Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Meth

Rozwiązany: Monitor (obróbka tekstu/filmy/wszystko po trochu)

Polecane posty

cześć! jak w temacie, poszukuję (tylko do komputera stacjonarnego) monitora koniecznie z pivotem, który będzie przyzwoicie radził sobie z odtwarzaniem wszelkich materiałów video i nieco mniej przyzwoicie z resztą zastosowań typu gry czy prace graficzne.

zostałem nakierowany na ślad takiej zabawki:

http://www.morele.net/monitor-led-dell-p2213-22-16-10-1680x1050-5ms-usb-pivot-dp-dvi-d-d-sub-3yppg-498645/

w tym miejscu chciałem spytać o opinie, ponieważ ja temat ogarniam tylko powierzchownie. dobre to? warte swojej ceny? może zasugerujecie jakieś alternatywy?

kryteria podobne do tych w linku.

koniecznie pivot

rozmiar raczej nie większy niż 22", może być mniejszy.

fajnie by było, gdyby obsługiwał 16:10, chyba że wiecie lepiej i 16:9 styknie.

cena w granicach podanej, czyli do 800, ewentualnie do 1000.

żadne dodatkowe szmery bajery potrzebne do szczęścia mi nie są.

z góry dzięki. :)

ps mam nadzieję że temat zakładam poprawnie? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli rzeczywiście monitor jest przede wszystkim do filmów, a pozostałe zastosowania maja mniejszy priorytet, to tylko 16:9 - po pierwsze jest to obecnie standard wśród monitorów, po drugie to maksymalne proporcje spotykane w filmach z obecnej epoki. Jeżeli polecony przez @Diriana monitor jest za duży, to możesz wziąć jego mniejszego odpowiednika, gdybyś zaś chciał koniecznie coś z proporcjami 16:10, to możesz zobaczyć ten model (raczej nie spotkasz monitorów o mniejszej przekątnej z tymi proporcjami).

No i jeżeli filmów będziesz oglądał naprawdę dużo, to możesz rozważyć zakup monitora na matrycy VA, która jest wolniejsza od IPS, ale za to ma lepszą czerń (w IPS jest ona nieco srebrzysta).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...