mimikę twarzy i jeszcze były inne błędy), nie będę pisał więcej, bo w dziale Kaszanka Zone już było o tym pisane. Oczywiście jak tylko to zauważyłem załatwiłem sobie angielską wersję gry.

Jak usłyszałem (przeczytałem), że niedługo pojawi się Splinter Cell Pandora Tomorrow to się ucieszyłem i zmartwiłem... bałem się, że znów weźmie go playit, ale jednak zabrała go cenega i pomyślałem, że będzie ok. Po premierze obejrzałem kilka stron i na nich pisano "profesjonalna wersja językowa"... dla pewności wysłałem e-maila do mediamarkt (bo tam chciałem grę kupić), czy spolszczenie jest dobre... oczywiście nie otrzymałem odpowiedzi... No nic, poczekałem jeszcze trochę, a właściwie do stycznia i kupiłem sobie Splinter Cella. Ładne pudełko i instrukcja (przejrzałem jak instalowała się gra, przez ten krótki czas błędów nie znalazłem). Gra zainstalowana, można grać wkładam CD1 (menu miało taką brzydką czcionkę) naciskam graj i nic :-(, dopiero jak włożyłem CD3 to zadziałało. Dalej wszystko szło dobrze. Zacząłem grać i po pewnym czasie zacząłem odkrywać masę błędów (lenistwo i nieuczciwość cenegi)... Przeleciało kilka dialogów, aż tu nagle "(null)" co jest? jak się okazało...gra była spolszczona tylko w połowie, co chwila jakiś dialog nie miał napisów tylko wyświetlało się wspomniane "(null)" albo po prostu puste okienko. Otworzyłem za pomocą notatnika pliki językowe gry i zobaczyłem, że właściwie, co drugi dialog nie istnieje, nawet jakiś w innym języku był (choć był w folderze który cenega przeznaczyła na polonizacje). Gram dalej i co? Podchodzę do drzwi i pojawia się napis "Mały Ślusarz" co to ma być? jaja se robią? Najwidoczniej tak! nazwali tak wytrych... Jest jeszcze wiele takich "tłumaczeń", ale o tym za chwilę. Następnie po ukończonej misji pokazują się filmiki, no oczywiście napisy cenega "musiała" umieścić na filmiku a nie pod nim na czarnym tle (tak jak to zrobił playit...). No i piękne jest po prostu tłumaczenie e-maili znalezionych podczas gry. Znajdują się w nim takie napisy: "Od" "To" "Wysłany", ja to zobaczyłem za pierwszym razem jak tylko otworzyłem jakiegoś e-maila...pewnie jak skończyli tłumaczenie nie chcieli na nie patrzyć bo by im się nie dobrze zrobiło..."przetłumaczyć, bez sprawdzania i do sklepu!". Ogólnie w tekstach znajdują się różne literówki (a jak prosto przekopiować tekst do worlda albo czegoś podobnego...) np. "wspomagaoną". Ekwipunek też bardzo "ładnie" przetłumaczono. I oczywiście kompletna wpadka na nie działającym multiplayerze! Spolszczyli go i nie działał... To by było na razie tyle, ale na pewno jakieś błędy się jeszcze znajdą. Na koniec jeszcze dodam, że pomoc techniczna nic nie odpowiada. Przede wszystkim po pewnym czasie cenega sobie dokończyła tłumaczenia (by zapełnić te wolne miejsca "null") no i co tu zrobić by nie powiedzieć oficjalnie, że się do sklepu dało połowicznie spolszczoną grę? Oczywiście wypuścić Patcha, no bo multi i tak nie działa to na pewno każdy zauważył, więc najlepiej opisać patch tak:

"UWAGA! Ze względu na specyficzne ustawienia serwerów firmy Ubi Soft, sekcja gry wieloosobowej została zachowana w wersji angielskiej (nie napisali, że "nie umiemy zrobić by działało").

Poprawki:

- W wersji 1.3 Serwer Punkbuster znikał, jeśli katalog pb nie był dostępny do trybu odczyt/zapis.

- Rozwiązano problem z teleportowaniem się szpiegów.

