Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

...AAA...

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej Brazylia 2014

Polecane posty

@ Iskier - odnosiłem się tylko do meczu Portugalii z Niemcami. W innych meczach czasem też brakowało mi kartek (chyba w spotkaniu Ekwadoru ze Szwajcarią dwóch piłkarzy się szarpało, a nikt nie dostał kartki) Niestety, Pepe ma słabą psychikę, a kartka zasłużona, bo pokazana zgodnie z przepisami.

Co do meczu Belgii i Algierii - srogo się zdziwiłem, że Algieria zdołała strzelić gola. Belgia biła głową w mur, ale Wilmots pokazał trenerski zmysł i przeprowadził świetnie zmiany. Ten mecz mógł być najtrudniejszym dla Belgii, bo drużyna Halilhodzicia grała mocno defensywnie, a Rosjanie i Koreańczycy na pewno zagrają ofensywniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie coś zaczęło się dziać w meczu Rosji z Koreą. Teraz niech tylko Rosjanie strzelą jeszcze jedną brameczkę i będą trzy punkciki do typera ;) Ciekawa sytuacja z tymi mistrzostwami. Zauważyliście, że bardzo często zdarza się, że drużyna, która pierwsza traci bramkę później jest w stanie wygrać spotkanie? Najpierw była Brazylia z Chorwacją, Kostaryka z Urugwajem, później WKS z Japonią i Szwajcaria z Ekwadorem, a dzisiaj Belgia z Algierią. Nieźle jak na pierwszą kolejkę spotkań. Jeśli jeszcze Rosjanie strzelą z Koreą to prawidłowość będzie znacznie bardziej widoczna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzień z dziwnymi wynikami.

Myślałem że Belgia pewnie wygra mecz, a tu nie było tak łatwo. Algieria zagrała słaby mecz i bronili swojej bramki jak twierdza. Te mistrzostwa pokazują, że nie ma łatwych meczy ( może niektóre :-)). Dobrze że w drugiej połowie Belgia strzeliła dwie bramki.

Brazylia powinna wygrać z Meksykiem. Jednak dzięki bramkarzowi, Meksyk cieszy się z jednego punktu. Jak Silva nie trafił w końcówce meczu, to sam nie wiem. Bramkarz oprócz umiejętności, miał również szczęście.

FaceDancer:

Wczoraj nawet na temat rozmawiali w TVP. Może to jest nowy trend na Mistrzostwach :-) Jak dla mnie, może tak być do końca turnieju. Sprawia to że mecze są jeszcze bardziej emocjonujące.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dane mi bylo obejrzec tylko dwa mecze. Pierwszy miedzy Brazylia i Meksykiem byl calkiem niezly. Na murawie sporo sie dzialo, chociaz niestety w tym przypadku efektownosc gry nie szla w parze z efektywnoscia. Chociaz mecz zakonczyl sie bezbramkowym remisem, to i tak przyjemnie mi sie go ogladalo, zwlaszcza interwencje meksykanskiego bramkarza. :)

Drugim ogladanym spotkaniem byl mecz miedzy Korea Poludniowa i Rosja. Z racji pomieszkiwania przez jakis czas w ich kraju, trzymalem kciuki za koreanskie Czerwone Diably. Jednak w porownaniu do spotkania Meksyku z Brazylia ten mecz byl dosc nudny, nawet pomimo dwoch bramek, ktore w jego trakcie padly. Pora byla pozna i musialem uwazac, zeby w jego trakcie nie usnac, bo pilkarze obu druzyn nie wywolywali swoja gra jakichs specjalnych emocji, niestety... :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mundial jest bardzo ciekawy i fajnie, ze padaja niespodziewane wyniki jak remis Rosji i Brazylii, choc Belgowie spod topora uciekli w ostatniej chwili.

Dzisiaj licze, ze Chile postawi twarde warunki Hiszpanom, druzyna Del Bosque juz mi sie tak przejadla, ze najbardziej bym chcial, by odpadli w grupie. Sadze, ze Chile jest w lepszej formie i powinni ugrac jakis ciekawy wynik z Hiszpania.

Rety, co za nudy. Najgorszy dzień mistrzostw. Gra Brazylii poniżej krytyki.

