Skocz do zawartości
Sevard

Oceń utwór poprzednika - dyskusje

Polecane posty

Osobiście, nie spodziewałem się obiektywnej oceny, electro swing jest wciąż niepopularny w Polsce

also

6/10 wolę power metal, ten "wokal" to całkowicie nie mój gust

Akurat tutaj nie ma dla mnie znaczenia, czy to electro swing, czy może inne electro. Nie słucham tego typu muzyki, bo nie lubię. Popularność, to akurat ostatnie, na co patrzę (a nawet potrafi to negatywnie wpłynąć na mój odbiór). Przesłuchałem, stwierdziłem, że kawałek nie wywołuje we mnie żadnych emocji, czy to pozytywnych, czy wręcz przeciwnie. Stwierdziłem więc, że nie ma sensu, bym wystawiał ocenę jako taką.

A co do wokalu, to cóż. Także kwestia gustu, co nie? Ale z drugiej strony, to nie wyobrażam sobie tego typu muzyki z czystym wokalem. Choć np. taki Nevermore, odkąd zaczęli grać coś więcej niż progresywny power metal, to imo znacznie zyskali. Inkorporują dużo szwedzkiego (goeteborgskiego) death metalu na mocnych thrashowo-progresywnych resorach + czysty wokal. Aż żal poślady ściska, że Jeff Lumis strzelił focha i zajął się okropnie nudną karierą solową. Tym samym Nevermore stał się przeszłością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, więc sprawa jest prosta. Szwedzki death metal z zasady dzieli się na dwie szkoły. Stockholmska, czyli to, co zapoczątkował Nihilist/Entombed (wywodzący się ze Sztokholmu) oraz goetheborgska szkoła, którą zapoczątkowali At the Gates (wywodzący się z Goeteborgu). To na tyle różne podgatunki death metalu (brzmienie, riffy, etc.), że jest uzasadniony taki podział.

EDYTA:

Nie popisałeś się tutaj:

http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=249535&st=340#entry3654730

Naprawdę nigdy nie zetknąłeś się z twórczością Finntroll?

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja tutaj piszę o oficjalnych szufladkach, a nie chciejstwie danej kapeli, jak np. Crushing Pagan War Metal, który sobie wymyślili chłopcy z North (PL). Grający w rzeczywistości mieszankę death z black metalem i pagan_wannabe tekstami.

Co do Finntroll, to było zwyczajne zaskoczenie. Ich klipy pojawiają się (a właściwie pojawiały, bo nie wiem, jaki jest stan rzeczy na chwilę obecną) w tv. Nawet polskiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej NAJLEPSZE solo w historii muzyki. Nawet nie próbujcie dealować, to co się dzieje od 3:30, to jakiś kosmos.

Na kolana przed Buckiem Dharmą.

Proszę nie zaczynać flejmów, bo przyjdzie Mark Knopfler i wypłaci blachę w czoło.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2/10, wytrzymałem półtorej minuty. Strasznie nudne.

@Kiicek: nope, nie wiem nawet co to jest CSM :(

Tutaj ocenia się cały przesłuchany utwór, a nie 1,5/7 minut. Also, gratuluję, bo mogłeś usłyszeć jeden z najlepszych utworów metalowych. Gdybyś wytrzymał jeszcze kilka minut doszedłbyś do solówki, która jest magnum opus tego świetnego gitarzysty.

Golly gee, Metalus... Nie spinaj tyłka, że się komuś nie spodobał twój kupoutwór, bo portki Ci się porwą.

Albo przynajmniej rób to w tym temacie.

Sam bym go ocenił pewnie na jakieś 4, bo Pantery nie trawię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darkdarius Uzasadniamy swoje oceny! Każdy może sobie napisać x/y, to nie jest żadna sztuka. Pewnym wyzwaniem jest choć w paru słowach uzasadnić dlaczego taka ocena.

Paru innych osób również to dotyczy, ale darkdarius to przypadek skrajny.

Edytowano przez Sevard
  • Upvote 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sevard dziś to znalazłem nauka.gif

Dziś oceniłem utwór użytkownika @Anticitizen

to ten co ma avka z twarzą człowieka pokąsanego przez osy smile_prosty.gif

utwór to Alice z bajki Alicja w krainie czarów.

W dwóch słowach, jednym obrazie

462.jpg

Tak jak pisałem w temacie oceniającym utwory, możecie się ze mną nie zgodzić, to wasze prawo. Jesteśmy wolni ludźmi możemy słuchać co chcemy. Ale dla mnie ten utwór i to jak zaśpiewały go osoby podkładające głos pod te rysunkowe ludziki, kojarzy się z tym obrazkiem po wyżej w spojlerze.

Edytowano przez darkdarius
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...