Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

...AAA...

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej Brazylia 2014

Polecane posty

Już nie długo rozpocznie się bardzo ciekawy turniej. Szkoda że kontuzje wykluczają wielkich graczy, ale taki jest urok piłki, nie wiadomo kiedy co się przytrafi. Mam nadzieję ze ten turniej zapamiętamy na bardzo długo pod względem sportowym.

dam sobie rękę uciąć że reprezentacja Włoch dojdzie przynajmniej do półfinałów, oni nie mają jakiegoś kosmicznego składu jak inne reprezentacje ale mimo to od wielu lat są w czołówce, kto wie, może nawet uda im się zdobyć mistrzostwo...będę im gorąco kibicował

Ja sobie ręki nie dam uciąć, ale stawiam że Włosi wyjdą z grupy, lecz na ćwierćfinale ich przygoda się zakończy.

Brazylia, Hiszpania,Niemcy, Argentyna. Z tej czwórki postawiłbym że wyłoni się zwycięzca. Jednak liczę że ten turniej obfitować będzie w niespodzianki i wygra całkiem niedoceniona drużyna.

Godziny transmisji spotkań bardzo mi odpowiadają. Zwłaszcza, że w tym czasie będę miał wakacje, więc nie będę musiał się zmuszać do wczesnego wstawania i chodzenia niczym trup z TWD przez cały dzień tongue_prosty.gif.

Popatrzyłem sobie na godziny spotkań, i jakie mecze będą o jakiej godzinie transmitowane. Na szczęście o północy nie będzie aż tak ciekawych spotkań, jedynie mecz Anglia-Włochy będzie ciekawy, to ten jedyny przy kawce żeby nie zasnąć będę oglądać.smile_prosty.gif Po za tym godziny są ok, i tak siedzę przynajmniej do północy więc zamiast przy dobrym filmie, posiedzę przy dobrym meczu . smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nocne zmiany spowodują, że nie obejrzę wszystkich spotkań, ale jakoś nie smucę się z tego powodu za bardzo. Mecz otwarcia obejrzę na pewno, czy obejrzę finał to wiele zależy od grafika w pracy. Faworyta nie mam chociaż chciałbym aby wygrał zespół po którym nikt się tego nie spodziewa. I jakoś nie uważam, że Argentyna daleko zajdzie. Przy każdym wielkim turnieju Albicelestes są wysoko u bukmaherów a potem słabo im idzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawi się ktoś w Wygraj Ligę? Założyliście jakąś ligę forową? Można dołączyć?

Zajrzyj tutaj: http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=250411&pid=3694681&st=0entry3694681

Dziś zaczynają się MŚ. Wczoraj byłem w Lidlu i już jestem zaopatrzony na MŚ :-) Kupiłem również specjalny magazyn o MŚ. Lodówka jest już pełna i napoje się chłodzą. Najbardziej czekam na jutrzejszy mecz Hiszpanii z Holandią. Pomarańczowi powinni pewnie pokonać Hiszpanów.

Chciałbym żeby Chorwaci zdobyli minimum jeden punkt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gdzie ta ceremonia? Gadali w studiu a nic nie pokazywali... lol to niestety jest nasza TVP. Do tego te godziny meczów, w sobotę o 3 w nocy, po co tam dawać jak godziny są nocne...i będzie trzeba się czaić nie słuchać wyniku meczu, bo jak się zna wynik to lipa z oglądania ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://media2.pl/media/111973-Mundialowa-wpadka-TVP.-Bez-ceremonii-otwarcia.html

Z tego wynika że sygnał docierał do Europy, inni mogli oglądać, czyli wpadka TVP, jak zawsze jak nie gafy komentatorów to póżne wejście na mecz - w czasie hymnu n/c

********

Godziny: na przykład sobota:

18.00 1mecz

21:00 2mecz

24:00 3mecz

03:00 4mecz

Jeszcze mecz o 24 może dam radę oglądać, ale o 3 w nocy siedzieć i oglądać... no nic jak nie Katar, to Brazylia gdzie godziny są dla nas Europejczyków "nocne", do tego stan muraw, czy ogólnie może budzić zastrzeżenia, a ludzie narzekali na Polskę w czasie Euro, a widać że u nas o był pikuś w porównaniu do kraju z Ameryki Południowej - no nic się zobaczy, oby TVP nie zaliczała wpadek z transmisją, zresztą dobrze że Polsat wykupił bo mam dosyć amatorszczyzny z TVP.

