Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

...AAA...

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej Brazylia 2014

Polecane posty

Zgodzę się z Massinio, Suareza powinni wysłać na jakieś egzorcyzmy czy inne traktowanie czosnkiem. Czy szkoda Włochów? Nie do końca, sami się o to prosili, po pierwszym meczy byli w komfortowej sytuacji i gdzieś tam zabrakło werwy, za to gratulacje należą się Kostaryce, która była skazywana na pożarcie, a zrobiła wszystkim niespodziankę.

Najlepsza akcja Hiszpanów podczas mundialu?

ibrwAJrdojkvDw.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomym było, że Włosi będą robić to, co potrafią najlepiej - bronić się. Ale musieli mieć wkalkulowane, że stracą bramkę i nie zdążą wyrównać. Chociaż bardzo dobrze się bronili i realizowali taktykę to Urugwaj, który grał słabo (w porównaniu do meczu z Anglią) wbił z kornera bramkę na wagę awansu - cóż, tylko w ten sposób mogli dziś strzelić bramkę i udało im się to. Z gry nic im się nie kleiło. Mi Italczyków szkoda, a najbardziej szkoda mi Pirlo, który mógł być jedną z gwiazd tego World Cup. No i Chieliniego, który jest już chyba trzecią ofiarą gryzonia, na którego wołają Suarez. Jak dla mnie to sroga grzywna i zawieszenie na kilka spotkań obowiązkowo powinni mu wlepić, bo to nie jest jego pierwszy wybryk. Nie ma znaczenia, że jest świetnym piłkarzem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę już tego studia słuchać. Szczepłek "wielki" ekspert i znawca futbolu właśnie wygłosił swoją mądrość. "W drużynie Wybrzeża mieliśmy gwiazdy światowego formatu, w Kolumbii nie, a to Kolumbia awansowała z pierwszego miejsca". Ten człowiek nawet nie wie, co mówi. Cuadrado, Jackson Martinez, James Rodriguez - o tych zawodników najlepsze kluby będą się w lecie zabijać. Tym bardziej, że grają raczej w europejskich średniakach i są to zawodnicy kreatywni, bramkostrzelni. Niby Rodriguez jest w Monaco, ale to raczej taki sztuczny twór rosyjskiego oligarchy, klub z pustkami na trybunach. Wątpię, żeby Kolumbijczyk długo zagrzał tam miejsce.

WKS mocno skrzywdzony przez sędziów. Samaras kopnął w nogę jednego z obrońców, padł na murawę i rzut karny. Zawodnicy z Afryki sami są sobie winni, bo zmarnowali 200% sytuację w końcówce. Rozumiem jakby jeszcze Kalou czy Gervinho tak się popisali w swoim egoizmie, ale Yaya Toure, ekspert od asyst uderza z ostrego kąta prosto w bramkarza, jak dwóch zawodników miałoby wbicie właściwie na "pustaka".

PS Mistrzostwa jak na razie dla Ameryki Południowej. Z rekordowej liczby aż 6 drużyn awans uzyskało 5. Raczej mała szansa, żeby również udało się Ekwadorowi, który gra z Francją, ale tyle się już wydarzyło cudów, że nie będę przesądzał. Dodając do tego Kostarykę i Meksyk z Ameryki Środkowej, to jest już 7 zespołów. Europa trochę w odwrocie, ale tak samo mówiło się w ostatnich Mistrzostwach i skończyło się europejskim podium. Ciekawe, że już szykują się bardzo ciekawe starcia amerykańskie w 1/8. Brazylia vs Chile i Kolumbia vs Urugwaj. Po tym, co dzisiaj pokazała Kolumbia pewnie ogrywając Japonię można ich śmiało stawiać w roli czarnych koni. Trener jednak po dzisiejszym meczu powinien wymienić Gutierreza na Martineza, bo ten pierwszy trochę zbyt surowy w przodzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że Włochy odpadły. Jednak przy takiej taktyce, to się na nich zemściło. Pierwsza połowa bardzo nudna, że czasem przełączałem na mecz Anglików. Czerwona kartka dla Włocha zasłużona, ale przy okazji zupełnie niepotrzebna.

