Skocz do zawartości
Gość kabura

Splinter Cell (seria)

Polecane posty

Też się pod tym podpisuję (neta mi wyłącza 0_0). No i jeszcze ta sprawa z kodami z EK :/.

Przeszedłem Conviction i podtrzymuję to co wcześniej mówiłem. Gra nie najgorsza ale to nie Splinter Cell. Ktoś coś mówił o gadżetach - poza goglami i EMP nie widzę tu żadnych gadżetów. Widziałeś pistolet z Chaos Theory? To był gadżet a nie zwykłe granaty. To zdecydowanie WIELKI krok wstecz względem Chaos Theory. Ale z drugiej strony jakoś nie widzę zbytnio połączenia tej fabuły z grą stealth. Mam nadzieję, że Ubisoft po prostu pomyślał tak samo a dalszą część związaną z

megido

zrobią z powrotem jako starego, dobrego Splinter Cella.

Edytowano przez xswistaqx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem Conviction i podtrzymuję to co wcześniej mówiłem. Gra nie najgorsza ale to nie Splinter Cell. Ktoś coś mówił o gadżetach - poza goglami i EMP nie widzę tu żadnych gadżetów.

gogle akurat są fatalne. okrojenie ich ze 'stygnących ciał' jest dla mnie nieporozumieniem.

podobają mi się za to kamerki, bo można nimi zwabiać w wybrane miejsce (chociaz trzeba nimi rzucać a nie tak jak wczesniej wystrzeliwywac - ale teraz jest trudniej) i miny zdalnie detonowane - przy odpowiednim rozmieszczeniu i uzyciu świec dymnych i innych bzdetow mozna pieknie wszystko sobie rozplanowac. zwlaszcza w misji gdzie trzeba bronic dostępu do kompa.

generalnie nie wiem po co te narzekania 'to nie splinter cell'. ileż mozna dostawać ten sam odgrzxewany kotlet w ktorym nic sie nie zmienia?

mi sie podoba to co zrobili bo jak chce starego splintera to tak gram - nie chcew - ustawiam na easy i wszystkich rozstrzeliwuje ;)

ode mnie zalezy jak chcę przejsc grę i co z tego ze czasami moglem komus po prostu strzelić w łeb jak wolałem się z nim pobawić w inny sposob lub pomęczyć się żeby go wyminąć?

można? mozna :]

nie jest źle, tylko ortodoksyjni fani zawsze będą narzekać tak jak w przypadku F3 na przyklad ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rozumiem, że chciałbyś w PESie zacząć strzelać piłką do dołka drużynami po 5 graczy? Bo PES to odgrzewany kotlet skoro nie zmieniają formuły gry. Przynajmniej tak to wygląda z Twojego punktu widzenia. Tak samo w MW2 powinni zacząć strzelać do kaczek ze średniowiecznych armat. W każdej grze da się wprowadzić coś nowego żeby była ciekawa i często się to robi dłużej niż przez 5 części, tak więc nie mów, że Conviction w formie STEALTH-action game byłby odgrzewanym kotletem.

generalnie nie wiem po co te narzekania 'to nie splinter cell'

Bo chcemy żeby stary SC wrócił. SC to była seria gier STEALTH-action dla ludzi, którzy mają cierpliwość czekać 5min na idealny moment by kogoś rozwalić. A nie stealth-ACTION gdzie biegniesz przed siebie wszystkich wkoło rozwalając i czasem się chowając. Tak to można grać i w Crysisa (wiem co mówię). Natomiast w bardzo mały (o ile w ogóle) odsetek gier da się grać tak, żeby zabijać z ukrycia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mozesz porównywać piłkę nożną lub w ogóle grę sportową do splintera :// co za 'argument' :/

chcesz starego splintera to sobie pograj w chaos theory. nie rozumiem po co mają robić TO SAMO. może ty byś kupił klona poprzedniej części, ja na pewno nie.

i nie wiem ile mam ci powtarzać - to TY uważasz ze nowy splinter nie jest stealth. nie moja wina ze nie umiesz w niego w ten sposób grać skoro tylko 'czasem' się chowasz a 'przede wszystkim rozwalasz'.

stary, nie wiń gry za to ze nie potrafisz w nią grać tak jakbyś chciał.

bo to ze ty nie umiesz naprawdę nie znaczy ze się nie da.

da się.

za pierwszym razem przeszedlem grę pół na pół - trochę strzelając, trochę się skradając. teraz kończę jądrugi raz na realistic i akcji typu rambo nie uskuteczniam praktycznie WCALE. w dodatku mozna zdobyć osiągniecie za przejscie poziomu nie oddając ani jednego strzału lub nie będąc wykrytym.

miły akcent dla tych co POTRAFIĄ I CHCĄ TAK GRAĆ a nie idą najmniejszą linią oporu rozwalając na pałę wszystko a potem mając pretensje do świata że tak musieli grać. nie musieli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przykładami specjalnie tak pojechałem. Niby rodzaje zupełnie nie zgodne ale jednak o zmianę chodzi tę samą. Zresztą nie porównuję ich do Splintera tylko do poziomu i charakteru zmian. To dam inny przykład: Flashpointa przerobić na MW (ale już do końca) albo MW na SC.

