Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rezneck

Jedna sluchawka?

Polecane posty

Dzien dobry!

Mam dziwny problem ze sluchawkami. Wczoraj zauwazylem ze jedna sluchawka po podlaczeniu do laptopa nie dziala. Pomyslalem, ze zwyczajnie sie popsula. Po podlaczeniu do trzech innych urzadzen(telefony i netbook) sluchawki dzialaja jak nalezy. Sprawdzalem ustawienia balansu, wszystko tak jak nalezy. Glosniki w lapku dzialaja jak trzeba, przeinstalowalem tez sterowniki i nic nie pomoglo. Podlaczylem tez inne sluchawki i problem jest taki sam. Nie dziala lewa sluchawka.

Glosniki w lapku dzialaja normalnie.

Problem wystepuje przy kazdym dzwieku, nie istotnie czy slucham muzyki z yt czy ogladam film, czy nawet kiedy windows jakies dzwieki wydaje.

Ktos wie gdzie moze lezec przyczyna? Dodam ze lapek nigdzie mi nie spadl, stoi caly w zasadzie caly czas na biurku, czasem wkladam do niego baterie zeby gdzies przeniesc, ale jak wspomnialem jest ciagle na stabilnym podlozu.

Edit.

Czy przyczyna moich problemow moze byc uszkodzone gniazdo na sluchawki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przyczyna moich problemow moze byc uszkodzone gniazdo na sluchawki?

Mógł się wyrobić od ciągłego wkładania i wyjmowania z niego jacka. Sprawdź jeszcze czy masz poprawie ustawiony balans:

Sound -> Playback -> Wybierasz z listy odpowiednie słuchawki -> Levels -> Balance

Wszystkie suwaki powinny być ustawione na 100%

Instrukcja po angielsku, bo od lat pracuję na angielskim systemie.

@EDIT - aaaa... Wybacz! Nie zauważyłem, że już to sprawdziłeś. My bad :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A da sie jakos to sprawdzic czy wejscie sie wyrobilo? Ruszanie kablem czy wtyczka przy wejsciu nie daje nic, nie ma tez luzow. W starym lapku, gdzie to samo wejscie bylo maltretowane wielokrotnie i faktycznie bylo wyrobione takie zabiegi cos dawaly, stad moje pytanie ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej zimne luty na gnieździe, ruszanie wtyczką w tym przypadku w laptopie może nie dać efektów bo gniazdo może być zamocowane zbyt sztywno aby możliwe było jego odpowiednie poruszenie. Jak masz lutownice i sie nie boisz to spróbuj poprawić luty, jak nie to oddaj do serwisu. Oczywiście jeżeli jest na gwarancji to oddaj na gwarancje.

A co do wyrabiania gniazda, które ludzie potem naprawiają "naginając" styki, ja nie wiem co wy do tych gniazd wkładacie... W życiu mi się to nie zdarzyło, w żadnym sprzęcie. Do gniazda w portable wkładam jack'a kilkanaście razy dziennie od kilku lat, kilka razy luty musiałem poprawić ale nigdy nie przyszło mi do głowy że może mi sie wyrobić gniazdo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...