Jestem ciekaw jaka była przyczyna zmiany Mario już po pierwszej połowie.

Co do Suareza- ciekawe jaka będzie decyzja FIFY oraz czy w ogóle jakaś będzie.

Mecz Greków dostarczył wiele emocji. Byłem przekonany że WKS pewnie wygra, a tu niespodzianka. Karny bardzo kontrowersyjny i mamy kolejny argument na system powtórek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw jaka była przyczyna zmiany Mario już po pierwszej połowie.

Dostał żółtą kartkę za to wejście:

http://youtu.be/PTrahY-XBU0

I pewnie selekcjoner Włoch nie chciał ryzykować gry w dziesiątkę, bo Mario też jest znany ze swojego temperamentu, ale jak widać i tak Włosi zakończyli mecz w niepełnym składzie.

FIFA ogłosiła, że zbada ugryzienie Suareza, w najgorszym przypadku nie zagra w meczach reprezentacji przez dwa najbliższe lata.

PIlwtfg.jpg

Karny bardzo kontrowersyjny

Ten karny został podyktowany z kapelusza. Może za cztery lata sędziowie będą mieli na rękach jakieś smartwatche, na których będą mogli sobie obejrzeć powtórkę sytuacji i nie będzie dochodziło do takich sytuacji.

http://www.gfycat.co...lelHelpfulBongo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suarez ciekawie się tłumaczył z tej sytuacji. Pozostaje tylko czekać na decyzję FIFY. Nie zdziwiłbym się, jakby była ona kontrowersyjna.

Mecz Argentyny z Nigerią był bardzo ciekawy. Nie spodziewałem się wielu emocji, ale się nie zawiodłem.Messi pokazał się z dobrej strony. W tym meczy było widać, jak bardzo cenny jest Messi dla swojej kadry.

BIH w końcu wygrał i trochę mi szkoda że odpadła już na fazie grupowej.

W końcu dwie europejskie drużyny awansowały czyli Francja i Szwajcaria :-) Szwajcarzy raczej przegrają z Argentyną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj oglądałem tylko mecz Nigerii i Argentyny, na więcej nie było czasu.

Świetny początek meczu, potem całkiem dobre tempo przez pierwszą połowę, bramka na 2-1, swoją drogą naprawdę ładna, mam słabość do bramek z rzutów wolnych, niezależnie kto jest strzelcem. Odpowiedź Nigeryjczyków tuż po przerwie, pokazali, że nie składają broni, szkoda tylko, że kolejną bramkę stracili już po kilku chwilach.

Naprawdę dobry mecz, obie drużyny grały otwarty, ładny futbol, bez presji wyniku, każdy dał z siebie wszystko. Szkoda tylko tego kontuzji jednego z Nigeryjczyków, któremu mocno uderzona piłka chyba złamała nadgarstek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś będzie bardzo ciekawy mecz Niemców z USA. Mecz będzie z podtekstami, bo zespoły są prowadzone przez dwóch dobrych znajomych. Faworytem wydają się być Niemcy, ale mistrzostwa pokazały że nic nie jest pewne.

Będę kibicował Niemcom, bo niedługo przyjeżdża do mnie kuzyn z Niemiec i w poniedziałek będzie u mnie głośno w domu smile_prosty2.gif

Portugalia może i wygra, ale awans jest raczej niemożliwy. Liczę że Ghana sprawi niespodziankę..

W drugiej grupie liczę na Algierię. Rosja na razie gra słabo, a zespół z Afryki pokazał się z dobrej strony w ostatnim meczu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Suarez dostał na co zasłużył.

