Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Wysokiandrzej

Artur Rojek

Polecane posty

%20<a%20%20data-cke-saved-href=

Źródło: Wikipedia

]Uczęszczał do I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach. Uprawiał pływanie (w 1985 roku był mistrzem Polski juniorów) i ukończył studia na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Napisał tam pracę magisterską o najwybitniejszych pływakach XX wieku. Pracował jako nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 4 w Mysłowicach. Prowadził audycję 60 minut w Rock Radiu w środowe wieczory, gdzie puszczał głównie alternatywną muzykę gitarową z Wielkiej Brytanii. W drugiej połowie lat 90. prowadził również audycję w sosnowieckim Radiu Rezonans.

W 1992 przy Miejskim Domu Kultury w Mysłowicach założył zespół Myslovitz (początkowo pod nazwą The Freshmen). Były gitarzysta i wokalista zespołu, a także autor tekstów i kompozytor muzyki. Był wielokrotnie nominowany do nagrody Fryderyka w kategoriach Wokalista roku (1997, 1999, 2000, 2001, 2002), Autor roku (2001), Kompozytor roku (2001); jest laureatem nagród w innych plebiscytach, m.in. pism Teraz Rock i Machina. W 2012 roku po nagraniu ośmiu albumów studyjnych opuścił zespół

Nadciąga wielkimi krokami wielki powrót wspaniałego wokalisty. Jego Utwór

Opanował Listę Przebojów w radiowej trójce (głosujcie wink_prosty.gif ) utwór promuje jego nadchodzący album: ''Składam się z ciągłych powtórzeń'' który ma nadejść 4 kwietnia (czemu tak długo?! sad_prosty.gif ).

Dla mnie Myslovitz się skończył właśnie po odejściu Rojka. Jego głos jest fantastyczny dodatkowo jestem spokojny o teksty innych piosenek oraz ich kompozycje. Szkoda, że jego utwór nie jest promowany na innych stacjach radiowych, ale to nie powinno dziwić, bo sam artysta nigdy nie był medialny i zawsze wolał omijać kamery. Płyta tak jak mówiłem ma nadejść 4 kwietnia, ale cena jest jeszcze nie znana. Nie mniej kupuje, bo nie mogę tego przegapić. Warto podkreślić, że ci ''polscy mniej medialni'' robią się coraz lepsi, bo teraz świetną Jazzową płytę wydaje Ola Trzaska (

) ale to na inną opowieść wink_prosty.gif.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość LemoonScream

,,Beksa" bardzo mi się spodobała, choć dyskografię Myslovitz znam pobieżnie. I jak czekam na jego nową płytę. Oby dobry singiel nie okazał jednym z niewielu dobrych momentów na płycie. Wierzę jednak, że Arturowi nie pokręciło się w głowie i udowodni, że jego dawny zespół to w głównej mierze on.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...