Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Blackhowk

Rozwiązany: Samoistne wyłączanie się komputera podczas gry

Polecane posty

Witam od dłuszego czasu mam problem z samoistnym wyłączaniem się komputera podczas rozgrywki ale ostatnio "zjawisko" to przybrało na sile. Sprawdzałem płyte główną czy konesnstaory są całe ale nic nie zauważyłem,gdy wczoraj wieczorem znów się to stało ściągnełem blache od obudowy to poczułem gorąco.niewiem co mam z tym zrobić teraz każde uruchomienie jakiej kolwiek gry/programu kończy się wyłączeniem komputera :( . oto specyfikacja mojego komputera:

Procesor: Intel Core i5-2500K /3.3GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

Płyta główna: AsRock P67 PRO3 B3 /intel P67/

Pamięć RAM: GoodRam 4GB 1600MHz CL9 Play

Dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

Matrox 500GB ATA

Karta graficzna: Gigabyte Radeon HD6850 OC 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/DP

Nagrywarka DVD: LG GH22NS70 SATA (black)

Obudowa: SilentiumPC Brutus 410 Pure Black

Zasilacz: OCZ StealthXStream2 500W

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor się grzeje.

Usuń kurz - najlepiej sprężonym powietrzem. Jak nie masz, to na szybko możesz suszarką oblecieć. :P

Jeśli to nie kurz, to sprawdź, czy chłodzenie od procka dobrze siedzi - może coś się poluzowało?

Warto by też wymienić pastę termoprzewodzącą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra udało się uruchomiłem gre i zrobiłem screen a4f072c787d38cb3m.jpg

i teraz nie wiem co się stało ale wszystko chodzi normalnie nic się narazie nie dzieje podczasz czyszczenie zauważyłem że jedno mocowanie wetylatora procesora jest poluzowane odczepiłem wentylator i zauważyłem że obramówka podstawki procesora jest "śna"?HWMonitor.txt wykaz podczaz gry

HWMonitor1.txt wykaz bez obciążenia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Pisałeś, że od dłuższego czasu masz problem z wyłączaniem się kompa, więc pewnie cosik się trochę przypaliło...

W ogóle to zdjąłeś tylko wentylator, czy cały radiator? Radiator, to ta metalowa kostka ze szczelinami, jak coś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niestety przed chwialą podczas gry w Dark Soul komputer znowu się wyłączył sad_prosty.gif

Pewnie nie nałożyłeś nowej pasty.

Nic już dzisiaj nie rób z tym kompem. Idź jutro do sklepu komputerowego i kup pastę termoprzewodzącą na procesor. Sprawdź w necie, jak to się nakłada itd. Jak już wszystko zrobisz, to sprawdź znowu temperatury podczas grania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra kupiłem dzisiaj paste nałżyłem i oto rezultat

36a650814d3f8a66m.jpg w czsie spoczynku

2ba2e0c3bd55cacem.jpg w czasie gry

Zauważyłem rówież że po samoistnym wyłączeniu komputer trzeba odłączyć o zasilania żeby zaskoczył i naczej niechce się uruchomić?

No i niestety ale problem nie zniknoł nadal komputer sam się wyłącza podczas gry i niemam bladego pojęcia co się dzieje :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograj z 10 minut i wtedy zrób screena z temperaturami. W spoczynku zrobiłeś o 10:38 a w stresie o 10:40. Procesor nie zdążył się jeszcze nagrzać.

Zauważyłem rówież że po samoistnym wyłączeniu komputer trzeba odłączyć o zasilania żeby zaskoczył i naczej niechce się uruchomić?

Może coś z zasilaczem. Ale zanim do tego dojdziemy, chciałbym screena z temperaturami po 10 minutach grania. No chyba, że komputer wyłącza się wcześniej, to dostosuj czas. Byleby było dłużej niż ta minuta. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witma temat do zamknięcia ponieważ problem został już rozwiązany padła bateria na płycie głównej i zasilacz był na wykończniu i chłodzenie procesora komputer zaniosłem wczoraj do serwisu i został tam naprawiony ponieważ wczoraj komputer odmówił jakie kolwiek wspópracy poprostu co się uruchomił to się wyłanczał dzięki za pomoc :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...