1) 4 miesięcą dyskawilikacji na wszystkie rozgrywki i na trening (Liverpool szczęśliwy)

2) 9 meczy kary na mecze reprezentacji (chodzi o te oficjalne)

3) 100 tys. franków szwajcarskich grzywny

a pewnie oprócz tego możliwe, że:

4) wycofają się sponsorzy

5) Liverpool nie przedłuży z nim umowy (co im po kimś kto może strzela dużo goli, ale często jest dyskwalifikowany i psuje wizerunek klubu)

6) zero nowych umów reklamowych (chyba, że pasty do zębów)

Swoją drogą to Suarez odprawia na mundialach różne szopki. Najpierw ręka w 2010, a teraz to. Na szczęście Fifa ukarała go za głupotę.

Mam nadzieję, że mecz Niemcy - USA się odbędzie. Zapowiada się ciekawy mecz, ale pogoda w Recife tragiczna.

Ps : Właśnie się dowiedziałem, że Suarez dostał na te 4 miesiące.....zakaz stadionowy XD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręka nie była IMO głupotą, a geniuszem, patrząc na to co Urugwaj zyskał na niej. Za te ataki zębami to surowa, ale i sprawiedliwa kara. Gość jest nieobliczalny i widać nie wyciągnął żadnych wniosków z poprzednich zachowań. Powinien jeszcze otrzymać przymus gry w specjalnej masce podobniej do Lectera, żeby zapobiegać kolejnym tego typu atakom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ta kara to gruba przesada. Dlaczego Liverpool ma cierpieć na tym co zrobił w reprezentacji? 4 miesiące bez meczów w reprezentacji rozumiem i popieram, grzywnę też, choć tym to się pewnie Suarez Najmniej przejmie, ale 4 miesiące bana na grę w klubie? Z tego ci mi wiadomo to Liverpool nie może go nawet sprzedać, zresztą, cena i tak spadłaby na łeb na szyje, bo kto da 80 mln, za piłkarza który do listopada nawet pachołków na treningu nie może podać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ja nie twierdzę, że Suareza powinna ominąć kara.Nie zgadzam się z karaniem klubu, za to, co piłkarz zrobił reprezentując kadrę a nie klub. Kara finansowa jak najbardziej( i to jak dla mnie powinna być większa, bo umówmy się, te 100tys. to dla niego nic), zakaz gry w reprezentacji również popieram. Dołożyłbym jeszcze jakieś prace społeczne, obowiązkowa terapia z psychologiem/psychiatrą, zakaz podpisywania nowych umów, nawet nakaz grania w jakichś ochraniaczach na zęby. Ale karanie klubu na 4 miesiące, wykluczając z gry najlepszego zawodnika? Dla mnie przesada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na te 4 miesiące Liverpool powinien go do psychiatryka wysłać, wtedy może się uspokoi. Liverpool dostał znowu rykoszetem, bo to kara dla zawodnika nie klubu. Suarezem był ponoć zaintetesowany Real i Barca. Niestety The Reds nie zdążyli się go pozbyć i niestety u nich zostanie, dalej psując wizerunek klubu.

Nawet Fifa zauważyła, że jest niebezpieczny i wlepiła zakaz stadionowy, by nikogo nie pogryzł pod wpływem emocji smile_prosty.gif

Btw: Suarez przeszedł chyba do historii. Pierwszy piłkarz z zakazem stadionowym smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ Ghana zawaliła ten mecz, miała wszystko podane na tacy. Przy wygranej Niemców, jedna bramka dawała im awans. Nie wiem co zrobił bramkarz Ghany, ale powinien próbować przenieść piłkę nad poprzeczką, a on podał piłkę Ronaldo który z łatwością trafił do siatki. Portugalia tego meczu nie wygrała, to Ghana sprezentowała golem samobójczym i błędem bramkarza to zwycięstwo Portugalii. Z przebiegu spotkania remis byłby bardziej sprawiedliwy, ale cóż Portugalia tak jak Hiszpania wygrała ostatni mecz i godnie pożegnała się z tymi mistrzostwami.