Tutaj kolejny link i jak wszyscy jadą po TVP....

https://www.facebook.com/tvpsport

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mecze o 3:00 raczej nie należą do tych, które trzeba obejrzeć, więc raczej wiele się nie straci. Zresztą godziny transmisji i tak są dosyć wygodne dla europejczyków, bo jak przypomnę sobie jak kiedyś specjalnie o 2 lub 3 w nocy wstawałem, by obejrzeć mecze Copa America to teraz jest z tym bardzo dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP :E

Ta stacja już dawno sięgnęła dna. Gdyby nie Jacek Laskowski to nie interesowałbym się żadnym meczem (Jasina jest przyzwoity). Na szczęście już wszystko później pójdzie na Polsat gdzie jest dwukrotnie lepiej. Jak była Rodowicz, to jeszcze dajmy: Dańca, Kurzajewskiego i Natalię Kukulską. Oczywiście współczuje ludziom którzy muszą mundial oglądać. Ja chce oglądać jak Chorwacja zleje Brazylię ^ ^.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęło się. Pierwszy mecz Mistrzostw i już mamy sędziów ciągnących za uszy gospodarza. Brazylia nie radziła sobie z dobrze ustawionymi Chorwatami, to sędzia z Japonii postanowił odgwizdać karnego z kapelusza. Być może w nagrodę dostanie od Neymara pamiątkowe zdjęcie z autografem... Szkoda, że bramkarz tego nie wyciągnął, bo było blisko. W czasie Euro nie można było na to narzekać, bo Polska i Ukraina nie należały do potęg, którym trzeba dopomóc, Brazylia to zupełnie coś innego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, totalnie szkoda Chorwatów, którzy walczyli, choć zapewne wychodząc na boisko i tak byli świadomi tego, że nawet na remis im nie pozwolą...

To co sędzia wydrukował w tym spotkaniu przechodzi wręcz ludzkie pojęcie. Karny z kapelusza, wyimaginowany faul na bramkarzu (Brazylii) i brak faulu tuż przed bramką Oscara. Na co nam jakieś systemy typu goal line za 200 000$, skoro piłka zamienia się w teatrzyk napędzany przez reklamodawców? Sport oszustów i aktorów,

powinien zostać wykluczony z gry do końca mistrzostw, bo to zakrawa na najzwyklejszą komedię.

Jeszcze to podśmiewanie się "ekspertów" w studio, że Fred "zagrał swoją rolę" - jak długo będziemy przyzwalać na takie zachowanie, tak długo będziemy je mieć na boiskach. Albo stanowisko w stylu, że karny nie miał dużego znaczenia, bo przecież i tak Brazylia potem trafiła do siatki jeszcze raz. Co z tego? Karny ustawił spotkanie, dał Brazylijczykom przewagę i spokój, co pozwoliło im kontrolować resztę tego niesprawiedliwego pojedynku.

No tak, ale już sobie wyobrażam te zamieszki w Brazylii w momencie gdy ich reprezentacja nie wyszłaby nawet z grupy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że ten karny to komedia, ale czyż nie jest to rzecz zwykła w czasie mistrzostw? Przypomnieć Howarda Webba w czasie naszego meczu, bodaj z Austrią... :/ No i co by nie mówić, to bramka Oscara była naprawdę ładna., a Chorwaci poza tą jedną akcją z początku i jedną-dwoma pod koniec wyraźnie nie mogli się przebić do ataku. Ale i tak grali naprawdę przyzwoicie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś mi powie że własne ściany nie pomagają gospodarzom, to uznam że nie zna się na piłce. Szkoda mi Chorwatów, bo naprawdę byli równorzędnym przeciwnikiem i zasłużyli na przynajmniej remis. Któż to wie jakby się zakończyło się to spotkanie gdyby nie sędzia. Karnego nie było, nie wiem gdzie miał oczy sędzia i co widział ale takie decyzje w takim turnieju nie powinny się zdarzać. Dla mnie ten sędzia powinien być już skreślony, i nie prowadzić już żadnego spotkania.

Jeśli chodzi o mecz, to chciałbym obejrzeć wszystkie takie mecze, bo to było bardzo ciekawe spotkanie.

Neymar znakomicie wszedł w mistrzostwa, trochę za wczas o tym mówić ale dał sygnał że będzie walczyć o koronę króla strzelców tych mistrzostw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi to mówić, ale z taką grą jak wczoraj Brazylia nie ma żadnych szans na wygranie tego turnieju. Chorwacja całkiem dobrze radziła sobie w obronie, a przechodziły głównie próby indywidualne poszczególnych piłkarzy, ale gospodarze nie mogą ciągle na tym jechać. Niektóre akcje Chorwatów na stronie Alvesa i chyba Silvy też były ciekawe, a wspomniani obrońcy czasami się w defensywie gubili.

Spotkanie oglądało się z przyjemnością, ale w moim przypadku trwało to tylko do karnego podyktowanego dla gospodarzy. Chwilę później doszedłem do wniosku, że nie chce mi się już tego oglądać, bo i tak wiadomo kto ma wygrać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od TVP.

Gmoch jak zawsze w formie. Najlepszy moment, kiedy pomylił imiona braci Żewłaków. Dobrze że Kurowski mu wytłumaczył, kto jest w studiu :-)

Na poważnie- nie mają tam innych ekspertów czy gości.

Co do meczu- takie mecze chce się oglądać. Pierwsza połowa toczona w bardzo szybkim tempie. Chorwaci pozytywnie zaskoczyli. Neymar pokazał że może być liderem.

Karnego oczywiście nie było. Szkoda że przez sędziego znów wiele mówi się o ich pracy, zamiast o piłce. Brazylia zaslużyła na wygraną, ale nie w takich okolicznościach.

