Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

DzikuXXX

C++ OpenCV - brakujace .dll

Polecane posty

Wiec zaszła konieczność żebym zmierzył sie z OpenCV i juz od poczatku mam problem.

Starałem sie robić wszystko według http://kevinhughes.c...ocks-and-mingw/

Problem polega na tym ze moge zrobic build i nie mam błedow ale jak juz odpalam to dostaje powiadomienie o braku: libopencv_core243.dll. Plik jest w folderze opencv i jest dodany do zmiennych środowiskowych systemu.

Ogólnie plik .exe moge odpalić i działa (wyświetla mi testowy obrazek i program ładnie sie zamyka po nacisnieciu klawisza). Jak zmusic codeblock'a do uzywania tej bilbioteki poprawnie?

Win7 64bit, codeblock 13.12, opencv 2.4.3 (w nowszej wersji w ogole nie widzałem folderu z mingw)

edit: chwilowo walcze z tym http://stackoverflow.com/questions/13093174/opencv-2-4-2-library-files-using-cmake-and-mingw-target-ide-codeblocks ale jakby ktos mial jakies inne propozycje to jestem na nie otwarty

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumujmy:

- katalog z dllkami OpenCV jest dodany do zmiennej środowiskowej PATH systemu, nie użytkownika,

- katalog z exekiem i katalog OpenCV to dwa różne katalogi,

- exek odpala się poprawnie z eksploratora windows,

- próba uruchomienia exeka z poziomu CodeBlocksa kończy się komunikatem o brakujących dllkach.

Stawiam na to, że codeblocks uruchamia exek z pozmienianym środowiskiem.

Ja bym po prostu wrzucił dllki do \Windows\System32 albo do katalogu z exekiem :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo rozumiem co sie stało. Wczoraj nic temu nie pomogło a dzis wlaczylem z ciekawosci zeby sprawdzic cos innego i juz działa.

Chyba po prostu zapisze ten projekt jako wzor i nie bede juz dalej kombinowal z tym. Mam tylko nadzieje ze nie zrobilem czegos na skroty i cos bardziej skomplikowanego nie bedzie robic problemow przy kompilacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...