Moze Brazylia zagrala ponizej krytyki (sam typowalem ich, ze wygraja caly turniej) ale mec znie byl na pewno nudny, raczej byl z rodzaju tych ciekawych 0-0 ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Meksyk! Gra Meksyku było moim zdaniem wręcz zachwycająca jak na rywala tego kalibru, strzały z dystansu były przepiękne (szkoda, ze niecelne, ale Cesar też zaliczył kilka udanych interwencji*) - Jimenez w końcówce, na ten przykład - i remis w pełni zasłużony, choć wyciągnięty głównie przez Ochoę - posypią się oferty transferowe ; D

Nie rozumiem tylko czemu za faul na Chicharito w końcówce TYLKO żółta kartka? Faktycznie, może i nie był to ostatni obrońca, ale na pewno zapobiegł sytuacji strzeleckiej i był to atak od tyłu na nogę z perfidnym zamiarem faulu... Oj sędziowie, sędziowie.

Dziś mecz Holandia vs Australia. Ile będzie? 8-0? XD

* Ja pierniczę, chyba w profesjonalnej piłce nożnej nie ma czegoś takiego jak fair play. Po jednej z interwencji Cesara sędzia wskazał na piątkę i rozpoczęcie gry przez bramkarza, podczas gdy Julio dotknął piłki i powinien być rzut rożny... No, ale po co się przyznać, no nie? Za takie zachowanie powinny być wysokie kary, a nie że zachwycają się jaki to ktoś był fair play (chyba w lidze niemieckiej), że przyznał się iż sam upadł w polu karnym i nie powinno być rzutu karnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tylko czemu za faul na Chicharito w końcówce TYLKO żółta kartka? Faktycznie, może i nie był to ostatni obrońca, ale na pewno zapobiegł sytuacji strzeleckiej i był to atak od tyłu na nogę z perfidnym zamiarem faulu... Oj sędziowie, sędziowie.

Dla mnie to byla ewidentna czerwona kartka! Silva szedl wyprostowanymi nogami od tylu. Hernandez mial wiele szczescia, ze kapitan Brazyli prostu go nie trafil, bo gdyby tak sie stalo, sadze, moglby mu nawet noge zlamac. Coz, sedziowanie to dno na tych mistrzostwach. Kiedys myslalem, ze powtorki 'zabija' cale piekne gry w pilke nozna, ale coraz bardziej przychylam sie ku nim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dziwo to mecz zakończony bezbramkowym remisem był najciekawszym z wczorajszych spotkań. Brazylijczycy wcale nie byli lepsi od Meksykanów i mogli strzelić zwycięskiego gola w końcówce. Ochoa był fenomenalny, choć miał też nieco szczęścia. Ciekawe, do jakiego klubu trafi po mistrzostwach.

Korea Południowa i Rosja nie stworzyły wielkiego widowiska. Myślałem, że Rosja będzie atakować i napierać na bramkę Jung Sung-ryonga, a to właśnie Azjaci stworzyli więcej ciekawych akcji, choć akurat gol był wynikiem beznadziejnej interwencji Akinfiejewa. Bramkarz miał być ostoją kadry, a był bardzo niepewny. Sytuacja w grupie H wygląda na najbardziej zaciętą spośród wszystkich grup.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś mecz Holandia vs Australia. Ile będzie? 8-0? XD

Musiałem w swej złośliwości to zacytować, żeby podkreślić znawstwo autora tej wypowiedzi :D

Jak na razie chyba najlepszy mecz turnieju. Sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie. Przewidywałem, że tak będzie wyglądało to spotkanie. Ciężka przeprawa Holendrów, kiedy wszystkim wydawało się, że to będzie spacerek. W pewnym momencie Australijczycy wyszli na prowadzenie i w szeregach Oranje mogła pojawić się panika, ale szybko wyrównał van Persie. Przy remisie naprawdę wszystko mogło się wydarzyć. Najpierw świetna szansa zmarnowana przez Australię i 30 sekund później strzał Depaya. Pierwszy raz widzę tego zawodnika, ale gra kapitalnie. Wielka kariera przed nim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałem w swej złośliwości to zacytować, żeby podkreślić znawstwo autora tej wypowiedzi biggrin_prosty.gif

