Skocz do zawartości

Polecane posty

  • 8 months later...

Ciężko powiedzieć, najfajniej byłoby coś pół karcianka pół planszówka. Myślałem o nowym wiedźminie albo grze o tron. Z ceną raczej nie ma problemu byle nie trzeba by kupować masy dodatków. Myślałem też o talizmanie ale to ma ich dość sporo :/ Choć jeżeli da się grać w jakąś część z takiego talizmanu bez kupowania żadnych dodatków to też może być.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Gra o Tron to Gra o Tron, a Bitwa o Westeros to Bitwa o Westeros.

Jeżeli chcesz mieć coś tylko na 2 osoby, to Bitwa o Westeros jest świetnym wyborem. Jeżeli chcesz na więcej, to Gra o Tron. Jeżeli chcesz mieć coś, co będzie fajne i na 2 osoby, i na trochę więcej, to obie gry się nie nadają.

Wspomniałeś też o Wiedźminie - nie polecam. Dobrze bawi się jedna osoba, reszta liczy na to, że będą czerpać zabawę z tego, jak ten jeden gracz się dobrze bawi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Witam.

Moje pytanie dotyczy gier planszowych "Metro 2033" oraz "Alchemicy". Po długich debatach spośród wielu gier, które znaleźliśmy zostały nam te dwie do wyboru i nie możemy się zdecydować. Może znajdzie się ktoś kto z własnego doświadczenia podzieli się opiniami o wyżej wymienionych grach. Dodam tylko, że nie jesteśmy nowicjuszami w planszówkach. Głównie gramy tylko we dwójkę niestety, rzadko znajdzie się z jedna, maks 3 osoby jeszcze. Jeśli chodzi o uniwersum Metro to oboje je znamy z książek.

Z góry dzięki za wasze opinie. starwars.gif

Edytowano przez deoomen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Widzę, że temat nieco podupadł. Jako wielki fan gier planszowych pozwolę go sobie podbić :D

Ponadto wszystkim amatorom planszówek gorąco polecam zapoznać się z "Pandemic Legacy", ta gra jest przełomowa, serio!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP - gramy obecnie ze znajomymi w Pandemic Legacy.

Na początku uważałem że gra jest troszkę zbyt droga. Po kilku sesjach wiem że się myliłem. Chyba najlepsza planszówka w jaką do tej pory grałem. Chce się grać więcej, żeby zobaczyć jakie niespodzianki przygotowali dla nas twórcy!

Obecnie mamy nieuleczalną chorobę, otrzymaliśmy pomoc wojska i niemal straciliśmy połowę dalekiego wschodu! :O

Słyszałem że jest jeszcze kilka innych gier opierających się na systemie Legacy. Niby jest to gra na 'raz' ale jednak gwarantuje o wiele więcej emocji niż standardowa gra planszowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze Risk Legacy od tego samego projektanta (Rob Daviau). Niestety gra nie została wydana w naszym rodzimym języku.

Pandemic Legacy jest aktualnie na pierwszym miejscu (aż 3 kategorie) w rankingu serwisu boardgamegeek biggrin_prosty.gif

Rennard, niszczysz elementy i robisz wszystko zgodnie z instrukcją czy oszczędzasz żeby móc potem rozgrywać normalną Pandemię? wink_prosty.gif

Edytowano przez LeFy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jeśli chodzi o karcianki, to na szkolnej wycieczce grałem w oszusta. Są osoby, które łatwo jest nakryć, że położą inną kartę niż mówią, a znajdą się tacy, których nie da się wykryć i wygrywają.

Jeśli chodzi o planszówki, to z kuzynem gram w hobbita i zależy czy smok się porusza czy nie, w zależności od ustaleń, albo nawet prosty chińczyk potrafi być bardzo emocjonujący.

Na niektórych planszówkach to się się spędzi z kilka godzin:(monopoly-zależy jaka wersja też, biznes po polsku).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam

Mam pytanie odnośnie Fallouta Monopoly. Czy komuś zdarzyło się dostać dwie takie same figurki, tzn. figurek jest 6, ale zamiast pistoletu mam drugiego Vault-Boya. Co teraz z tym zrobić, pisać do sklepu z reklamacją czy dać se spokój?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Dnia 20.03.2016 o 09:02, Mr.D napisał:

Witam

Mam pytanie odnośnie Fallouta Monopoly. Czy komuś zdarzyło się dostać dwie takie same figurki, tzn. figurek jest 6, ale zamiast pistoletu mam drugiego Vault-Boya. Co teraz z tym zrobić, pisać do sklepu z reklamacją czy dać se spokój?

W razie brakujących/zniszczonych/nieprawidłowych elementów najlepiej napisać do sklepu i do wydawnictwa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 years later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...