Ulepszenia:

- Zarządzanie rankingiem

- Wyświetlani są podłączeni gracze w trakcie gry (wciśnij F10)

- Hasło może być dezaktywowane ze strony domowej

- Wyświetlany jest znacznik, gdy gracz używa mikrofonu

Poprawki:

- rozwiązano konflikt pomiędzy rozdzielczością NAT i identyfikacją gracza prze GUID

(wiadomość: Duplicate GUID)

- problemy z roztłaczaniem po wykorzystaniu klucza CD

(wiadomość: Cdkey already used)

- ulepszona obsługa znaków unicode dla trybu punkbuster"

No i oczywiście nic nie jest wspomniane o drugiej części polonizacji! Pomoc techniczna powinna normalnie mi odpisać, że taki patch jest i dodaje drugą część polonizacji, ale oni wolą milczeć. Patch ściągnąłem tylko, dlatego by pograć w multi tak bym go nie ściągnął i te nieprzetłumaczone dialogi pozostały by, oczywiście nie są poprawione różne inne błędy (pozostały literówki, głupie nazwy ekwipunku no i sławne "To" w e-mailu). cenega zaczęła prowadzić tę działalność już od jakiegoś czasu... Pierwszą grą, która była wydana w podobny sposób to Tomb Raider 6. Gra cała po angielsku (by zmieścić się w terminie wydawniczym), a spolszczenie jako patch już długi czas po premierze (zdążyłem skończyć grę i schować głęboko w szafie). To i "piękny" błąd na pudełku gry! imię głównej bohaterki zapisano tak (mały opis na przedniej stronie): "najbardziej wciągająca z przygód seksownej Larry Croft". Oczywiście na logo gry jest jej imię przez jedno "r", ale kto się będzie tym przejmował... Inną rzeczą jest dziwne wyskakiwanie gry do pulpitu po spolszczeniu DeltaFBHD (wydali grę na 2 CD, jedna z angielską wersją, a druga ze spolszczeniem), jak się zainstalowało samą angielską takich problemów nie miałem... Jeszcze z tego co słyszałem i czytałem również spartolili FarCrya... głupie głosy bohaterów i nie wszystkie przetłumaczone.

Już na sam koniec słowniczek by cenega:

Angielski - Cenegowski - Polski

Lock Pick - "Mały Ślusarz" - Wytrych

Laser Microphone - "Kamera Nagrywająca" - Mikrofon Laserowy

Say - "Zmniejsz czułość myszy" - powiedz/napisz

Say Team - "Zwiększ czułość myszy" - powiedz/napisz drużynie

Valide - "Ważność" - Zatwierdź/Zastosuj (klawisz w opcjach)

To - "To" - Do (słowo w e-mailach)

I jeszcze "piękne" konsolowe napisy na kilku obrazkach podczas ładowania plansz...

"PRESS A TO CONTINUE"

a dopiero pod tym napis po Polsku "Wciśnij Enter, aby kontynuować"

Jak znajdziecie jakiś inne słówka to dopiszcie... ja natrafiłem na tyle i uważam, że cenega zaczyna kpić sobie z graczy. No niestety, chyba będę musiał załatwić sobie angielską wersję, ale to nie oto powinno chodzić... Jak dla mnie powinno być oryginał = bez oszustwa, jednak nie zawsze tak jest...i to nawet często tak nie jest :-(

Teraz tylko się bać i martwić o Splinter Cell 3, bo jak na razie wygląda na to, że dostanie go cenega w swoje pazerne łapska...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość f.r.e.d.

Wczoraj wieczorem na fileplanet pojawiła się beta Chaos Theory(110 MB). Graliście? Ja od dziś rana nawalam i muszę powiedzieć, że jest nieźle. Zaczyna się od szkolenia i testu, a dalej jest już tylko gra multi. Gra niezbyt dużo ludzi na razie, ale jest nieźle - na kilku mapach ktoś próbuje podłożyć bombę, dostać się do kompa, a strażnicy mu przeszkadzają. W becie sterowanie jest lekko toporone, co zaznaczyli sami autorzy - ale w grze mi osobiście to bardzo nie przeszkadzało.

Poprawie - tak mi się przynajmniej wydaje ;) - uległa grafika. O dziwo - chodzi płynnie w 1024x768 na kompie średniej klasy. Ściągajcie betę i zapraszam na serwery(dziś sam jako strażnik wygrałem mapę przeciwko 2 szpiegom:P). Wracam grać. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj właśnie przeszłem ,,Pandore" więc ściągnołem sobie z netu demo Splinter Cell Chaos Theory. Tego co ujrzałem nie da się poprostu opisać.....

Pierwsze co mnie zwaliło z nóg to grafika, która jest poprostu boska i to na przeciątnej karcie (Radeon 9600) skopała siedzenie ,,halflajfowi 2"...

Kolejny ogromny skok to AI przeciwników. Teraz nie wiemy czy taki misio da sie zaciągnać w ciemności, czy też rzuci w naszym kierunku flarą.

