Jump to content
Sign in to follow this  
deathcross

Proszę o opinię na temat mojego zestawu

Recommended Posts

Hej, chciałbym poprosić o ocenę zestawu który złożyłem i który na dniach chciałbym zakupić. Chodzi głównie o informację czy zestaw jest w miarę wydajny, czy konkretne podzespoły będą dobrze współgrały ze sobą, czy wszystko da się upchnąć do obudowy itp przydatne informacje. Ogólnie mój budżet to ok 3,5 - 4 tysiące. Oczywiście jeżeli uważacie, że coś lepiej wymienić to proszę o konkrety. (coś więcej niż samo stwierdzenie, że coś jest złe albo nie pasuje.)

Z góry dzięki za pomoc.

[edit]

no tak, chyba faktycznie w pracy trzeba pracować a nie pisać tematy bo napisałem prośbę o ocenę a niie dodałem linku do zestawu ^^

http://www.morele.net/inventory/info/CgDmbM/

Edited by deathcross

Wydaje mi się, że można to zrobić w samym temacie, więc (IMO) nie było sensu zakładania tego wlaśnie tematu.

Pamięci do zmiany na zwykłe Ballistix. Nie ma różnicy w wydajności, a duża jest w cenie.

Zasilacz do zmiany na Thermaltake SE Smart 530W (lub 630W). Spokojnie wystarczy, a jeszcze mu zostanie masa mocy. No i ma odpinane kable.

Nagrywarkę zmień na najtańsza - te Asusy są strasznie głośne, nie polecam.

Dysk zmień na Seagate ST1000DM003. Pewniejszy wybór, bo ponoć w którejś tam partii te WD miały problem z głośnością. Ponoć już to wyeliminowano, no ale nie zaszkodzi wziąć pewniejszego dysku, skoro cena niemal identyczna.

Płyta główna koniecznie do zmiany na ASRock Z87 Extreme3. Lepsza pod OC.

Budę dałbym większą skoro masz zamiar robić OC. Więcej dobrych coolerów się zmieści. Np Zalman Z9 (a najlepiej Z9 U3) pomieści już porządne coolery.

Edited by XeoN

Co do zasilacza, chodzi też o to by nie trzeba było go zmieniać gdy będę chciał podkręcić maszynkę. W takim wypadku nadal wypada go zmienić? :)

Zmieniaj na tego smarta spokojnie starczy do podkręcania i zostanie zapas. Można pomyśleć nad obudową z12 plus 20zł dopłaty a ma USB3.0 na 19pin (nie usb podłączane od tyłu do płyty głównej) i IMO ładniejsza smile_prosty.gif

Edited by stach122

No i grafikę zmień na Asusa chociażby, cena prawie taka sama, a rok gwarancji więcej, co przy karcie za tak duże pieniądze jest dużym atutem

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-r9-290oc-4gb-ddr5-512bit-2dvi-hdmi-dp-box-r9290-dc2oc-4gd5-631342/

Jeśli będziesz zamawiał zestaw w morelach to możesz sobie dodać do koszyka usługę montażu.

http://www.morele.net/montaz-komponentow-zestaw-komputerowy-od-trzech-elementow-266770/

to ta usługa.

Jeśli będziesz zamawiał to przy zamówieniu w polu kod promocyjny wpisz

O44Y129AC8

i naciśnij obok wyślij to koszt montażu zmieni się na 1 złoty, a wysyłka będzie darmowa.

Alternatywnie zamiast montażu możesz wybrać kartę sieciową wi-fi Asusa, dokładnie taką

http://www.morele.net/karta-sieciowa-asus-usb-n10-nano-621331/

Wtedy przy zamawianiu skorzystaj z kodu

WP35ZXZG5A

W takim wypadku nadal wypada go zmienić? smile_prosty.gif

Nadal. Zasilacz polecony przeze mnie jest wystarczająco mocny, by spokojnie uciągnąć OC i każdą kartę graficzną. A jeszcze mu zostanie sporo mocy.

Prawda, jeszcze kartę wziąć Asusa, bo warto. Świetne chłodzenie i 3 lata gwary.