Jump to content
Sign in to follow this  
Warman

Superlux HD681

Recommended Posts

Nie bardzo wiedziałem, gdzie wrzucić ten temat także daję tutaj. Otóż zakupiłem słuchawki Superlux HD681 i zauważyłem jedną niepokojącą wadę. Otóż podczas użytkowania można zauważyć, a właściwie usłyszeć, taki dziwny dźwięk podczas odchylania muszli. Tak jakby jakieś sprężynki o coś obcierały lub coś w tym stylu. Nie wiem, czy to coś normalnego i się wyrobi, czy może zwiastun większych problemów. Spotkał się ktoś z was z czymś takim? Jest się czym martwić?

W ogóle to słuchawki zakupiłem od zaufanego sprzedawcy i wszystko powinno być ok, ale ich wykonanie trochę pozostawia do życzenia, a te czerwone obramówki widoczne na zdjęciach są u mnie bardziej bordowe, takie ciemniejsze. Mam nadzieję, że nie kupiłem jakiejś podróby.

>Superlux

>Podróby

Haruka reading from a pad.png

Superlux już same w sobie są podróbami droższych AKG. Po co ktoś miałby tworzyć i ich podróbę?

A ten dźwięk przy odchylaniu to normalka. Superlux jest w stanie utrzymać niską cenę produktów, bo tworzą swoje słuchawki z dosyć tanich materiałów. Dźwięk, który słyszysz to obcieranie elementów o umieszczoną wewnątrz gąbkę, która teoretycznie powinna wyciszać...

Miałem podobnie w Superlux HD681 Evo i Pioneerach SE-A1000. Wg mnie wszystko jest ok.

Co do kolorów/wykonania itd. Superlux podobnie jak inni producenci praktycznie bez przerwy zmieniają coś w konstrukcjach istniejących modeli, eksperymentują z rodzajem użytych materiałów itd itp. a same zdjęcia mogą się bardzo różnić od realu (i mówię to jako fotograf).

Pozatym wszystko jest składane w chinach - co chyba mowi samo za siebie ;)

Edited by reznor666