Jump to content
Accoun

Fred, w którym oddajemy się konsumpcjonizmowi - czyli co ostatnio ciekawego kupiłeś?

Recommended Posts

Zakupiłem zestaw wiertełek do kompletu, bo kilku mi brakowało. Tak się złożyło, że mama zakupiła nowe karnisze i trzeba było zamontować. Kurde, kto to widział, by montować jeden uchwyt na trzy śruby. Jakby dorosły chłop miałby się na tym wieszać. Wieszał się nie będę, ale to marnotrastwo mimo wszystko śrub. Kupiłem też poziomicę sześćdziesiątkę, bo moja setka nie wszędzie wejdzie. Teraz jestem jako tako zaopatrzony.

Nie potrafię znaleźć żadnego powodu żeby zamieniać zwykłe PS4 na Pro ale skoro już kupiłeś to spoko, gratuluję i mam nadzieję że będzie służyć dzielnie :P

Tymczasem ja cały czas dumam nad zakupem Vity ale absolutnie nigdzie nie mogę znaleźć nowej konsoli a mam wewnętrzne fuj na używki.

Tak czy inaczej myślałem o zmianie dysku na większy, do tego jeśli przehandluje zwykle to nie wychodzi wcale tak drogo. Oslo coraz więcej gier zaczyna działać lepiej na Pro niż podstawowym. Więc w sumie czemu nie. Tbh wolałem kupić Pro niż Switcha w tym momencie.

26 minut temu, Felessan napisał:

Tbh wolałem kupić Pro niż Switcha w tym momencie.

Trudno się dziwić. Podczas kiedy przez ostatnie kilka miesięcy PS4 dostaje same wysoko oceniane gry i exy, switch dostaje... no ma Zelde i na tym koniec. 

Ludzie, którzy czepiali się startowego line-upu PS4 zdają się jednak nie zauważać, że na Switchu jest JEDNA gra + nieliczne third party pokroju Shovel Knighta.

@Felessan

Zapomniałem że mieszkasz i zarabiasz w Dojczach i "chciałem wymienić dysk ale łatwiej mi wymienić konsolę" jest czymś normalnym XD

• Upvote 1

Powiedziałbym nie, ale w sumie to tak xD Oslo to jeden z moich ostatnich zakupów for fun. Jakoś w kwietniu chcę zacząć w cholerę drogie tutaj prawo jazdy, a potem pewnie będzie trzeba się wykosztować na jakiś jeżdżący złomek. Wtedy zaczną się cyrki z różnymi ubezpieczeniami, oponami zimowymi, oponami letnimi, oponami na opony, choinki zapachowe i ta, no, benzyna ;_;

• Fallout: New Vegas (nie szaleję za szablonem growym Bethesdy, więc nawet do tego nie startowałem. Ale oglądnąłem z ciekawości trzygodzinną recenzję, w której gościu mieszał Fallouta 4 z błotem i dla porównanie piał peany nad NV i postanowiłem zaryzykować. Może Obsidianowi się uda?)
  • Homeworld: Deserts Of Karak (Noah Caldwell-Gervais zrobił jakiś czas temu retrospektywę całej serii i ta nowa część wydawała się być spoko. Wprawdzie samego Homeworlda za dzieciaka próbowałem i nie przypadł mi do gustu, ale w sumie już nie pamiętam dlaczego - może po prostu idea RTSa w pełnym 3d mi nie podpasowała? Ciekawe, czy przeniesienie tego na ląd coś zmieni...)
  • Riven (no klasyk, którego nigdy nie ograłem i jest za 6 złotych na GOGu. Może kiedyś odpalę)

Pomimo mocno deszczowej pogody oraz niewyspania i zmeczenia po  spedzeniu w pracy ponad 70 godzin w zeszlym tygodniu, w sobote rano wybralem sie do centrum i wreszcie odebralem zamowiony w sklepie rower. No a potem pierwszy test, czyli liczaca ~16 kilometrow droga powrotna do domu w deszczu, z polowa trasy bedaca w zasadzie nieprzerwanym podjazdem pod wznoszaca sie na 90 metrow gorke. Rower dal rade, ja jakims cudem bez robienia sobie przerw takze, jest szansa, ze sie zaprzyjaznimy. ;) Od dzisiaj moj nowy srodek transportu do i z pracy prezentuje sie nastepujaco. 