Nie żeby coś, ale jakby ktoś nie łapał ironii, to właśnie tam ona się znajdowała, choć po łatwej wygranej z Hiszpanią wszystkiego można było się spodziewać po Holendrach : p

Zgadzam się, że do tej pory to najlepszy mecz mundialu, no i chyba najpiękniejsza bramka mistrzostw, jak do tej pory, zdobyta przez piłkarza świetnego, trzeba to przyznać, ale wątpię, że ktoś wcześniej stawiał, że może on dokonać czegoś takiego. Szkoda trochę tej Austrii i Alii w sumie też - matematyczne szanse mają, ale chyba się nie uda...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żeby coś, ale jakby ktoś nie łapał ironii, to właśnie tam ona się znajdowała, choć po łatwej wygranej z Hiszpanią wszystkiego można było się spodziewać po Holendrach : p

Specjalnie ten uśmieszek zostawiłem, żeby dopiec troszeczkę ;)

Zgadzam się, że do tej pory to najlepszy mecz mundialu, no i chyba najpiękniejsza bramka mistrzostw, jak do tej pory, zdobyta przez piłkarza świetnego, trzeba to przyznać, ale wątpię, że ktoś wcześniej stawiał, że może on dokonać czegoś takiego.

Widać nie oglądałeś zbyt wielu meczów Evertonu, bo Timbo potrafił takie piękne bramki strzelać. On zawsze był znany z trzech rzeczy - agresywnej gry i czerwonych kartek, świetnej gry głową i bardzo dobrego strzału. Kiedyś chyba nawet strzelił taką piękną bramkę z woleja Dudkowi w derbach jak Everton pokonał Liverpool 2:1. Dzisiaj wszystko się potwierdziło, bo brutalnie sfaulował i mógł zejść z boiska, uderzył pięknie z pierwszej piłki i mógł nawet zdobyć kolejną po główce, ale nie wcelował w bramkę.

Austrii i Alii w sumie też - matematyczne szanse mają, ale chyba się nie uda...

Jeśli Chile wygrają dzisiaj z Hiszpanami (lub chociaż zremisują) to Australia nie będzie miała żadnych szans na awans.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja :) ale szczęście :) super. Bardzo realne stało się odpadnięcie Hiszpanii z mistrzostw. Cieszy mnie, ze od pewnego czasu rządzi mocniejszy futbol nastawiony na skuteczność, a nie pykanie godzinami. Bez tej drużyny MŚ będą jeszcze ciekawsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się dzieje z tą Hiszpanią, całkowicie nie poznaję tej drużyny. Obrońcy trofeum jedną nogą po za mistrzostwami coś nieprawdopodobnego. Oglądałem wiele mistrzostw ale te do tej pory przebijają wszystkie, a to dopiero początek. Do tej pory zadziwia mnie skuteczność zdobywania bramek, do tej pory mamy 54 bramek. Wie ktoś może jaki jest rekord zdobytych bramek w turnieju MŚ? . Jak tak dalej będą strzelać to mundial w Brazylii w tej kwestii będzie na pierwszym miejscu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO szkoda Hiszpanów, bo jednak są wielką drużyną. Tu jednak widać, że piłkarze wypadli z jakiejkolwiek formy i brakuje im sił, by cokolwiek robić na boisku. Z drugiej strony może to i dobrze, bo w tej reprezentacji muszą nadejść zmiany i to dość poważne. Kurczowe trzymanie się piłkarzy, którzy w kadrze grają od wielu lat musiało się kiedyś skończyć fatalnie. W dodatku widać, że do koncepcji gry Hiszpanii kompletnie nie pasuje ktoś taki jak Diego Costa. Po meczu z Australią Del Bosque powinien się już pożegnać z kadrą, a w jego miejsce przyjść trener, który będzie stawiał na zawodników takich jak Isco, Muniain, Thiago, Carvajal, Fabregas (który u Sfinksa ciągle siedzi na ławce), Koke, Jese i kilku innych, których teraz nie pamiętam. Ci piłkarze są przyszłością i od najbliższych eliminacji to oni powinni powoli grać pierwsze skrzypce.

@Up

Rekordem chyba jest 171 bramek z Francja '98.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się dzieje z tą Hiszpanią, całkowicie nie poznaję tej drużyny. Obrońcy trofeum jedną nogą po za mistrzostwami coś nieprawdopodobnego.

