Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kiykay

Praktyczny tablet - +/- 1600 złotych

Polecane posty

Witam,

zamierzam kupić tablet - zależy mi aby tablet był mały (mały ekran) - chciałbym go mieć (praktycznie) zawsze przy sobie, aby przejrzeć internet czy posłuchać muzyki, konieczny jest wbudowany modem - na niczym więcej mi nie zależy.Wstępnie mogę przeznaczyć na niego +/- 1600 złotych. Myślałem nad iPadem Mini, aczkolwiek zacząłem mieć teraz wątpliwości, ponieważ w tej cenie znajdzie się tablet o lepszych parametrach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o urządzenia 2w1 to znacznie lepszy niż Miix2 jest Acer Switch- system łączenia! W Lenovo nie ma zawiasu, jest tylko "rynna" w którą się wkłada ekran bez żadnej regulacji- dziwny pomysł. Polecam "komputery hybrydowe", dlatego że masz w nich zwykłego Windowsa i zrobisz wszystko tak jak na kompie i w dodatku masz pełen Office.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Switch nie koniecznie musi być lepszy, kwestia gustu i chęci bawienia się, czy trafi się na model bez wad. (http://www.acermaniak.pl/20332/acer-aspire-switch-10-problemy-klawiatura/)

I niedługo ma się pojawić wersja w Full HD jakby był potrzebny, ale to raczej przewyższy budżet.

Jak ma być praktyczny to są małe ~8cali z Windowsem: Dell Venue 8 PRO i Toshiba

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Siwtch jest lepszy od Mixa to głównie sprawa użytkowania. Lenovo stworzyło tablet na windowsie, z wysoką rozdzielczością który okazyjnie można wstawić w podstawkę mając do dyspozycji stół. W podróży lepiej sprawdzi się Siwtch z prostej przyczyny solidniejszego mocowania. Poza tym dysk 500 Gb też przemawia na korzyść Acera.

Co do rozdzielczości fullHD, to mam mieszane uczucia. Niby trochę lepsze szczegóły, ale jak dla mnie literki na tak małym ekranie stają się już mało czytelne, a podejrzewam że i na karcie graficznej odciśnie to piętno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o hybrydy to polecam ASUS Transformer Book T100. Mam już do od ok. miesiąca sobie go chwalę. W ogóle na niego nie narzekam. Co tu dużo gadać tablet z pełnoprawnym Windowsem to jest urządzenie. Po przesiadce nawet nie chciałbym już używać tableta z Androidem/iOS, gdyż są to dla mnie trochę zabawki. Jak masz jakieś pytania to wal jak w dym. Aha, chyba już do wszystkich hybryd z Win dorzucają pełnego Office'a 2013 H&S za free;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat co do solidniejszego mocowania, to w Lenovo z racji jego nieruchliwości jest ono na pewno sztywniejsze niż w Asusie T100/Acerze Switch 10, Co do skalowania czcionek to w Win8 nie jest to duży problem, jak są dla kogoś za małe można w Panelu sterowania wybrać 150% wielkości podstawowej np. (Problem pojawia się podobno przy rozdzielczościach ponad FullHD).

Co do odbicia się na karcie graficznej, to i tak na zintegrowanej z Atomem pograć się nie da, do filmów w FullHD Atom raczej starcza (sprawdzałem wyrzucanie z Asusa T100 na zewnętrzny ekran).

Jak dla mnie główną przewagą Acera jest jedynie dysk twardy w podstawce, jest to wygodniejsze niż zewnętrzny (jedyna alternatywa w Miix 2)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASUS T100 też ma dysk w klawiaturze 500 GB HDD, 32 GB EMMC w tablecie + slot kart SD. Z filmami HD, nagrywanymi z TV radzi sobie świetnie zarówno na ekranie tableta jak i zewnętrznym. Z grami jest różnie: jeżeli te z z Windows Market to działają wyśmienicie (Asphalt 8, GT 2 Racing), a z poza to różnie. Osobiście nie próbowałem, ale można sobie zobaczyć na YT pare gameplayów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...