Z tymi "klonami" - kupiłeś MW2? To klon MW. ACII? Tak samo, klon 1. ME2? To też klon 1. Mam dalej wymieniać?

A co do grania stealth. Staram się jak mogę ale nie chodzi o to czy się da czy nie da bo i w Crysisie da się przejść fragment po cichu zabijając 2 kolesi ale tak jak w przypadku Conviction gra jest nastawiona na akcję nie tak jak Chaos Theory na skradanie. Akcji a'la rambo nie uskuteczniam bo się nie da - 2 strzały i leżysz. Ale w niektórych momentach niemalże niemożliwe jest uniknięcie wymiany ognia z kilkoma kolesiami.

Oczywiście, że mogę wracać do CT (i zamierzam) ale poza poprzednimi częściami SC i ew. Thiefem nie ma zbyt dużego wyboru w przeciwieństwie do grania w połowie się skradając a w połowie strzelając.

Ubisoft ewidentnie zrobił "zagranie pod publikę" i skradankowo-taktyczną grę akcji przerobił na grę akcji z elementami skradania. Chcą zarobić - fajnie, normalne, rozumiem - ale mam nadzieję, że powrócą do rozgrywki nastawionej na stealth.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jakie stealth mamy na myśli. I własnie to w conviction jest moim zdaniem słabe. Trochę za bardzo się oburzasz bo nawet grając w conviction skradankowo jak tylko można to i tak nie jest PRAWDZIWE SKRADANIE jak np w CT.

Mark and execute, te wszystkie ikony WARNING ONI CIĘ WIDZĄ! , pokazywanie gdzie ostatni raz wróg cię widział i ogólna banalność skradania się nie robi z tej gry skradanki. Ja sam jestem zwolennikiem powrotu do starego SC. Nikt nie musi robić TEGO SAMEGO tylko coś innego ale w zachowaniu konwencji starego dobrego SC. I nie tylko ja czy xswistaqx uważamy, że conviction nie jest stealth. Myślę że potrafię grać w gry tak jak bym chciał ale nowy sc mi na to nie pozwala.

edit: Ahh napisałem odpowiedź na posta którego już nie ma:D Nie wiem może usunął go w trakcie kiedy pisałem posta:P

Poprzedni post xswistaqxa to też odpowiedź na ten post.

Edytowano przez szczenku
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi "klonami" - kupiłeś MW2? To klon MW. ACII? Tak samo, klon 1. ME2? To też klon 1. Mam dalej wymieniać?

kupiłem MW2. i jestem zawiedziony szczerze mówiąc bo to powinno wyjść jako paczka misji a nie osobna gra. nic nowego tam nie było praktycznie, ze dwie misje mi się podobały, reszta to to samo co w jedynce tylko gorzej :/

AC2 akurat nie jest zły, bo naprawił bolączki jedynki zachowując przy tym mechanikę rozgrywki i podnosząc fun płynący z gry. pomijając już że bohater to buc :]

ME2 jeszcze nie grałem. Ale to już bardzioej action cRPG więc tam liczę na fabułę i dialogi. wątpię żeby powtórzyli te same co w jedynce ;)

A co do grania stealth. Staram się jak mogę ale nie chodzi o to czy się da czy nie da bo i w Crysisie da się przejść fragment po cichu zabijając 2 kolesi ale tak jak w przypadku Conviction gra jest nastawiona na akcję nie tak jak Chaos Theory na skradanie.

no właśnie nie do końca. conviction jest nastawione tylko i wyłącznie na Twój wybór :) wpuszczają ci kolesi do pomieszczenia a to jak Ty się z nimi rozprawisz to już Twój wola :]

a to że kusi żeby po prostu posłać im kulkę w łeb to inna sprawa.

Ubisoft ewidentnie zrobił "zagranie pod publikę" i skradankowo-taktyczną grę akcji przerobił na grę akcji z elementami skradania. Chcą zarobić - fajnie, normalne, rozumiem - ale mam nadzieję, że powrócą do rozgrywki nastawionej na stealth.

a mi się w sumie taka konwencja podoba, bo ja serio praktycznie nie wdaję się tam w otwarte wymiany ognia, mimo że mogę. poza tym cieszę się ze podnieśli się po beznadziejnym podwojnym agencie którego kończyłem w takich mękach że to poezja :]

ale żeby nie było że jest tak pięknie - całkowicie nie popieram likwidacji oznaczenia bycia w cieniu, teraz albo nas widzą albo nie, żadnych stanów na pograniczu, czasami ciężko wyczaić moment gdzie cień się kończy - bezsens. podobnie jak zabranie termowizji z gogli. niby teraz mamy dwa w jednym - noktowizor + namierzenie przeciwnikow, ale to juz nie to samo co pięknie stygnące ciała :]

