Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Pallar

Orcs and Elves

Recommended Posts

Orcs and Elves

Link: http://www.jamba.pl/jcw/java/info.do?conte...mp;doc=15973549

Screeny:

290.gif

ORCS__ELVES11.jpgORCS__ELVES11.jpgORCS__ELVES11.jpg

Screeny pochodzą z dwóch różnych serwisów i sami widzicie...

Nie wiem skąd ta rozbieżność, w grafice!

Gra toczy się w świecie fantasy(oczywiście to RPG) w którym oprócz nas i naszych przeciwników (podobno ponad 35), są jeszcze duchy krasnoludów i smok sprzedający nam różne rzeczy.

Czeka nas wiele: poziomów(gra podobno zajmuje ponad 5 godzin, czytałem na jakiejś stronie, a nie liczyłem), broni (z tego co pamiętam (grałem kilka miesięcy temu) jest nawet zwój z twarzą Meduzy, która przeciwników zamienia w kamień), zbroi i wyposażenia.

Podczas podróży natrafiamy na różne potwory, Boss'ów i... "łamigłówki" polegające na znajdywaniu kodów do drzwi.

Podróżujemy po podziemiach przechodząc różne poziomy (co poziom inny wystrój)

(z każdego można się teleportować, przez "portal" do smoka ze sklepem) .

Na każdym poziomie (oprócz tego na którym jest smok), są ukryte przejścia.

Gra jest ukazana w ładnym 2,5D (widzimy z pierwszej osoby) potwory to tak zwane sprite'y, tak jak w Doom 3D RPG(czyli gra jest turówką; gdy wykonamy ruch(nie obrót) bądź akcję, kończy się nasza tura a zaczyna tura przeciwników)(Doom to też gra na komórkę) lub Wolfenstein 3D. O muzyce niestety nie mogę się wypowiedzieć bo grałem bez głosu, (oszczędność, lub grałem w miejscach w których nie było słychać albo trzeba było zachować cisze) więc napiszę tak: w II części gry muzykę (Dobra) miałem tylko w menu, natomiast pod czas gry nie było muzyki tylko dźwięki(nie najlepsze).

Plusy:

-GRAFIKA!!!

-Długość

-Obfitość

-Zagadki

Minusy:

-Dźwięk (jeśli jest tak jak napisałem)

-Brak miast i żywych NPC'ów(w dwójce, są a jeden smok wiosny nie czyni)

Ocena: 9

Gra jest bardzo dobra, ale brak jej kilku drobnych rzeczy(np. dźwięk, brak zadań pobocznych,

przez co jest to trochę jak parcie cały czas do przodu).

Niestety na 10 zasługują tylko gry wybitne...

PS: Jeśli z dźwiękiem(lub z czym kol wiek innym) się mylę to mnie poprawcie!

PSS: Niedługo możecie się spodziewać recenzji "II".

PSSS: Jak w opcjach(telefonu; mam SE k550i) zmieniłem rozdzielczość wyświetlania gry (wybierasz grę i klikasz prawym klawiszem(u mnie pisze "więcej"); i wybierasz "Ekran") gra wydawała Mi się mniej "rozciągnięta"!(robiłem to z dwójką ale, obie gry są podobne)

EDIT: Z uwagi na małą ilość wyświetleń recenzje orcs and elves 2 napisze gdy ilość wyświetleń dojdzie do 100.

Zacznijmy od początku, czyli Orcs and Elves. Gra przenosiła nas do podziemi w których wykonywaliśmy zadania, zabijaliśmy potwory, rozwiązywaliśmy łamigłówki. A jak jest z sequelem tej gry?

Otóż Orki i Elfy 2; graficznie nie różnią się zbytnio od jedynki (dalej można trafić na wersję z "pixelozą"), chociaż wprowadzono niebo(tj. niebieski sufit) wyprowadzono nas z podziemi do lasu(podziemia z teksturami przedstawiającymi drzewa)zmiany, są tak naprawdę nieduże; a gra dalej pozostaje bardzo ładna. Za to muzykę stwierdzono tylko w menu.

A podczas gry słychać tylko dziwne(czyt. nie za bardzo pasujące do danego przedmiotu) dźwięki.

Screeny:

scrn_mob_oe2_01.jpgscrn_mob_oe2_02.jpgscrn_mob_oe2_03.jpgscrn_mob_oe2_04.jpg

Ale nie samą grafiką człowiek żyje już od początku pojawia się(prócz nowego bohatera) nowa "postać": różdżka, która w dodatku mówi(dymkami). Potem jest jeszcze lepiej Dostajemy pod opiekę chowańca(szczura) imieniem Rob.Właśnie dzięki Robowi mozemy zobaczyć bohatera którym kierujemy. Na naszej drodze spotykamy 3 miasta(jedno zniszczone) w których są NPC, nie duchy tak jak w "jedynce" ale prawdziwi ludzie(no, elfy i krasnoludy:))! Ale wraz z miastem pojawia sie pierwsza wada: uzbrojenia jest mniej niż w jedynce. Prócz tego gra wydaje się krótsza niż jedynka.

Ocena: 8

Plusy:

-Wiele nowych rzeczy

-Niebo i las

-Miasta

-Tak jak w "jedynce": grafika

Minusy:

-Za krótka

-Można trafić na "pikseloze"

-dźwięki

Skąd: http://www.jamba.com.pl/jcw/goto/gry/komor...06607/info-page

EDIT: Powyższy link może nie działać więc dam inny:

http://ww1.www.ea.pl/games/13759,mobile/GameInfo/

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...