Obawiałem się meczu USA-Niemcy że będzie kalkulacja i padnie remis, jednak widać że Niemcy to klasowa drużyna która nie kalkuluje i robi swoje czyli wygrywa.

Co do Suareza to jestem zadowolony z wymierzonej kary zasłużył na nią w 100%.

Jestem teraz ciekaw jak sobie poradzi Urugwaj bez tego piłkarza. Za głupotę trzeba zapłacić, a Suarez zapłaci wysoką cenę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spojrzałem sobie na drabinkę turniejową i naprawdę trudną drogę będzie miała Brazylia, do ewentualnego Mistrzostwa Świata. Grupę mieli dość łatwą (choć trzeba się było męczyć z Meksykiem i Chorwacją), ale teraz w kolejce czekają najpierw Chile, a później albo Kolumbia bądź Urugwaj. Żaden z tych zespołów nie będzie łatwym przeciwnikiem dla gospodarzy. Poraziła mnie górna część drabinki. Cztery drużyny z 5 z Ameryki Płd, które awansowały wpadają na siebie. Jeśli Argentyna nie poradzi sobie zbyt dobrze, to będzie tylko jeden zespół z tego regionu w półfinałach. Wracając do Brazylijczyków. Chile, Kolumbia lub Urugwaj, w dalszej perspektywie Francja bądź Niemcy, a w finale Argentyna/Holandia. Można spokojnie powiedzieć, że na żadnym etapie nie będzie im zbyt łatwo. Przykładowo taka Argentyna może zawalczyć z zespołami takimi jak Szwajcaria, USA i Belgia i już będzie w półfinale.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suarez ma to na co zasłużył. Kara finansowa powinna być większa- obecna kara to dla niego jest drobnostka. Co do zawieszenia, to się spodziewałem dużej ilości meczów, ale żeby piłkarz dostał tak jak pisał Scorpix zakaz stadionowy. Pierwszy raz o takim czymś słyszę. Teraz Liverpool będzie miał kłopoty. Chyba nici z transferu do Barcelony :-)

Rosja nie awansowała i bardzo dobrze. Kibicowałem Algierii.

Niemcy bez większego wysiłku awansowali dalej, ale w następnym meczu muszą zagrać jeszcze lepiej. Będzie się działo w poniedziałek

Dziś dzień przerwy, a od jutra nikt nie będzie już kalkulował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejna sensacja na mistrzostwach, Algieria w fazie pucharowej, a Rosja po za burtą. Mecz który znowu drużyna przegrała na własne życzenie. Rosja znakomicie rozpoczęła to spotkanie, jednak zamiast pójść za ciosem uznała że to wystarczy, i po co ma się wysilać. Rosja zagrała tak jak Włochy, czyli mamy wynik i teraz tylko utrzymać go do końca. Ja takiej gry nie cierpię, rozumiem ze taktyka by nie stracić bramki itd, ale to przeważnie się mści, przekonali się o tym boleśnie zarówno Włochy jak i Rosjanie. Algieria nie gra wybitnej piłki, jednak to co ma skutecznie wykorzystuje. Błaganie kibiców dało efekt, Algieria sensacyjnie awansowała dalej.

Od jutra koniec żartów, każdy mecz na wagę mistrzostwa. Pary 1/8 zapowiadają się bardzo ciekawie, bo jak ma być inaczej jeśli te mistrzostwa są nieprzewidywalne i znakomite.

Ja czekam na mecz Holandia-Meksyk. Kibicuje Holandii, nawet postawiłem że zdobędzie to trofeum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wczoraj na poły nie wierzyłem patrząc na to miotanie się Rosjan po boisku - smutne widowisko. No i wylazły z nerwów głupie zachowania, jak choćby to Kozłowa, które kosztowało ich bramkę. Gra grą, ale psychika po prostu siadła.

No ale nie powiem - cieszę się z awansu Algierii. Ponieważ czeka ich mecz z Niemcami to nie wróżę im dalszych sukcesów, ale będę im nieco kibicował.

