Jump to content
Guest kabura

Splinter Cell (seria)

Recommended Posts

Double Agent ani mi się waż ruszać. Misje w bazie są bzdurnym przedłużeniem gry, ponieważ panowie z UBI nie mieli pomysłu aby do tych 12 podstawek dodać jeszcze jakieś. Najlepiej kupić np. w Carrefourze trylogię pierwszych trzech części za 30 PLN. Ja sam sobie pojadę, tylko po to żeby mieć po polsku Chaos Theory, bo mam po angielsku (wersja z Komputer świat). Ten zestaw to esencja gier spod znaku SC. Reszta to już tylko fusy i mętna woda.

Double Agent może nie jest grą wybitną, ale przejść się go dało (choć niektóre błędy w grze były uciążliwe). Fabuła podobna jak w wielu innych grach, ale grę uprzyjemniały możliwość przechodzenia misji na różny sposób. Zadania w bazie faktycznie były na doczepkę, ale przynajmniej nie popadało się w monotonność. Grę, według mnie, wypadało by przejść choćby dla zrozumienia historii w kolejnych częściach (a chociażby znać fabułę).

Mam nadzieję, że Splinter Cell Blacklist, pomimo kawałka gry pokazanego w gameplay'u, wróci do korzeni, czyli do gry, w której głównym celem było skradanie się za plecami wrogów, a nie ich eliminacja.

Znając życie SC: Blacklist będzie zwykłym eksperymentem i zakończeniem żywotu serii. Dlaczego ? Ponieważ Ubi zapowiedziało Watch Dogs które jest utrzymane w bardzo podobnych klimatach (super sprzęty, szpiegostwo itd.) i zwyczajnie zwolnią miejsce pozbywając się SC. Tak samo było w przypadku PoPa i Assasin's Creeda.

Najzabawniejsze jest w tym wszystkim to, że Fisher już w Conviction jest po 50-tce, a tutaj nagle będzie ganiał za turbanami młodszy o jakieś 20 lat. Czyżby partacze bały się rebootu?

@Neithan138

Wydaje mi się, że powinno być po polsku, ale nie jestem do końca pewien.

Czy warto za 16 zł? Tak, jak najbardziej warto. Może nie jest to pełnoprawny Splinter Cell, może skradanie nie jest najważniejsze, ale za 16 zł to nadal kawał porządnej gry i powinieneś mieć mnóstwo frajdy z przechodzenia kampanii. Kto wie, może uda ci się jeszcze załapać z kimś na co-opa.

Jeżeli chcesz sprawdzić czy Conviction jest na Steam'ie po polsku to wejdź w sklep i zobacz czy pisze tam czy jest wersja polska. Z drugiej strony Conviction to nie rpg więc nawet jeżeli będzie po angielsku to powinieneś sobie poradzić.

Sprawdziłem i polski nie jest dostępny w wersji na Steam'ie.

Opisami na stronie Steam'a nikt nie powinien się kierować, bo bardzo często zdarza się, że na karcie sklepowej nie ma wymienionego języka polskiego, natomiast po ściągnięciu gry okazuje się, że jednak jest :) Dlatego moje pytanie kieruję tutaj, może ktoś ma tą wersję gry...

Splinter Cell - Jedna z moich ulubionych serii gier komuterowych. W jedynkę grałem z wypiekami na twarzy, dwójka podobnie jak jedynka - świetna ! W Teori Chaosu godzinami grywałem w multiplayer, natomiast kolejne części mnie zawiodły.

Nie jestem jakimś wielkim fanem, ani nawet za bardzo nie śledzę losów tej serii. Grałem tylko w Double Agent z Cd Action. Dosyć dobra gra. Podobał mi się misje i system skradania nawet ciekawy był. Walki też niczego sobie. Dobre dialogi i misje też nie były takie złe, aczkolwiek gra niczym specjalnym nie zabłysnęła. Sprzęt, który mieliśmy do dyspozycji też spoko. Tak więc tej grze nie mam nic do zarzucenia.gra.gif

Mam dwa pytania do tych, którzy grali w Chaos Theory. Czy wciągnie ona osobę, która nie miała wcześniej styczności ze skradankami? Jest możliwość przechodzenia misji na kilka sposobów?

1. Tak na pewno wciągnie.

2. Masz trzy sposoby; zabijać po cichu wszystkich, zabijać w otwartej strzelaninie wszystkich (nie polecam, żywotność jest bardzo niewielka, dlatego to skradanka), próbować omijać wszystkich strażników nie wzniecając alarmów.

2 cd. W niektóre miejsca można dostać się na zwykle dwa sposoby np. przez frontowe drzwi albo oknem lub rynną.

Edited by kisiel231

Mam 4 części z serii od Pandora Tomorrow do najnowszej czyli Conviction.

Od dłuższego czasu zbierałem się do przejścia lecz nie było czasu albo ochoty. A teraz ochotę mam zagrać lecz nie wiem czy watro zaczynać od Pandory Tomorrow. Gra się brzydko zestarzała i co tu dużo ukrywać nawet jeśli gra jest ambitna i ciekawa to grafika też gra ważną rolę.

Więc proszę was doradźcie mi od czego zacząć? Myślałem o Chaosie Theory, najbardziej zachwalanej i najwyżej ocenianej części.

EDIT

I jeszcze takie pytanko jak w starszych częściach jest z obsługą pada od Xboxa 360 tego przystosowanego do PC. Nie ukrywam że najchętniej pograłbym na padzie.

Edited by ElTabasco

Zacznij od Chaos Theory, jeśli z poprzednimi częściami nie łączą cię żadne sentymenty, to właściwie nie masz po co się męczyć na siłę, bo skradanie rzeczywiście jest bardo staroszkolne. To świetne, gry, ale jeśli masz zamiar zagrać przed nimi w Chaos Theory, to możesz nie dać rady już do nich wrócić.

CT jest rzeczywiście najlepsza, nie wygląda jeszcze aż tak źle, a skradanie jest zrealizowane na naprawdę mistrzowskim poziomie, w Double Agent z CDA też możesz bez wstydu zagrać - nie jest aż tak źle. Przy Conviction przeżyjesz pewnie lekki szok. :D

Witam.

Wczoraj zainstalowałem splinter cell chaos theory z najnowszego CDA i mam baardzo irytujący problem. Około połowa, a może i więcej moich celnych strzałów w głowę pudłuję. Strzały są na 100% celne i skierowane w sam środek głowy, nawet z bardzo bliskich odległości, a tymczasem kula ląduje w ścianie obok głowy. O co chodzi? Jeśli to jakieś utrudnienie, to ja podziękuję, bo zważywszy na to, że gram na poziomie ekspert, kończy się to prawie zawsze przerwaniem misji. Proszę o pomoc.