Pamiętajmy, że to skład, który, z w sumie niewielkimi zmianami, zdobywał mistrzostwo Europy w 2008. To jest 6 lat + ci piłkarze muszą czuć się nasyceni, w końcu czego nie wygrali? Chyba tylko Pucharu Konfederacji. Wiadomo, ze szkoda i trudno na to patrzeć inaczej niż na klęskę (na wygranie mistrzostw chyba tylko najwięksi optymiści liczyli, ale wyjście z grupy to miał być standard i nic specjalnego), ale tak bywa.

W Brazylii za to chyba odetchnęli z ulgą, bo wątpię, aby tak grająca reprezentacja gospodarzy dała radę Hiszpanom gdyby ci byli w formie z 2010 czy 2012 roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toz Fabregas wcale nie jest żadną alternatywą ani świeżą krwią dla tej kadry. Barcelonie nic nie dal i ta chyba się go teraz pozbywa, a wiekiem nie odbiega w ogóle od tych wieloletnich weteranów. Do tego jest w podobnie słabej formie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili jednak mógłby dać kadrze o wiele więcej niż choćby Costa. Jeśli nie w ataku, to w pomocy też by się raczej przydał. W Barcelonie kiedy grał wyglądało to całkiem nieźle i akurat w jego przypadku Barca popełnia spory błąd (po raz drugi tongue_prosty.gif). Zresztą nawet jeśli nie on miałby pomóc reprezentacji, to jest kilku innych piłkarzy, na których warto postawić. Kiedyś muszą zbierać doświadczenie międzynarodowe, a po Mundialu będzie do tego idealna sposobność, bo Hiszpania nie ma trudnej grupy w eliminacjach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jestem Chilijczykiem =). Zakończony przed chwilą mecz dał mi więcej emocji i radości niż gra naszej kadry w ostatnich pięciu latach. Zgodnie z moim życzeniem, Hiszpania odpada jako jeden z najsłabszych zespołów mundialu. Sanchez i spółka zagrali wybornie, widowiskowo i z takim zacięciem jakiego od dawna nie widziałem. Zasłużyli na awans i na pewno będę za nich trzymał kciuki w dalszych rundach turnieju. Hiszpanie natomiast... Specjalnie przyglądałem się próbom ich ataków. Podczas gdy wszyscy Chilijczycy biegali jak dzikie kozły wte i we wte, faworyci zabierali się do ofensywy jak student do sesji. Zero determinacji i ambicji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że Chile naprawdę ładnie zagrało przeciw Hiszpanom. Ale z drugiej strony, jak obrońcy tytułu nie wykorzystują dogodnych sytuacji, zaś ciężar gry bierze na siebie rezerwowy Carloza to coś z drużyną jest nie halo. Po mistrzostwach Vencente Del Bosque będzie miał dużo czasu do namysłu, bo czas najwyższy podziękować niektórym piłkarzom za grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wpływ na taką grę Hiszpanów miał fakt, że sporo ważnych graczy reprezentacji jest zmęczonych Ligą Mistrzów i innymi turniejami. Mimo to drużyna powinna mieć jakiś sensowny pomysł na ofensywę, a tego nie pokazała. Tiki taka się skończyła i widać to w całej okazałości. Mimo, że kibicowałem bardziej drużynie Chile to żałuję, że nie zobaczę Hiszpanii w późniejszych rozgrywkach, bo była to drużyna, która rozkręcała się im bliżej finału. Mimo wszystko Mundial zapowiada się ciekawie smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hiszpania- Grali, jak zawsze, przegrali bo powinni smile_prosty.gif

Wierzyłem w Chile, choć sądziłem, że Espana się bardziej postawi.

Casillias jest prawdopodobnie skończony. Bardzo słaby turniej w jego wykonaniu. O to dlaczego Mourinho nie stawiał na niego, bo to słaby bramkarz grający w kratkę. Wtedy Hiszpanie go bronili, ale teraz to raczej byłoby dla niego lepi4j nie pokazywać się w Hiszpanii przez pewien czas.

Piękny mecz, a Australii gratuluje, bo myślałem że pójdzie im gorzej, choć uznałem ją za waleczną drużynę.

Niech jeszcze Hiszpania przegra z Australią i będzie pięknie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...