last known position to akurat fajny patent, zdarzało mi sie specjalnie wychylac zeby zmylic wroga i zająć go przerz chwile zeby niepostrzezenie zakrasc mu sie na plecy i wsadzic lufę w żebra. mark & execute też daje sporo frajdy, zwłąszcza jak jest użyte w jakimś niezłym kombosie gdzie planowanie go trwa 15 minut a wykonanie 5 sekund. fajnie ze mozna oznaczac sobie nie tylko ludzi ale i pułapki. przy odpowiednim np. zwabieniu kamerą, czasowym zdetonowaniu miny, zeskoczeniu na kolesia i zasłaniając się wykonaniu mark & ex., mozna za jednym zamachem oczyscic planszę ze wszystkich kolesi na raz, spokojnie zdejmując 8 za jednym razem, przy czym każdego inaczej :) (nie licząc tych zaznaczonych)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primo: Żadnej z gier, które wymieniłem JA nie uważam za odgrzewane kotlety tylko chciałem Ci pokazać, że można zrobić kontynuację z identyczną formułą rozgrywki i jednak wymyślić coś nowego żeby wszystkim (czy większości) się podobało.

Secundo: Nie mów mi, że Conviction jest nastawiony na wybór gracza bo są sytuacje, w których nie da się pozbyć się każdego po cichu. Np. w 2 sytuacjach na lotnisku. BARDZO często kolesie ustawieni są tak, że trzeba się bawić w mark&execute i strzelanie do siebie z za jakiejś osłony. Ta gra jest EWIDENTNIE nastawiona na akcję. Fani oczekiwali tego co było wcześniej czyli nastawienia na skradanie. Dostali tą drugą część, która była tylko dodatkiem.

Ogólnie rzecz biorąc Conviction mi się nudził i wyłączałem go co 15 minut a przeszedłem tylko po to żeby nie myśleć o tym, że kasę wydałem a gra leży.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, split-screen tylko na X360, na PC co-op tylko przez sieć. Niestety.

Szkoda, myślałem, że popykam z brateam a tu zong. A już miałem kupować.

P.S. Da się grać w wersję PC-tową na padzie. Mam Xbox 360 controller for Windows i nie wiem czy wogóle jakieś pady ta gra rozponaje. Proszę o odpowiedź posiadacza SC:Conviction

Edytowano przez media24
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie grałeś w poprzednie części zagraj śmiało, bo to jednak IMO wciąż bardzo dobra gra. Wiele zarzutów dotyczy tego że jest krótka, ale nadrabia co-opem i deniable ops

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak właściwie to co jest co-opem co jest Deniable Ops :D ? Bo mam problem z rozróżnieniem o czym kto mówi i połapaniem się w co zagrać żeby zobaczyć "moc" tej gry.

co-op to pełnofabularny prequel do conviction, dziejący się przed wydarzeniami z głównej osi fabuły. grasz z kumplem, jeden Kestrelem drugi Archerem. To pełnoprawne postacie, fajnie nakreślone, momentami co-op jest nawet lepszy niz główne danie ;) nie tylko za sprawą tego że gra się we dwójkę.

deniable ops czyli w polskiej wersji 'tajne operacje' to 4 (o ile dobrze pamietam) różne tryby gry, przy czym można tam się spełnić w granie stealth bo np. jak w jednym z trybów jak masz do skasowania 10 wrogów na mapie, ale któryś cię namierzy i zrobi alarm, lub po prostu sie ujawnisz, to nadciągają posiłki i przerąbane ;) tam chowanie się w cieniu i zachodzenie od tyłu/z góry/z dołu to podstawa :)

'tajne operacje' mozna przechodzic zarówno samemu jak i z kumplem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TuComix
Wiem pytanie może "głupie" ale nie wiem ja sie skrada w CT(Chaos Theory) jakoś w opcjach tego nie widze:( (to może dlatego że nie wiem jak jest skradanie po angielsku)

Mam nadzieję, że to nie sarkazm :D ?

Mniej więcej tak... polecam nacisnąć przycisk odpowiedzialny za CROUCH (chyba klawisz C. Wtedy Sam kuca, chociaż na stojąco też można się przekradać) prędkość "chodu" ustalasz za pomocą kółka myszki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że to nie sarkazm :D ?

Mniej więcej tak... polecam nacisnąć przycisk odpowiedzialny za CROUCH (chyba klawisz C. Wtedy Sam kuca, chociaż na stojąco też można się przekradać) prędkość "chodu" ustalasz za pomocą kółka myszki

Nie to nie był sarkazm;P ale dzieki za pomoc:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EJ nie no bez jaj naprawdę nie żartowałeś z tym kucaniem ? W opcjach na pewno to jest xD Ale Chaos Theory wymiata. Gram z kolegą co-opa. ŚŁIiiittttt..........

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darkwilk - w sumie nie trzeba sie smiac, ale dawno nie mialem ku temu tak dobrego powodu.xD HA-HA-HA!!! W sumie skradanie sie jako oddzielny tryb nie istnieje w SC poniewaz jest to brane na logike - chcesz, zeby przeciwnicy ciebie nie widzieli, to pozostan niezauwazony.

PS: Tym postem naprawde poprawiles mi humor (w pozytywnym sensie) poniewaz za 10 dni mam mature (matma, informatyka, polski i biznes) i do smiechu mi nie jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...