Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

...AAA...

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej Brazylia 2014

Polecane posty

Zdążyłem na ostatnie 25 minut, ale jeśli tak będzie wyglądało stylowo 65-70% meczów podczas tych MŚ to będzie super. Niesamowicie zaciekli Chorwaci którzy stwarzali groźne i przemyślane akcje ofensywne, z drugiej strony Brazylia na którą zawsze dobrze się patrzy.

Kole w oczy zdecydowanie fakt że pierwszy mecz i już pierwszy błąd. Karnego zdecydowanie nie powinno być.

Takie moje pytanie odnośnie ceremonii. Czy TVP je pokazywało na żywo? Bo specjalnie sobie nagrałem tą część z TVP 1, a kiedy przeglądałem nagranie to widziałem tylko urywki, a w tle rozmowy ze studia odnośnie zespołów na MŚ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP nie transmitowało ceremonii. Coś im się popsuło na łączach, to zostali w studiu i próbowali wmówić ludziom, że to tak jest w całej Europie, co było nieprawdą. Miast ceremonii masz więc żenujące popisy naszych "ekspertów".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą Dwójka reklamowała co dziś wieczorem będą puszczać i podali, że o godzinie 21.50 (czy o której tam, nie pamiętam już) mają puścić ceremonię otwarcia Mistrzostw Świata. Myślę, że to będzie właściwa ceremonia. Podobno cała Europa nie mogła oglądać na żywo ceremonii.

EDIT:

Taa, to potwierdzone info. Ceremonia otwarcia zostanie zaprezentowana dziś o 21:50 na Dwójce i w niedzielę o 11:20 na TVP1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pierwszy mecz już za nami. Trzeba przyznać,że Brazylijczykom pomogli trochę sędziowie.

Bez żartów proszę... "trochę"?? Przecież ten mecz to jeden wielki skandal tego nie da się inaczej nazwać. Chorwaci zostali przekręceni przez jakiegoś ziomka z ulicy, który dostał gwizdek i kazali mu "sędziować". Po tym meczu odechciewa mi się oglądanie mundialu bo jeśli w następnych meczach też ma to tak wyglądać... "Gdzie Neymar nie może tam sędzia pomoże".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Gdzie Neymar nie może tam sędzia pomoże".

Karnego być nie powinno, ale Brazylia i tak by wygrała. Byli dłużej przy piłce, grali lepiej, częściej dostawali się pod bramkę przeciwników. Ich zwycięstwo wisiało w powietrzu. Racja, nie wiadomo JAK ułożyłoby się spotkanie, gdyby nie ten karny, ale to takie gadanie jak "gdyby babcia miała wąsy".

Sędzia powinien zostać jakoś ukarany, ale ten jeden incydent i to na początku Mistrzostw nie powinien rzutować na obraz całego Munidalu 2014. Tym bardziej, że nie wiemy, jak będą wyglądać kolejne mecze. No chyba że chcesz założyć, że będzie źle, bez kompetencji itp. Masz do tego pełne prawo...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno cała Europa nie mogła oglądać na żywo ceremonii.

Podobno to jest wymówka. Bo jak internet jest wielki, mam siostrę w Niemczech i nie było problemów ani z jakością oglądania meczu Brazylii- dźwięk był taki sam jak obraz itd to i otwarcie było... A TVP próbuje wmówić że jest inaczej.

Memy po meczu

http://www.wprzerwie...5056,12558.html

Nic dodać..

Dziś kolejne meczyki, czekam z niecierpliwością, byle tylko jakość dźwięku jak i sama transmisja się udała bo to już będzie sukces

Dodam że Chorwaci czują to samo co my po meczu z Austrią w 2008r

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chorwatów szkoda i mam nadzieję, że sędziowie nie będą popełniać więcej takich błędów (jakoś nikt nie mówi o odgwizdaniu spalonego Brazylii, którego nie było). Dziś będzie ciekawie.

Ps: Szkoda, że nie ma znami już Bazyliszka. Lubiłem czytać jego dywagację o tym, co i kto rządzi piłką :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Gdzie Neymar nie może tam sędzia pomoże".

Karnego być nie powinno, ale Brazylia i tak by wygrała. Byli dłużej przy piłce, grali lepiej, częściej dostawali się pod bramkę przeciwników. Ich zwycięstwo wisiało w powietrzu. Racja, nie wiadomo JAK ułożyłoby się spotkanie, gdyby nie ten karny, ale to takie gadanie jak "gdyby babcia miała wąsy".

