Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gofer

Turniej League of Legends i Dota 2

Polecane posty

5.5 Jeśli drużyna przedstawi dowody (w postaci screenów/zapisów wideo) że przeciwnicy oszukiwali (w drużynie grał niezarejestrowany gracz itp.) może być to podstawa do walkowera lub nawet dyskwalifikacji.

Dota 2 ma dobry system replayów, które wg mnie wystarczą i są dostępne dla każdego (wystarczy podać ID meczu). Spectatorzy (ty lub ktoś inny wybrany do tego zadania) też mogą obserwować przebieg spotkania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli członek jednej drużyny nie może grać? Dopuszczacie tzw. standinów?

I jeszcze jedno,

6.1 W przypadku gdy informacja, że któryś z graczy rozłączył się pojawi się przed piątą minutą gry i przed pierwszą krwią gra jest przerywana i powtarzana.

6.2 Jeśli jedna z drużyn poinformuje przeciwników, że jeden z ich graczy ma problemy przed piątą minutą/pierwszą krwią mecz również musi być powtórzony.

Te zapisy powinny zniknąć, inaczej może się wydarzyć fala "rozłączeń" tuż przed piątą minutą jeżeli jedna z drużyn przegrywa.

Proponuję zerknąć na regulamin jakiegoś normalnego turnieju (np. http://www.joindota....atics/rules_pro) żeby zobaczyć jak to wygląda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... W szkicu regulaminu to miałem, jakoś mi uciekło. Najpewniej możemy zgodzić się na jednego rezerwowego, ale problem jest taki, że nie mam możliwości nagrodzić 6 osobowej drużyny. Wtedy podział nagród będzie zależał od dogadania się między członkami, co przyznasz, nie do końca jest fajne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpewniej możemy zgodzić się na jednego rezerwowego, ale problem jest taki, że nie mam możliwości nagrodzić 6 osobowej drużyny. Wtedy podział nagród będzie zależał od dogadania się między członkami, co przyznasz, nie do końca jest fajne.

Na normalnych turniejach jest tak, że nie trzeba mieć dodatkowego zawodnika, tylko przed meczem powiedzieć, że dany zawodnik nie może grać i za niego gra ktoś inny (może być członek innej drużyny, może być losowy człowiek z ulicy), wtedy on formalnie nie dostaje nagrody (chyba, że dogada się jakoś z teamem, że np. mu zapłaci pięć złotych albo przygotuje ściągawkę na kartkówke z pszyry).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zaskoczony i bardzo się ciesze, że tym razem forumowy turniej LoLa, nie wyszedł z mojej inicjatywy :D

NoMoreLies już tym razem udziału nie wieźmie, bo kilka osób albo porzuciło grę, albo ma wyższe cele i gra o "puchar Coca Coli", nie mniej jednak jeśli uda mi się zebrać 5 osób to być może wezmę udział, a na pewno jestem chętny do pomocy w organizacji. Proponuje również zgłosić się do MainEventa aka Wojtek2320 w celu pomocy z ogarnięciem być może streamu z profesjonalnym komentarzem ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Hakkena. Usunąłbym wpisy, o których pisał. Teamy zawsze są na jakimś TSie/Skype i jak kogoś wywali to idzie info, a któryś z reszty zawodników wciska F9 i po kłopocie. Zamiast rebootów dałbym np. łączne ograniczenie pauz do 10 min (chyba, że przeciwnik zgodzi się na przedłużenie po upłynięciu limitu) wink_prosty.gif Co do standin'ów to również jest dobra opcja. Był jakiś turniej, w którym Loda z [A] nie mógł się połączyć do drugiej gry w finale i musieli wziąć standina. Nie było problemów, a team pewnie coś gościowi odpalił za pomoc, zwłaszcza, że turniej wygrało właśnie [A] wink_prosty.gif

A jeśli turniej wypali, to może uda się kiedyś zorganizować turniej Captains Draft? smile_prosty.gif Aktualnie trwa turniej XMG INVITATIONAL (właśnie na modzie Captains Draft) i na teraz pula nagród wynosi $20 000 + $17 202 od społeczności. Bardzo fajnie się to ogląda.

Spróbujcie też załatwić oficjalny ticket w kliencie. Zawsze jakiś hajs dla organizatorów, a część można przeznaczyć na pulę nagród lub na następną edycję :)

PS. namówcie Eye of Roshan, żeby to transmitowali! tongue_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gofer, kruzd - Ta sama i nie ta sama ;). Mam kontakt z Wojtkiem, oraz z Dymkiem, obaj się przewijali przez polską scenę, obaj mają aspiracje do porządnego komentowania. Teraz muszę tylko któregoś dnia udać się do mojego ojca przetestować możliwości kompa. Niby dwa lata temu streamował nieźle, ale...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli turniej wypali, to może uda się kiedyś zorganizować turniej Captains Draft?

