Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

morasiu

Rundll32.exe - nie można odnaleźć pliku

Polecane posty

Witam!

Moim problem jest brak pliku rundll32.exe lub jego uszkodzenie. Zaczęło się, gdy pewnego dnia GData wykrył wirusa w pliku rundll32.exe. Przeniesienie pliku do kwarantanny nic nie dało, więc postanowiłem zaryzykować i użyć dezynfekcji. Błąd wyskakuje, gdy próbuję wejść z menu do: "Dźwięki", "Urządzenia do nagrywania", "Urządzenia do odtwarzania". Więcej nie zauważyłem. Mam Windows 7. Nie wiem co więcej opisać. post-466029-0-48972000-1397923362_thumb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rundll32.exe jest plikiem systemowym, który może być wykorzystywany przez różne aplikacje (również szkodliwe). Dziwne, że system w ogóle działa bez większych problemów.

W każdym bądź razie:

1. Wrzuć do napędu płytę z Windowsem (o ile ją posiadasz, jeśli nie, to być może nie będzie potrzebna).

2. Uruchom wiersz polecenia z uprawnieniami administratora (Start > Wszystkie programy > Akcesoria i tam kliknij prawym przyciskiem myszy na Wiersz polecenia, a następnie z listy wybierz opcję Uruchom jako administrator).

3. W wierszu polecenia wpisz komendę

sfc /scannow

Ta komenda sprawdzi pliki systemowe i postara się naprawić wszelkie braki lub uszkodzone pliki. To powinno rozwiązać problem. Cały proces będzie trochę trwał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z logu CBS wynika, że ten plik został prawidłowo naprawiony. Trochę to dziwne, ale w takim razie odpal tą komendę raz jeszcze tym razem w trybie awaryjnym. Jeśli nie pójdzie, to będzie trzeba spróbować naprawy ręcznej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...