O czym Ty mówisz?? Brazylia nie zagrała w tym meczu nic sensownego, bramka Neymara po głupiej stracie Chorwatów w środku pola, potem karny z kapelusza i 3 bramka, przy której był faul na Rakiticiu. Brazylia w tym meczu na pewno nie była zespołem, który "i tak by wygrał" co najwyżej MOŻE by wygrała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP od zawsze miało problemy z transmisją. Zdążyłem się więc do tego przyzwyczaić i wczoraj aż tak nie zwracałem na to uwagi. Całe szczęście, że następne imprezy będzie transmitował Polsat, bo tam jeśli chodzi o poziom transmisji i poszczególnych komentatorów jest lepiej niż w TVP.

A dzisiejszy mecz Hiszpania - Holandia ma niby transmitować Szpakowski... Już nie mogę się doczekać, by poznać wielu nowych i nieznanych dotąd nikomu piłkarzy.:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz drugiego...póki co mamy 2 bramki strzelone normalnie na tym mundialu i 4, których w ogóle być nie powinno albo zostały niesłusznie nieuznane. Cyrk to jest...przez tą politykę dawania możliwości sędziowania na mundialu nawet byle jakim sędziom spoza Europy, mamy na razie cyrk i straszliwe wypaczanie wyników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile można jeszcze jakoś wytłumaczyć pierwszą błędną decyzję - bo przy takich zagraniach często sędzia może się pomylić i odgwizdać minimalnego spalonego - to druga sytuacja jest już niedopuszczalna. Jest zagranie z rzutu rożnego, więc nie może być mowy o spalonym! Prawdopodobnie sędzia boczny pomyślał, że piłkę głową przedłużył Meksykanin, a odbiła się ona od Kameruńczyka. W sumie żal mi trochę tego sędziego, bo to przecież nie jego wina, że trafił mu się niewidomy asystent. Nie zapominajmy, że sędzia główny nie uznawał bramek po sygnalizacji asystenta. W końcu trudno, żeby mu nie zaufał, jak tamten jest lepiej ustawiony do oceny takich sytuacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R1P, rozumiem, że jedną z tych bramek, których nie powinno być jest samobój Marcelo? Samobój to samobój, nie ma co drążyć, a gol Oscara IMO jednak nie był poprzedzony faulem = )

Albo wprowadzą jakiś system kamer i powtórek wideo na telebimie dla sędziego albo futbol już na zawsze pozostanie komedią. To jest po prostu kradzież w biały dzień, dwie bramki - kosmos. Szczytem bezczelności byłoby jeszcze, gdyby jakimś cudem gol dla Kamerunu został uznany = D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten mundial już na początku mi się nie podoba. Miało być wielkie święto piłkarskie, a robi się powoli żenada. Nie mam pojęcia skąd wzięli sędziów którzy nie potrafią sędziować, ale jak tak dalej pójdzie to ten mundial najdroższy zamieni się w jeden wielki cyrk. Powoli zacznę myśleć że te wyniki z góry są ustawione, bo jak na razie innego wytłumaczenia nie mam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.wykop.pl/wpis/8388166/

To, że gość dotknął piłki nie znaczy, że może taranować Rakiticia. Przepisy mówią o tym, że nawet przy ataku na piłkę użycie niewspółmierniej siły potrzebnej do tego, też jest faulem. I tu faul był.

Przepisy to ja znam (przy graniu w Fifę denerwuje mnie właśnie taranowanie piłkarzy bez gwizdka), po prostu nie uważam, by w tym przypadku były one złamane : )

Nie nazwałbym tego staranowaniem, a próbą złapania z powrotem równowagi przez co zderzyli się nogami, nie ma tutaj na przykład barkiem czy bokiem, bo wyraźnie widać, że ciało jest odchylone w przeciwnym kierunku - mógł się także od razu położyć, ale to by był typowy wślizg od tyłu. No ale co osoba, to interpretacja może być różna, jak widać : D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy mecz był ciekawszy, ale zobaczymy co zdarzy aię w grupie b, a zapowiada się ciekawie.

Co do sędziowania w meczu, to sędzia główny spełnił swoje zadanie, choć jak dla mnie pozwalał na zbyt ostrą grę. Sędzia liniowy tpo prawej to jedna wielka katastrofa. Gromy oczywiście spadną na głównego a nie na liniowego. Dobrze, że chociaż Meksyk to wygrał, bo byłaby duża afera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up:

Od wczorajszego meczu afera już jest. Jak na razie nic się nie zapowiada by sytuacja z sędziami się poprawiła.

Meksyk z przebiegu spotkania wygrał zasłużenie ale za nisko. O poziomie sędziowania nie będę już pisać, bo wszystko zostało już napisane.

Przed nami wielki hit, Hiszpania-Holandia. Jestem zdecydowanie za Hiszpanią, ale też za wielkim spektaklem który mam nadzieję że sędzia nie popsuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...