Równie ciekawie jak dla mnie wyglądać będzie spotkanie Belgia - USA. Patrząc na ich dotychczasowe mecze naprawdę trzymam kciuki za Amerykanów. Ćwierćfinał może być w ich zasięgu, jak się postarają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dzień wolnego od Mundialu, ale od jutra już będzie się działo.

Tymczasem pewnemu osobnikowi się bardzo nudziło i zrobił coś takiego: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1FaG7OVQtpwV4IrNbXjvZpGHDmWD8devVl2juIGR_dXA/edit#gid=1028870392

Znajdują się tam linki do filmików z golami jak i też gifami z nich (wersja gfycat/gif). Pomyślałem, że wrzucę, może ktoś chciałby zobaczyć niektóre gole.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suarez jest zawieszony za gryzienie wink_prosty.gif Nie wiem na ile ale na dosyć długo...aż Chiellini (jego najnowsza ofiara) powiedział , że ta kara jest za surowa blink_prosty.gif.Właśnie jest ćwierć-finał Brazylia-Chile (1:1). Grają dogrywkę (111 minuta 114 minuta). Prawdopodobnie będą karne smile_prosty.gif Ale największym moim zdaniem zaskoczeniem jest Hiszpania blink_prosty.gif mistrzowie świata (no już nie) a 3 miejsce w grupie...

Wiem , że to niewłaściwy temat , ale chyba ktoś wie co zrobić :) Problem jest taki , że nie mogę wstawić obrazka dosygnatury :( Pomoże ktoś ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy śpią po wczorajszych meczach smile_prosty2.gif

Pierwszy mecz i już było wiele emocji. W dogrywce kibicowałem już Chile. Po pierwszej bramce spodziewałem się pewnej wygranej Brazylii, ale na szczęście się pomyliłem. Gospodarze turniej mieli swoje okazje. Później dobrze grała drużyna Chile. Szkoda że Chile nie strzeliła gola w końcówce dogrywki.

Karne wg mnie były jakieś dziwne. Większość była strzelana w środek bramki albo na zbyt nisko.

Pozostaje pogratulować Chile.

Urugwaj był "bezzębny". Tak jak spodziewałem, Kolumbia pewnie wygrała. Będę im kibicował w meczu przeciwko Brazylii.

up:

http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=1996 - może ten tema coś pomoże. Jak nie to napisz do kogoś z moderacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy mecz i tyle emocji. Spodziewałem się ze ten mecz nie będzie łatwy dla Brazylii, ale minimalnie wygra w podstawowym czasie gry. Chile sporo napsuło krwi Brazylijczykom, obie drużyny zagrały na 200% swoich możliwości, co już było widoczne pod koniec drugiej połowy dogrywki. Brazylia uważana jest za faworyta do wygrania tego turnieju, jednak z taką grą będzie im coraz to ciężej grać zwłaszcza ze na horyzoncie czekają już lepsze drużyny niż Chile.

Urugwaj bez Suareza nie istnieje, mecz z Kolumbią pokazał ile wart jest Suarez dla tej reprezentacji. To nie zmienia faktu że Kolumbia gra znakomicie na tych mistrzostwach. Piłkarze cieszą się grą, to doskonale widać po strzelonych bramkach gdzie sobie tańczą. Brazylia by awansować do półfinału musi zmienić swoją grę, bo w takiej dyspozycji jakiej obecnie są, a w jakiej jest Kolumbia mogą odpaść z rywalizacji.

Dziś mecz na który czekam czyli Holandia-Meksyk. Oby to spotkanie wyglądało podobnie jak mecz Brazylii, i zakończyło się zwycięstwem Holandii.

Również ciekaw jestem co zrobi rewelacja turnieju Kostaryka. Mecz może być ciekawy, ale tym razem myślę że Kostaryka ulegnie Grecji która złapała wiatr w żagle po meczu z WKS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...