Ponadto do ekwipunku Sama dołączył nóż. Aż trudno uwierzyć że w takiej skradance jak splinter cell nie było noża i nikomu to specjalnie nie przeszkadzało. Teraz nie musimy sie męczyć uderzeniami z łokcia, ale zadajemy odrazu cios nożem w szyjke lub bebech (ew. pięścią go!!!).

Powyższa zabawka może być także użyta w roli wytrycha, do przecinania różnych materiałów (np. ścian namiotu), oraz być pomocna w przesłuchaniach. :twisted:

Moja ocena gry: 10/10 (jeśli nie jesteś zwolennikiem serii odejmij jeden punkcior)

PS: Słyszeliście newsa? Przesunięto premiere SCCT!!!! Tylko o jeden dzień ale zawsze.... :evil: (z 27 na 28 kwietnia)

PS: Czy któryś z moderatorów mógłby zrobić w komentarzach wątek Splinter Cell Chaos Theory??? Premiera za dwa dni przeca

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot zwykła strzelanka

moze teraz to bedzie przechwalka, ale ja przeszedlem gre nie zabijajc ani jednej osoby( chyba ze wymagala tego misja)

Czy któryś z moderatorów mógłby zrobić w komentarzach wątek Splinter Cell Chaos Theory??? Premiera za dwa dni przeca

Przeciez jest watek o SC:PT więc po co robic kolejny skoro znajac zycie dyskusje beda prowadzone i tu, i tu. Mozna ewentualnie zmienic nazwe tego na Splinter Cell.

Jejku, ja tez gralem w demo CT i tez nie moge sie premierki doczekac...

48 h to deadline

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co mnie zwaliło z nóg to grafika, która jest poprostu boska i to na przeciątnej karcie (Radeon 9600) skopała siedzenie ,,halflajfowi 2"...

Muszę przyznać, że faktycznie w wymianie ognia odbiera mu pare punktów. Ale do postaci z HL2 to SC ma jeszcze dłuuuugą drogę. Że taka boska znowu jest... cóż, kwestia gustu [i sprzętu (mam niezwykłą kartę o nazwie R9000 PRO ;)].

PS: Czy któryś z moderatorów mógłby zrobić w komentarzach wątek Splinter Cell Chaos Theory??? Premiera za dwa dni przeca

Moim zdaniem nie ma sensu tworzenie nowego tematu. Możemy pisać w tym, ewentualnie niech ktoś zmieni nazwę z SC: PT na "ogólne" Splinter Cell.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się Sprinter nie podoba ,Nie to że ja Dres i maniak zwykłych FPS ,tylko nie podobało mi się ,kilka dobrych patentów ,grafa taka sobie ,fabuła nawet fajna ,Szcerze mówiąc gram w nią tylko dlatego że dostałem ją z gf 6600 ,wiem że tera zostanę zjechany że 'jak tak można mówić o tej gierce '.Są gusta i guściki ,O wiele bardziej wolę Metal gear ghost babel na gbc niż to ,tak samo

Jak ja lubię Bardziej mafię niż San Andreas

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez święta ukończyłem Splinter Cella, jestem na czasie, ech? 8)

Przynajmniej mogłem sobie odpalić grę w full detalach i śmigało ładnie :P Gra czasem denerwująca, ale ktoś, kto przeszedł pierwszego Commandosa i Desperados pozostanie niewzruszony :)

Czy Splinter Cell jest lepszy od MGS2? Pod względem rozgrywki - może. Pod względem fabuły mało co może się z tworem Kojimy równać, chyba że ktoś nie lubi pięknych zakręconych opowieści rodem z anime ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez święta ukończyłem Splinter Cella, jestem na czasie, ech? 8)

Przynajmniej mogłem sobie odpalić grę w full detalach i śmigało ładnie :P Gra czasem denerwująca, ale ktoś, kto przeszedł pierwszego Commandosa i Desperados pozostanie niewzruszony :)

Czy Splinter Cell jest lepszy od MGS2? Pod względem rozgrywki - może. Pod względem fabuły mało co może się z tworem Kojimy równać, chyba że ktoś nie lubi pięknych zakręconych opowieści rodem z anime ;)

Pogratulować. :P

Przyznasz jednak, że zakończenie nieco głupawe. Nie chodzi mi o oglądanie TV z córką, ale:

Ucieczka przez ogród pod ostrzałem ochroniarzy

Jest to nieco nie w porządku - skradanka, a poczuć można by się jak na wojnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Splinter Cell jako skradanka to dla mnie jest absolutnie numer 1. Grafika, dxwięki, fabuła no i ta GRYWALNOść!!! Każdy SC to dla mnie kilka dni wyjętych z kalendarza, ale jakich przyjemnych :D . Dotychczas najlepszą częścią jest Chaos Theory i to chyba nie ulega żadnym wątpliwościom. Mogoby powstawać takich gier dużo. Takie klimaty "zasysają" człowieka całkowicie. I o to chodzi :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakończenie raczej usprawiedliwione - w końcu na sam koniec, rzutem na taśmę... i tak było już gorąco, gdy lolqi na nas polowały i obstawiono obydwa wyjścia z korytarza.

