Jump to content
Accoun

Fred, w którym oddajemy się konsumpcjonizmowi - czyli co ostatnio ciekawego kupiłeś?

Recommended Posts

Kurier jednak przyjechał jeszcze dzisiaj. :laugh:
Żeby nie stukać niepotrzebnie o podłogę i zwiększyć wygodę w trakcie ćwiczeń:

Spoiler

E2JVvCJ.jpg

2x10kg + mata ok. 160cmx160cm, nie jestem pewna
btw., bitumiczne hantle wyglądają śmiesznie w porównaniu z żeliwnymi 

Oslo, nareszcie można robić martwy ciąg <3 

• Upvote 3

Xiaomi redmi 3 pro zamówiony, długi weekend jednak opóźni dostawę  

A tymczasem Xiaomi wypuszcza już kolejny telefon, który zapowiada się nieziemsko.
http://www.forbes.com/sites/bensin/2016/10/25/xiaomis-new-bezel-less-phone-is-stunning/#75a7d6e96d32
Chociaż mi mój Redmi całkowicie starcza. Muszę jedynie się w końcu zabrać za zmianę nakładki systemowej (tak, nadal tego nie zrobiłem).

Xiaomi ogólnie ma bardzo dobre produkty.

Kupiłem ich powerbank, jest naprawdę świetnie wykonany i ładuje na przynajmniej 90% pojemności podanej przed producenta i to dość szybko. Nie to co no-name szajs często mający nawet problemy z jednym naładowaniem telefonu do pełna mimo, że według producenta powinien starczyć na 3-4 pełne ładowania.

Też właśnie chcę sobie od nich power bank kupić. Głównie dlatego, żeby nie mieć problemów z jakimś innym. Ogólnie Xiaomi solidna firma i polecam każdemu.

3 godziny temu, Devius napisał:

A tymczasem Xiaomi wypuszcza już kolejny telefon, który zapowiada się nieziemsko.
http://www.forbes.com/sites/bensin/2016/10/25/xiaomis-new-bezel-less-phone-is-stunning/#75a7d6e96d32

Tia, tylko zaloz na takie cos solidna obudowe bez przykrywania chocby czesci ekranu... ;)

Tia, tylko zaloz na takie cos solidna obudowe bez przykrywania chocby czesci ekranu...

Z tym to się niestety trzeba liczyć prxy zakupie takiego telefonu. Z resztą, Xiaomi ma sporo swoich firmowych etui (sam jedno używam, dostałem przy zakupie gratisowo), więc na ten telefon pewnie też coś wymyślą.

13 godzin temu, Devius napisał:

Też właśnie chcę sobie od nich power bank kupić.

Mam i polecam, jak się postarasz to dasz radę kogoś zabić tym żelastwem a wciąż będzie działać.

W sumie nie wiem gdzie napisać, to sobie tutaj spytam. Summoning @Fursik1 i @deffik ? Bo chyba się znacie najbardziej tutaj :P

Takie coś to raczej dobra opcja? Z tego co widzę, nic lepszego 'w zestawie' nie dostanę za taki pieniążek. Czy może lepiej czekać na jakąś okazję 70D też z kitem 18-55 za ~3,5k (znaczy o ile to realna szansa, bo obecnie 'standardowa' cena to 4k+)? Ewentualnie może znacie jakieś dobre sklepy, do których warto zaglądać regularnie? Używki kupować jakoś się boję...

@ZygfrydQ Jedna sprawa, zanim kupisz aparat to objedź Euro RTV AGD, FotoJokery (jeśli jeszcze istnieją, lol), Saturna i podobne sklepy i weź do ręki body z serii xxxD i xxD. Sprawdź jak Ci leżą w rękach, przyłóż do oka. Zrób to samo z Nikonami - zwróć uwagę na D7200, D7100 (następcy D90, a D7100 powienien Cię wynieść właśnie ~3.5k z kitem). Bo może się okazać, że nie będą Ci jakieś aparaty dobrze leżeć i kapa, będziesz się męczył potem. 

PS jak się zastanawiasz nad 750D to poczytaj o 760D  (lol teraz to dopiero będziesz miał namieszane) tu masz link o różnicach: http://www.benchmark.pl/aktualnosci/canon-eos-750d-760d-24-mpix-rozne-rozmieszczenie-przyciskow.html

Gdybyś się tak nie upierał przy ekranie to bym Ci pewno powiedział teraz, żebyś D7100 kupił, a że nie ma to w sumie lipa.  
Nie kupuj jeszcze nic, następny tydzień poświęć na czytanie o 760D i  D7100 pod kątem filmowania - tu masz wątek na nikoniarzach http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=226453

• Upvote 4

@deffik Czytałem o 760, ale wychodzi na to, że to jest de facto 750+ekranik u góry i parę pomniejszych bajerów. Takie coś pomiędzy 750 a 70. Zarówno cenowo, jak i 'dodatkami'. Ale chyba jednak wolałbym dopłacić trochę więcej i już się na tą 70 szarpnąć, niż 760 (tym bardziej, że nie wiem jak wymierną korzyścią dla mnie będzie ten ekranik od góry, który i tak daje mniej info niż w 70).

Z tym potrzymaniem w łapkach - w sumie racja, nawet nie pomyślałem, żeby to zrobić NAJPIERW. Założyłem, że wszystko jest z grubsza podobne.

Dzięki za link, poczytam o tym filmowaniu Nikonem, jak to się ma do 70D (który jak na razie jest dla mnie modelem 'wyjściowym' i do którego porównuję wszystkie inne opcje).

Edited by ZygfrydQ

Po co

Bo mi się podeszwa w Cormaxach zniszczyła, a przy mrozach i tak bym w nich nie chodził (w zeszłym roku chodziłem przez całą zimę w normalnych butach i byłem non stop chory). Białe buty, które kupiłem latem też odpadają na jesień/zimę. Poza tym, wyglądały świetnie, cena całkiem dobra, więc jeśli mam je ponosić trzy zimy, a może nawet i więcej to czemu nie miałbym sobie nowych butów kupić, jak na typowo zimowe są strasznie leciutkie.

Ludzie chwalą AIXUAN Quicksand. Tylko sprawdź, czy rozmiary się zgadzają. Ja mam etui oryginalne od Xiaomi i nie mam zastrzeżeń.

w etui od xiaomi brakuje mi może zamykania magnetycznego (a więc i wybudzania) i kieszonki na kartę (żeby jak mi ukradną telefon to razem z pieniędzmi, taki jestem miły), nie powiększa aż tak telefonu i nie wygląda najgorzej (chociaż ta sztuczna skóra bleh)

(((więcej nawiasów)))

Udało mi się dzisiaj kupić niebieski plecak w kropki za 40zł, a chorowalam na niego od dawna, tylko nie kupowałam bo normalnie kosztował stówę. Nie wiem po co mi plecak w sumie, ale i tak się cieszę :D

Obecna trochę mnie wkurzała, więc zaszalałem. Sama jakość wykonania i waga klawiatury robią wrażenie. Tylko haczenie spacji trochę mnie irytuje, ale to raczej kwestia przyzwyczajenia. No i wcale nie jest taka głośna. Może dlatego, że nie tłukę w klawisze.

Spoiler

IMG_20161116_195014_423.jpg

IMG_20161116_195051_486.jpg

Jeszcze jutro ma się pojawić kurier z obudową (dziś zostałem poinformowany, że biorą kuriera na swój koszy, bo do paczkomatu się nie zmieści :P), ale w przenosiny będę się bawił kiedy indziej. Może w niedzielę.

Edited by 2real4game