Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

47

Kącik kulturalny, czyli "Co właśnie czytasz?"

Polecane posty

Cały ten słynny King to wyrobnik, a jego twórczość to nic ponad pisaninę przeciętnego literackiego rzemieślnika.

Ale jedna książka mu się udała i jest nią Wielki Marsz.

Pierwszy tom rzeczywiście, nieco nudny

No trudno. Ale przynajmniej jest krótki, więc powinno szybko zlecieć. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jedna książka mu się udała i jest nią Wielki Marsz.

Jedna z najlepszych książek Kinga.

Wczoraj przeczytałem "Starego człowieka i morze" meh(moje wydanie miało 80 stron) i choć jest beznadziejna, to i tak lepsza od "Kamieni na szaniec".

Zaś się wezmę za "Sprawę Munstera" od Nessera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jedna książka mu się udała i jest nią Wielki Marsz.

Popieram, ale wampiry z Miasteczka Salem też nie były złe.

Ktoś czytał już może Pod Kopułą S.K.?

Miasteczka Salem nie czytałem.

Co do Pod kopułą... Czytałem, ale nie dotrwałem nawet do połowy. Podejrzewam, że było to spowodowane faktem, iż książkę tę mam w języku niemieckim. :P Obejrzałem natomiast cały pierwszy sezon serialu ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serialu, który poza nazwą ma tyle wspólnego z książką co ziemia z marsem

Możliwe. Niemniej, nie ma to dla mnie żadnego znaczenia, bo serial bardzo mi się podobał. Może poza ostatnimi odcinkami, ale mniejsza. No i gra w nim Hank z Breaking Bad. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ją dzisiaj wypożyczyłem "Kamienie na szaniec" bo to jakaś głupia lektura (tfu patriotyczno-historyczna, takie najgorsze. Dobrze że krótsze od "Krzyżaków") do tego wydrukowane na papierze toaletowym. :?

Krzyżacy to jedna z niewielu lektur, które naprawdę są warte przeczytania. Bo taki Stary człowiek albo Zapałka na zakręcie... auć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Germotta Pierwsze słyszę o zapałce na zakręcie (to w ogóle jest coś takiego? Brzmi jak książeczka dla klas 1-3), a starego człowieka i morze musiałem w dzień przeczytać, bo nazajutrz była kartkówka. Lektura ujdzie, a poza tym zawsze po lekturze oglądamy ekranizację (o ile jest, a w tym przypadku była). Film taki sobie, chociaż lepszy od książki, dzięki dodaniu wątku pisarza.

@Konuga Nie rozpędzaj się, ale faktycznie lista lektur powinna być nieco zmodyfikowana

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zauważ pozytyw, jaki dotyczy Krzyżaków - jeśli jest ich ekranizacja, to:

a) ile ona musi trwać,

b) cały dzień bez lekcyjek.

Zapałkę na zakręcie przerabialiśmy w pierwszej gimbie. Książka typu "Jestem zakochanym gimbusem z problemami", których osobiście nie cierpię. -_-

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...