Skocz do zawartości
Gość kabura

Splinter Cell (seria)

Polecane posty

http://www.cdaction.pl/news/16267

Oj, zapadł się nam ten temat choć nie dziwota, że po ostatniej słabej części nastąpił spadek popularności :P Jednak jakiś promyk nadziei zostaje i oby Ubisoft poszedł w dobrym kierunku a wraz z nim pani Jade Raymond przy produkcji szóstej już odsłony serii, która została zapowiedziana ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto wie, może nowy team z Toronto jakoś sobie poradzi z dostarczeniem nam porządnego Splinter Cell'a, tym bardziej, że przewodniczy Jade... Co tu dużo mówić, ma dziewczyna u mnie kredyt zaufania po wykreowaniu asasyna (jakkolwiek nie był on tworem doskonałym).

BTW. Ostatnio zacząłem grać w Chaos Theory, jest to mój pierwszy w życiu kontakt z Samem i muszę powiedzieć, że... Dotąd nawet nie wiedziałem, jak bardzo grzeszyłem nie mając znajomości z tą serią :tongue:.

Edytowano przez Montinek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie cała seria SC jest bardzo dobra grałem w prawie wszystkie części oprócz pierwszej gry i tylko conviction mi się mniej podobał ale nie był aż tak zły jak ktoś potrafił grać to by go przeszedł po cichu.

Taa... zwłaszcza z tym kałachem w Iraku :rolleyes:

Sporo fanów serii wyczekiwało Conviction, a gdy się ukazał to się zawiedli - ze starego sposobu rozgrywki pozostały szczątki, do tego jeszcze zubożony tryb Multi (ograniczenie do kooperacji na 2 osoby). Zabrakło tak ogrywanego VERSUSa z Chaos Theory. Spora ilość klanów/drużyn grających w ten tryb rozgrywki w Conviction nie miała czego szukać i scena się praktycznie posypała na dobre. Kto jeszcze chce i ma chęć gra na VERSUSie w Chaos Theory, ale większość i tak dała sobie już z tym spokój. Jako osoba silniej związana ze sceną Multi w trybie Versus niż Coop - bardzo dziękuję Ubi za pozbawienie sporej ilości ludzi możliwości rozgrywki i położenie sceny Merc VS Spy :angry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Conviction to już nie jest pełnoprawny SC, stał się bardziej każualowy przez co uproszczony i to skradnie stało się zwykłymi podchodami. Jednak bardzo cenie Conviction za klimat rodem z książek R.Ludluma, który diabelnie lubię - intrygi, szpiedzy itp. I za niektóre szybkie akcje Fishera, które najzwyczajniej w świecie mi się podobały jako coś rodem z filmu akcji. Pod tym względem się na Conviction nie zawiodłem, jednak jak oczekiwałem nowego SC nad którym spędziłbym sporo czasu tak dostałem COD ze skradaniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie coopowe wprowadzenie do singla było lepsze niż sama kampania z Conviction. Szkoda tylko, żę twórcy ograniczyli ilość interakcji bohaterów ze sobą, brakowało mi np trzymania wiszącego i podobnych.

Co do kampanii to trochę za dużo strzelania, choć i tak dało się na niektórych etapach nieco pokombinować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo jedynie tyle że na czele ekipy tworzącej nowego SC stoi piękna i zatrudniona w celach marketingowych Jade Raymond, dzięki której znowu SC dostanie sporo więcej sprzedanych pudełek :rolleyes:

Nowy SC będzie pewnie kontynuacją Conviction, nie liczę za bardzo na powrót do korzeni serii, bo biedne każuale za długo będą siedzieć przed konsolą i myśleć jak schować się w cieniu. Fisher swoje lata już ma, a w następnej części pewnie znowu będzie biegał poruszał się po gzymsach niczym 20-letni akrobata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą pięknością pani Raymond mógłbym się kłócić...

Patrząc na tendencję szerzącą się w całej branży, uświadczymy jakiegoś restartu serii.

W Concivtion bardzo dużą rolę grał tryb kooperacji - może te dwa chłopaki zostaną bohaterami całej nowej części..?

Też uważam, że pana Fishera już trochę za bardzo wymęczyli przez te lata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagrał to ja w Conviction, przeszedł w jeden wieczór i uznał ostatnią osłonę serii za co najwyżej średnią. Nie jest to jakoś gra strasznie słaba, akcje Mark and Execute potrafiły naprawdę czasami wyjść dobrze, ale nawet jak na nie-fana poprzednich odsłon (z całą serią raczej bliżej się nie zaznajamiałem ostatnio) to gra - kiedyś składankowa - teraz za często wymusza akcję. Jasne, są momenty gdzie zwyczajnie koło przeciwników można się przekraść, ale mniej problemów sprawi załatwienie jednego w walce wręcz co tym samym da możliwość odpalenia kolejnej egzekucji. Potem tylko wyczuć odpowiedni moment aż wszyscy zaznaczeni zrobią się na czerwono i odpalać. W kilka chwil maksymalnie cztery trupy zaścielają pomieszczenie ;] Sposobów na załatwienie przeciwnika a czasami jego wybawienie i nie tylko jest więcej choć podczas liniowej kampanii zastanawiam się czy warto sobie zawracać nimi głowę. Specjalnie z wyzwaniami się nie starałem a pod koniec miałem masę punktów w zapasie i zupgradowane wszystkie pistolety, z których głównie korzystałem. Karabiny tylko wchodziły do akcji przy grubszej ilości przeciwników jak podczas

obrony laptopa w misji White Box

. Choć też nie do końca, bo granaty ręczne i miny swoje też robiły. Teraz o fabule... może to wina braku dobrej znajomości z poprzednimi częściami (poza tym

zabójstwem Lamberta

, bo o tym akurat wiedziałem), ale wydała mi się bez polotu, urwana i po prostu kiepska. Informacja o tym, że