Szczerze to nie obraziłbym się gdyby zorganizowana była jakaś amatorska forumowa liga Dota 2. Zależnie jak pójdzie Smugglerkowy turniej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Z regulaminu wynika, że do fazy finałowej trafi 16 drużyn, a ta trwa trzy dni. Jak więc mecze będą rozłożone w czasie? Wychodzi bowiem na to, że potencjalni finaliści będą walczyć z osobna z czterema ekipami.

2. Czy wszyscy członkowie drużyny muszą mieć wbity poziom 30? Wiem, zapewne to rozumie się samo przez się, ale w regulaminie nie ma o tym nic napisane. :P

Obydwa pytania dotyczą turnieju LoL-a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś to ja chętny i w sumie nie ma problemu żeby stream leciał również ode mnie (w sumie z tego co mi wiadomo to Dymk też jak najbardziej może obraz od siebie wysyłać i nie wyglądało to najgorzej.

@Kruzd- Jak coś to my z Ciastkiem ( in game: iRaGGer) bardzo chętnie zagramy w turnieju jeżeli szukasz zawodników. Kontakt masz także jak coś to daj znać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Z regulaminu wynika, że do fazy finałowej trafi 16 drużyn, a ta trwa trzy dni. Jak więc mecze będą rozłożone w czasie? Wychodzi bowiem na to, że potencjalni finaliści będą walczyć z osobna z czterema ekipami.

Mecze pucharowe odbędą się w piątek wieczór, sobotę i niedzielę. Postaramy się to dograć tak, żeby wszyscy byli zadowoleni, zapewne nie będziemy transmitować wszystkich meczów 1/8 - to może być fizycznie dość trudne. Od 1/4 wszystko powinno być już online. Wiem, że ścisk, ale zakładam, że jak ktoś się zgłasza, to jest tego świadom i odpowiednią ilość czasu może na zabawę przeznaczyć.

2. Czy wszyscy członkowie drużyny muszą mieć wbity poziom 30? Wiem, zapewne to rozumie się samo przez się, ale w regulaminie nie ma o tym nic napisane. tongue_prosty.gif

Nie da się być członkiem drużyny rankingowej z poziomem <30, więc zapis o poziomie nie jest w regulaminie potrzebny.

Obydwa pytania dotyczą turnieju LoL-a.

Jak coś to ja chętny i w sumie nie ma problemu żeby stream leciał również ode mnie (w sumie z tego co mi wiadomo to Dymk też jak najbardziej może obraz od siebie wysyłać i nie wyglądało to najgorzej.

Szczegóły streamu dopinamy z P_aulem, pogadam z nim i dam odpowiedź.

A jak będą się odbywać mecze grupowe? Tzn będą to z góry ustalone terminy i godziny, czy na zasadzie, że dwie drużyny się dogadują kiedy i o której?

EDIT: Cofam pytanie. Przeczytałem regulamin.

Mimo wszystko odpowiem - ze względu na sporą ilość meczy do rozegrania pozostawiamy zawodnikom dogadanie się i rozegranie spotkań w dogodnym terminie.

w jaki sposób zostaniemy poinformowani o meczach?

Poprzez prywatną wiadomość na FA (co jest równoznaczne z powiadomieniem mailowym).

Czy jeżeli uzbierałaby się większa ilość drużyn nie ma możliwości zwiększenia ilości slotów?

Bierzemy pod uwagę zwiększenie ilości drużyn, które wezmą udział w turnieju. Można się spokojnie zgłaszać, po wewnętrznych konsultacjach damy znać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, albo z tymi drużynami rankingowymi doczytałem się później, albo jakimś cudem nie powiązałem tego z poziomem. I mam kolejne pytanie, skoro już jestem przy drużynach rankingowych: wystarczy, że ją tylko założę wraz z resztą ekipy, czy musimy zagrać przynajmniej pięć rankedów, tak żeby gra przypisała nas do konkretnej dywizji? Wiem, że w sytuacji nadwyżki grup ta druga opcja to konieczność, ale nie mam pojęcia, co w przypadku gdy jednak jej nie będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ogarnąłeś temat na dota2.pl, bo tam się ostatnio takie "lamerstwo" szerzy, że nawet jakbyście dawali laptopy i telewizory pierwszym 16 zespołom to i tak ktoś by narzekał i strollował to.

Szkoda że na tym forum o docie jest dość mały, bo fani Lola mają świetną polską scenę i porządne wsparcie, a w dote ino amatorszczyzna, co zniechęca przy okazji nowych graczy.

Edit : Znaczy do Gofera pisałem jakby :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...