Będę kibicował Chorwatom, bo jest to dobry zespół. Wczoraj byli poważnie osłabieni, ale w następnym meczu zagra już Mandzukic

Jak dla mnie, to takie mecze mogą być dzisiaj. Najbardziej czekam na mecz Holandii z Hiszpanią

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mamy pomaganie Gospodarzom, jak nie swego czasu Korea Południowa, to teraz Brazylia ma u sędziów pomoc. Brazylia grała bardzo kiepsko, remis czy nawet wygrana Chorwatów była możliwa. Dopiero wstałem, nie wiem co media sądzą o tym meczu, trzeba poszukać.

Mam pytanie mam CP i miałem dźwięk szybciej szybciej niż obraz... Dziwnie to wyglądało jak komentator gada złe dośrodkowanie a ja oglądam inną akcje... Czy oni są na miejscu czy komentują ze studia? Stać ich na taki wyjazd? Bo coś mi się wydaje że komentują ze studia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że w tym samym czasie dzwoniła do mnie siostra z Niemiec i u nich nie ma problemu z dźwiękiem, jaki my mieliśmy...

TVP SPORT HD, bitrate 8.072 Mb/s bo jest z transpondera nc+, zwykłe tvp 1 jest gorsza jakość, przykładowo tvp 2 HD ma bitrate 4,000 z tp

Jakość programów TVP to nic dobrego. Choć ja mam stary TV i nie mam w ogóle pakietów HD w CP, to mój kuzyn ogląda i jakość dźwięku była straszna, przecinał się jak i opóźniał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karny jest karnym, ale bardziej denerwowały mnie te lekkie dyktowane faule (sędzia był mocno małostkowy). Mecz jak się oglądało? Średnio dosyć. Komentatorzy nakręcali atmosferę i sędziowie. Właśnie komentatorzy. Ogłaszam, że to był mój ostatni mecz mundialowy na TVP. Współczuje Laskowskiemu, że musi siedzieć w tym ''burdelu'' spóźniony dźwięk, jakieś błędy i dodatkowo Ulatowski. WSPANIAŁY MECZ, PIĘKNO FUTBOLU, BOHATEROWIE KTÓRZY GRAJĄ DO KOŃCA. Nie dziwie się, że go wywalali ze wszystkich klubów po kilku dniach. Człowiek niby inteligentny, a cholernie irytujący. Dziwię się, że nie stać nikogo lepszego, ba! Rodowicz dałaby więcej pożytku dla Laskowskiego niż Ulatowski.

Aha, Sędzia był kiedyś w naszej Ekstraklasie, jak drukowali mecze :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczylem, ze Brazylia pokaze fajny, ofensywny futbol, ale wczoraj nie wiem, czy oni zagrali tak slabo, czy Chorwaci pozwolili im na niewiele. Z taka gra to pierwsi nie zdobeda tytulu a drudzy powinni spokojnie wyjsc z grupy. Mecz wczoraj sredni, a gospodarzom sciany pomogly jednak. Karny, ktorego nie bylo, no i dopisalo Brazyli tez szczescia, bo przy stanie 2-1 Chorwaci mogli wyrownac a poszla kontra i zrobilo sie 3-1...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wszyscy jak jeden mąż zgadzają się co do niesłuszności karnego dla Canarinhos - i jeszcze ta żółta kartka dla Lovrena, bo wydrukować rzut karny to jedno, ale dać żółtą kartkę za nic, to już w ogóle kosmos. Co ciekawe media brazylijskie zdecydowanie krytykowały swoją reprezentację i choć nie można powiedzieć by zwycięstwo było niezasłużone, to z pewnością nie było ono przekonywujące. Tym bardziej, że większość ludzi (w tym i ja) spodziewała się po gospodarzach pięknego ofensywnego futbolu już od pierwszego gwizdka.

Dodam jeszcze, że dla brazylijskich gazet karny jest jedynie kolejnym powodem do polemiki, zaś byłbym skłonny postawić całkiem sporo, że gdyby taki karny został podyktowany dla Chorwatów, to japoński sędzie miałby bardzo małe szanse na opuszczenie kraju samby będąc żywym...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tego karnego, bo mecz był ładny i było w nim dużo akcji podbramkowych. Brazylia nie zachwyciła, ale Chorwacja nie potrafiła do końca tego wykorzystać. Po prostu brakowało zakończenia w ich akcji lub dobrze bronił bramkarz. Karny z kapelusza, więc trudno powiedzieć, jak by się ten mecz potoczył. Od Brazyli wymagam więcej, a od Chorwatów większej skuteczności.

Żenujące jest jednak to, jak ludzie znaleźli 3-5 kontrowersyjne sytuacje i że sędzia tam pokrzywdził Chorwatów. Zwłaszcza ta sytuacja z faulem na bramkarzu Olica jest ulubionym tematem. Faul tam był, co nawet media w Chorwacji potwierdziły, ale ludzie nadal wychodzą z tego założenia, że sędzia jak zrobił błąd, to musi popełnić drugi na korzyść 2 drużyny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...