Sarah żyje

nie zrobiła na mnie najmniejszego wrażenia. Jak i cała reszta podobnych "zwrotów" akcji. Na koniec o technicznym aspekcie gry... grafika mi się podobała, naprawdę. Na najwyższych ustawieniach śmigała aż miło i po prostu mi podpasowała ;D Niemniej, w ogólnym rozrachunku gra nie porywa i najwyżej byłby w stanie dać jej 7/10 i ani punkta więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh splinter cell... szkoda, że się seria tak stoczyła.. Przecież część pierwsza to był szok... jak można było zrobić tak świetną grę.. tak samo Chaos Theory - no mistrzostwo.. szkoda, że to właśnie na tej części seria się skończyła.. Potem jakieś bieganie z kałasznikowem... i generalnie całość sprowadzona do trywialnej strzelanki. Czar prysł. Póki nie wrócą do korzeni i przestaną koncentrować się na poczynaniach sama fiszera i jego przeżyciach - a skupią się na akcji, taktyce, planowaniu, eliminacji po cichu - to gra może wrócić w wielkim stylu. Własnie.. kluczowe jest słowo GRA.. jakbym chciał śledzić perypetie Sama Fiszera to bym sobie oglądał seriale w telewizji - w grze chcę akcji - a fabuła? Niech na niej skupiają się przygodówki - nie sądze, żeby w Splinter Cellu akurat ona była najważniejsza - ba.. na pewno nie fabuła wzniosła na wyżyny pierwsze części serii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pykam w Conviction, spodziewałem się gorszej gry bo spotkałem się z dość mało pochlebnymi opiniami, zgodzę się że jak na serię Splinter Cell to słaba gra, może gdyby ta gra wyszła pod innym tytułem budziła bu lepsze odczucia. Jest kilka fajnych pomysłów ale na dłuższą metę wszystko sprowadza się do rozwałki, chociaż można niby próbować bawić się po cichu jak za świetności starszych odsłon to jednak niesmak pozostaje, co do fabuły to mnie osobiście nie porywa, najlepszy jest początek ale im dalej w grę tym robi się nudniej, na szczęście podobno to krótka gra więc nie będę się musiał długo męczyć. Gra się fajnie jeśli nie spodziewamy się niczego więcej oprócz rozwałki. Nie kupuję tej drogi jaką idzie seria, mam nadzieję że nowa odsłona wróci grę na stare tory. Gdyby jeszcze soundtrack ponownie zrobił Amon Tobin to byłby wypas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yo mam pytania nurtujące;D

1)Dlaczego w trailerach i filmiku który ukazuje sie przy Credits-ach wyswietlane sa sceny kiedy sam jedzie w metrze,sceny pocałunku z enrika,sceny z jakims przesluchaniem Fishera a wgrze ich nie było,ani tych lokacji metra ,ani romansu z enrika...jezeli ktos wie dlaczego to prosze napiszcie. W tym filmiku zobaczycie o co mi chodzi:

2)Sa ponoc 3 rodzaje zakonczen okej ale ja przeszedlem gre juz na dwa sposoby i koniec rozni sie tylko tym ze podczas gdy rozbrajam bombe wpada odzial SWAT wlaczaja sie creditsy i potem jest misja na statku.Czy moze ktos mi odp czy w tej grze jest jakies OUTRO?(3 rodzaje OUTRa?)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motyw z pociągiem jest tylko na Old Gen'ach- czyli na starszych konsolach (PS2/Xbox). Dlatego w Next Gen go nie ma - czyli PC/X360/PS3 - tym się różnią poszczególne wersje.

Wersja Double Agent na Old-Gen'y przypomina jakby Mission Pack do Chaos Theory :P Praktycznie nie ma w niej misji w dzień.

To samo dotyczy innych scenek, których próżno szukać w wersji na Piece i konsole nowej generacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki :) to jedna sprawa rozwiazana a zna ktos moze odpowiedz na drugie pytanie czyli;

2)Sa ponoc 3 rodzaje zakonczen okej ale ja przeszedlem gre juz na dwa sposoby i koniec rozni sie tylko tym ze podczas gdy rozbrajam bombe wpada odzial SWAT wlaczaja sie creditsy i potem jest misja na statku.Czy moze ktos mi odp czy w tej grze jest jakies OUTRO?(3 rodzaje OUTRa?)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba chodzi ci o to, że wersja na PS2 ma osobne zakończenie. W ten sposób tak - są trzy zakończenia: 2 na Next-Gen'ach (PC/PS3/X360) oraz 1 osobne na Old-Gen'ach (PS2).

Jeśli się mylę, to niech mnie ktoś poprawi, ale raczej nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa 3 zakonczenia na PC tylko ja nie widze praktycznie zadnej roznicy poza tym ze w jednym po Creditsach jest dodatkowa misja,chodzi mi o to czy Double Agent na PC sa jakies filmiki konczące gre tzw OUTRO, bo Intro jest na poczatku super ale co z koncowym filmikiem?jest jakis?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba chodzi ci o to:

Ending A - Good: Have your NSA trust above 33% and save at least 2 of the 3 targets (Crouse Ship, Hisham, Lambert)

Ending B - Normal: Have your NSA trust below 33% and save all 3 targets (Crouse Ship, Hisham, Lambert). Alternatively, have your NSA trust above 33% and destroy 2 of the 3 targets

Ending C - Bad: Destroy all 3 targets (Crouse Ship, Hisham, Lambert). Alternatively, have your NSA trust below 33% and destroy 2 of the 3 targets.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...