Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cata666

Komenda /cmd do sprawdzenia pingu wszystkich komputerów domowych.

Polecane posty

Witam serdecznie, obecnie korzystam z internetu Wi-Fi od dostawcy, który dzielony jest pomiędzy 3 komputery oraz konsole (jednak ta załącza się tylko o 3 rano aby pobrać potrzebne update'y ponieważ nie jest używana na codzień). Problem polega na tym że czasami występuje dziwne zjawisko wyłączania się internetu oraz ponownego załączania. Średnio trwa to od 3 do 30 sekund, zależnie od dnia. Zaczyna się to robić dość irytujące, szczególnie w czasie grania w gry online.

Uważam że to któryś z moich lokatorów ma kupe syfu na kompie, który powoduje zamulanie całej sieci, jednak zanim zaczne się kłócić i stawiać na swoim to wolę mieć dowody.

Kiedyś widziałem jak mój kumpel w konsoli cmd był w stanie odpalić jakąś komende która robiła mu listę wszystkich urządzęń podłączonych do sieci oraz ich ping i zużycie transferu w procentach. Dzięki temu był on w stanie określić który komputer powoduje zamułę. Aktualnie nie mam kontaktu z tym kumplem a bardzo zależy mi aby ktoś wytłumaczył mi co muszę dokładnie wpisać aby wyświetliło mi się to samo bądź coś w miare podobnego co pomogłoby mi określić które urządzenie zamula internet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...