Skocz do zawartości

Rozwiązany: Monitor do 500zł oraz dysk sshd?


ekajdzik

Polecane posty

Witam

planuje zakup monitora nowego szukam takiego do gier 21,5 cala generalnie pytanie do was

czy znajdę monitor z dobrą matrycą ? generalnie rozchodzi mi się o IPS znalazlem taki ale nie wiem czy dobry.

http://techplanet.pl/produkty/monitory-led/asus-215-vs229hv,41752.html

Oraz pytanie tez czy moj sprzęt pociągnie do gier.

i3-3225

hd7790

4gb ram

I zastanawiam się czy oplaca się zakup dysku sshd slyszalem ze tak ale nie jestem jakoś pewny

pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ tego typu dyski i tak pozostają daleko w tyle jeżeli chodzi o prędkość działania względem SSD. Jak komuś zależy na szybszym starcie systemu, to jest to jakaś opcja, ale do szerszych zastosowań nawet nie ma co myśleć o tym, że SSHD będzie spisywać się tak dobrze jak klasyczny SSD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Wielkość samego bufora (tego niby SSD w SSHD) to kiepski żart, więc siłą rzeczy zbyt wiele plików się tam nie zmieści.

2 Dobór plików umieszczanych w buforze jest niezależny od użytkownika. Zainstalujesz nową grę i chcesz, żeby się szybciej uruchamiała - zapomnij, może dopiero po kilku uruchomieniach część plików znajdzie się na buforze (kosztem np. części plików systemowych, przez co komputer będzie się wolniej włączał/wyłączał).

3 SSHD może być porównywany z SSD chyba tylko w przypadku uruchamiania/zamykania systemu, ew. korzystania z kilku programów, natomiast spróbuj rozpocząć kopiowanie dużego pliku z/na/w obrębie dysku systemowego - w przypadku HDD i SSHD do momentu zakończenia kopiowania z komputera za bardzo korzystać się nie da, w przypadku SSD można odczuć delikatny spadek wydajności, ale nieporównywalnie mniejszy - zaleta stałego czasu dostępu. Jeżeli kopiowanie pliku uważasz za bardzo abstrakcyjne, równie dobrze może to być uruchamianie programu, który intensywnie korzysta z dysku.

4 Obstawiam, że wszystkie pliki tymczasowe (np. tworzone przez przeglądarki) z racji swojego krótkiego czasu istnienia, nie mają szans wylądować na buforze, a ze względów wydajnościowych byłoby więcej niż wskazane.

5 Obecnie można chyba zaryzykować stwierdzenie, że SSD są mniej awaryjne od HDD. W przypadku oddzielnych dysków system i podstawowe programy będą dostępne nawet po awarii HDD (podobnie dane na HDD po awarii SSD), w przypadku awarii SSHD tracimy wszystko.

6 Sam na SSD trzymam chociażby LibreOffice'a (przykład programu wspomnianego na końcu pkt. 3). Używam go dość rzadko (więc na buforze by nie wylądował), ale jak już go odpalę, to bardzo doceniam fakt, że nie muszę czekać parudziesięciu sekund na jego uruchomienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dirian

Miałem przez 2 miesiące SSHD i start Windowsa 8 był bardzo szybki. Windows 7 ładował się w czasie 95153ms, piszę tu oczywiście o boot duration time. Ten sam system na zwykły HDD ładuje się 175153ms - 3 letni Windows (klonowanie).

Znaczne przyśpieszenie programów jak photoshop, autocad, matlab.

Dużo racji jest w tym co napisał webtom. Zwłaszcza odnośnie kopiowania dużego pliku bądź folderu (pofragmentowanego).

Nie powiedziałbym więc, że SSHD jest złym pomysłem. Do pracy dla osób które nie chcą wydawać dużo pomiędzy to bardzo dobra oferta. Dla posiadaczy laptopów z jedna kieszenią dyskową to wręcz rewelacyjna oferta.

Zrozumiałem z Twoich postów, że SSHD to kiepski pomysł ogólnie - jeśli miałeś na myśli granie i domowego użytkownika dla którego komputer jest centrum rozrywki to owszem, zgadzam się z Tobą w 100%.

Oczywiście jestem zdania, że do gier branie ssd nawet dla systemu operacyjnego to też przejaw braku zdrowego rozsądku - chyba, że mamy spory budżet ;)

Autor lepiej wyjdzie na tym jak kupi klasyczny HDD a zaoszczędzone pieniądze dołoży do monitora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha czy na zdrowy rozsądek wybrać zwykłego Hdd-ka, a można prosić o link do jakiegoś dobrego dysku (dobrze by bylo jakby WD ale jak to woli ) oraz czy daloby się na techplanet znaleźć ten dysk i monitor (bo ten powyzej nie moglem znalesc wlasnie na stronie)

Chyba ze ten pasuje. http://techplanet.pl/produkty/monitory-led/acer-215-h226hqlbmid,46358.html

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...