21f47c3b9d.jpg

• Upvote 8

@Stillborn

Ze dobra to wiem. :) Jak na 18 dostawalem rower, to musialem zadowolic sie Scottem Rockwoodem (do ktorego do dzis czuje wielki sentyment, swietnie sobie radzil na sopockich skrapach i wertepach), bo moj wymarzony model Gianta, ktorego nazwy juz dzisiaj nawet nie pamietam, troche przekraczal budzet.

Torba nie scierpla, ale tylek do siodelka musi sie przyzwyczaic, bo do teraz mnie boli. :P

Jak będziesz jeździł codziennie, to z 10 dni będzie bolał. Wiem o tym doskonale, ale po każdej zimie jestem tak samo zaskoczony. :P Nie idzie przywyknąć.

BTW, jak w tamtym roku kupiłem sobie taki (tylko kolor inny):

https://www.kellysbike.com/pl/mtb-xc-c0000000000527/spider-10-dark-azure-p0000000048503

Do lasów, po których na ogół jeżdżę, świetnie się sprawdza.

@Stillborn

Niceru, choc kolory nie moje. :P Chcialbym miec znowu gorala i smigac po lesnych, ziemnych trasach, ale ze do pracy mam tylko asfalt, a w okolicy zdecydowana wiekszosc tras to tez asfalt, to i tak dobrze, ze kupilem crossowa hybryde, a nie jakiegos nudnego city bike czy kolazowke.

Edited by Tesu

Chyba strasznie ci się ten Łotr 1 podobał :P

Ja w końcu zamówiłem te słuchawki bezprzewodowe co to Xerber kiedyś polecał. Akurat były w promocji na Ali :P

Ausdom M08

Xerber polecał a ja mu ufam ;P

Germa z tego co kojarzę też je kupiła i była zadowolona.

ach, to headset a nie pchełki :/

miałem ochotę na pchełki do autobusu/pociągu/na miasto, żeby nie bawić się z kablem :D 

7 godzin temu, b3rt napisał:

Ausdom M08

Xerber polecał a ja mu ufam ;P

Germa z tego co kojarzę też je kupiła i była zadowolona.

Byłam, jestem i będę jeszcze przez jakiś czas, aleeee
są dość delikatne ^^ 

Spoiler

C2rTAxW.jpg

• Upvote 1

8 minut temu, Stillborn napisał:

Moshowanie w słuchawkach z Chodakowską nie jest dobrym pomysłem.

>implikado, że w trakcie treningu nie zleciałyby mi z głowy milion razy

pls
Spadły na podłogę ze dwa razy w przeciągu półtora roku i tyle. :|
Robiłam w nich treningi siłowe (przy tak statycznych ćwiczeniach nie wiem, co mogłabym spsuć) i sesje na orbitku, nic więcej. 

W sumie to zależy mi bardziej na jakości dźwięku niż wytrzymałości, biorąc pod uwagę że będę je używał 1-2 razy w miesiącu :P

2 godziny temu, b3rt napisał:

W sumie to zależy mi bardziej na jakości dźwięku niż wytrzymałości, biorąc pod uwagę że będę je używał 1-2 razy w miesiącu :P

Dużych wymagań nie mam, w temacie jakości dźwięku jestem laikiem, ale słuchawki grają dla mnie lepiej niż dobrze, więc polecam. ^_^ 

Guest Kakaa

Kupiłem klopsy.

Nie no co wy, klopsy są dobre dla pecetowców, jak ktoś lubi grać na byle czym to i zeżre byle co.

Proszę, niech ktoś wyświadczy forum przysługę i zbanuje tego gościa...

Poziom soli psuje mi wątrobę. ;_;

Guest Kakaa

Tak to jest z pecetowcami/klopsami, dużo witamin E345. NaCl - uczyłem się o tym w gimnazjum.

A na poważnie to kupiłem sobie monitor Iayama czy jakoś tak, 140 zł, aukcje allegro.