Splinter Cell jako skradanka to dla mnie jest absolutnie numer 1. Grafika, dxwięki, fabuła no i ta GRYWALNOść!!!

A dużo w tych skradanek grałeś? Przynajmniej dwa pierwsze MGSy zaliczone?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dużo w tych skradanek grałeś? Przynajmniej dwa pierwsze MGSy zaliczone?

No w skradanki grałem dość dużo i porównując SC z innymi dla mnie jest to number 1 (oczywiście to tylko moja opinia i nikomu jej nie narzucam). W MGS'a grałem, ale jakos mi nie przypadło do gustu. Nawet nie mam zastrzeżeń do gierki, ale po prostu nie przypadła mi do gustu i tyle bez jakiejś konkretnej przyczyny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w skradanki grałem dość dużo i porównując SC z innymi dla mnie jest to number 1 (oczywiście to tylko moja opinia i nikomu jej nie narzucam).

Luz :) Mnie osobiście SC się podobał (na razie tylko w pierwszą część grałem), dobra grafika i rozwiązania. Szkoda, że IMO nie wykorzystano całego potencjału gadżetów - kamery, gaz usypiający - bo po co to robić, skoro wszystkich można rozwalić z SK-20. W MGSach jeśli dostawało się jakiś sprzęt to po to, żeby go używać :) Może kolejne części (Pandora Tomorrow) nadrabiają to "niedociągnięcie".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zib-> zgadzam sie z Toba absolutnie! A SC:CT to dla mnie gra roku, ale jeszcze jej nie skonczylem, zatrzymalem sie w jednym miejscu, ale staram sie o robie male kroczki do przodu:D

Nie wiecie moze jak wyciagnac muzyke z Chaos Theory? Chodzi mi konkretnie o muze z banku( na soundtracku z gdry jej nie ma, bo mam go... i jej nie ma;p)... Najlepszy kawalek a jednak go nie dali na soundtracka:(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zib-> zgadzam sie z Toba absolutnie! A SC:CT to dla mnie gra roku

Bo to jest gra akcji roku 2005 wg ign.com. Mnie ciekawi jak wygladać będzie SC4. Czytałem że nie będzie tych wszykich gadżetów jakie mieliśmy do dyspozycji w SC:CT, szkoda bo mi się podobały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość FixxxerDoomed
Zib-> zgadzam sie z Toba absolutnie! A SC:CT to dla mnie gra roku, ale jeszcze jej nie skonczylem, zatrzymalem sie w jednym miejscu, ale staram sie o robie male kroczki do przodu:D

Nie wiecie moze jak wyciagnac muzyke z Chaos Theory? Chodzi mi konkretnie o muze z banku( na soundtracku z gdry jej nie ma, bo mam go... i jej nie ma;p)... Najlepszy kawalek a jednak go nie dali na soundtracka:(

Ktoś mitu kiedyś poradził w sprawie muzy z chaos theory: wystarczy zmienić rozszerzenie z domyślnego na *.ogg. nie pamiętam jak nazywa się folder z muzyką, ale te pliki noszą nazwę " Mus_01LightHouse, Mus_02CargoShip" itd. Ten który cię interesuje to Mus_03Bank. Wystarczy skopiować i zmienić nazwę dodając: .ogg.

Czytałem że nie będzie tych wszykich gadżetów jakie mieliśmy do dyspozycji w SC:CT, szkoda bo mi się podobały.

>> napewno te gadżety nie bedą dostepne w misji w więzieniu i w tych misjach, które będą w siedzibie tej organizacji, którą Fisher rozpracowuje, ale sądząc np. po niektórych screenach będą też misje, w których Sam wystąpi w swoim tradycyjnym stroju "ninja", a tym samym będzie miał do dyspozycji swoje ulubione gadżety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BtW: Czytał któs "Kolekcjoner" Toma Clancy'ego? Opowiada o Sam'ie Fisher'że.

Ja czytałem :D . Dla mnie książka wyśmienita tylko troszkę krótka, bo ma tylko 350 stron. Jestem jednak przekonany, że Clancy tylko zaczął oby długą serię about Sam Fisher. Mi się bardzo podobała książka i dla fana SC jest to pozycja obowiązkowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BtW: Czytał któs "Kolekcjoner" Toma Clancy'ego? Opowiada o Sam'ie Fisher'że.

no CO TY?! :shock: Ale cała książka jest o nim czy tylko jakaś wzmianka? Cholera, przymierzałem sie już do kupna ale w końcu zrezygnowałem, trzeba nadrobić.

Żeby nie było off-topu, podzielę się z wami ostatnio zaobserwowanym zdarzeniem.

Mam przed sobą dwie zapowiedzi Splinter Cella 4. Jedna pochodz z KŚG, druga - z CDA oczywiście. I co? Każda podaje sprzeczne infornacje nt. gry! W CDA czytamy że Fisher mógł zostać wrobiony, ale nie działa z polecenia agencji. W KŚG z kolei że wszystko to jest jedną, wielką maskaradą do tego stopnia, że przed każą misją otrzymamy dwa cele - jeden do wykonania dla Third Echelonu, drugi dla terrorystów z którymi będziemy trzymać. Ewidentnie widać że któreś pismo ściemnia albo podaje zwykłe plotki. Aż napiszę o tym do Smugglera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BtW: Czytał któs "Kolekcjoner" Toma Clancy'ego? Opowiada o Sam'ie Fisher'że.

no CO TY?! :shock: Ale cała książka jest o nim czy tylko jakaś wzmianka? Cholera, przymierzałem sie już do kupna ale w końcu zrezygnowałem, trzeba nadrobić.

Książka jest całą poświęcona Samowi Fisherowi. Musze poiwedzieć a propos książki, że nie ma tam aż tylu misji do wykonania jak w grze (bo to jest niemożliwe :P ),ale te, które są opsane w książce jak narazie wystarczają :D. Podobno też Clancy zapowiedział, że stworzy całą serię przgód Sama F. Oby tak się stało :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BtW: Czytał któs "Kolekcjoner" Toma Clancy'ego? Opowiada o Sam'ie Fisher'że.

no CO TY?! :shock: Ale cała książka jest o nim czy tylko jakaś wzmianka? Cholera, przymierzałem sie już do kupna ale w końcu zrezygnowałem, trzeba nadrobić.

Żeby nie było off-topu, podzielę się z wami ostatnio zaobserwowanym zdarzeniem.

Mam przed sobą dwie zapowiedzi Splinter Cella 4. Jedna pochodz z KŚG, druga - z CDA oczywiście. I co? Każda podaje sprzeczne infornacje nt. gry! W CDA czytamy że Fisher mógł zostać wrobiony, ale nie działa z polecenia agencji. W KŚG z kolei że wszystko to jest jedną, wielką maskaradą do tego stopnia, że przed każą misją otrzymamy dwa cele - jeden do wykonania dla Third Echelonu, drugi dla terrorystów z którymi będziemy trzymać. Ewidentnie widać że któreś pismo ściemnia albo podaje zwykłe plotki. Aż napiszę o tym do Smugglera.

>>ale Smuggler o tym wie; czytałem w temacie o cda 1/06: obiecał kolejną zapowiedź sc4. po prostu styczniowy numer był przygotowywany w takim czasie, że nie było możliwości opisania tego co my już wiemy od połowy grudnia ( o splinter cell double agent).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>ale Smuggler o tym wie; czytałem w temacie o cda 1/06: obiecał kolejną zapowiedź sc4. po prostu styczniowy numer był przygotowywany w takim czasie, że nie było możliwości opisania tego co my już wiemy od połowy grudnia ( o splinter cell double agent).

No dobra, ale w takim razie przy okazji następnej zapowiedzi wypadałoby zamieścić słówko przeprosin, bo jakby nie patrzeć w numerze 01/06 zapowiedź podaje MYLNE informacje nt. gry. Ok, dzięki za wyjaśnienie sprawy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=]Thief'a 3 (pokrewny klimat) ;)
Dobrze się czujesz? Jedyne, co te dwie gry spokrewnia, to gatunek - skradanka. Reszta jest całkowicie odmienna. Zaczynając od realiów, poprzez fantastykę (potworki w Thiefie) i kończąc na całkowicie innych zamiarach bohaterów. Co prawda obaj ratują świat, ale Garrett kradnie, a Sam Fisher - wykonuje bojowe misje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...