Jump to content

Recommended Posts

Chciałbym wiedzieć jak da się rozbudować mojego kompa .

Głównie zależało by mi na przyroście wydajności ale wiem , że cudów nie mogę się spodziewać bo

obecny komputer ma już kilka lat

główne zastosowanie - gry , wiec do wymiany procek i karta , ale raczej nie dam rady wymienić tez od razu karty

rozdzielczość monitora - 1280x1024

procesor - amd athlon 64 x2 4600

karta graficzna - asus gt 9500 512mb ddr2

płyta - asus m4n78 se

ram - goodram 2x2gb 400mhz ddr2

obudowa - jakiś tracer , bez filtrów i wiatraków

zasilacz - ibox 400w - do wymiany

na początek chce wymienić procesor i zasilacz

głownie chce wiedzieć co myślicie o mojej płycie głównej , jaki da się na nią włożyć procesor i czy da się coś podkręcić.

według informacji na pudełku powinna wspierać am3

fundusze 570zł

Edited by szymonch19985

http://www.asus.com/Motherboards/M4N78_SE/#support - tutaj masz listę obsługiwać procesorów (CPU Support)

Jak widać, płyta wspiera Phenomy II X4, więc można pokusić się o poszukanie używanego Phenoma II 945 / 955 / 965.

Z podkręcaniem będzie słabo - płyta ma kiepską sekcję zasilania. Kilkaset MHz pewnie podbijesz, ale nie za wiele.

Zasilacz np. Corsair VS 450W albo Thermaltake Smart SE 530W, jeżeli chcesz coś porządniejszego i z odpinanymi kablami.

Z kart to zależnie od budżetu. Jak już wymienisz proca, to szukałbym coś pokroju HD 7770 - pod tą rozdzielczość śmiało wystarczy.

@ kgil - pytanie czy ta płyta obsłuży 960T? Ten proc wyszedł na rynek trochę później (bodajże był to ostatni / jeden z ostatnich z wprowadzonych na rynek Phenomów), a na liście obsługiwanych CPU go nie ma, więc może być problem.

Moim zdaniem nie, bo ta płyta ma ubogą sekcję zasilania, a co za tym idzie - Phenom II X6 będzie ją dość mocno obciążał. Szczególnie po podkręceniu, bo bez niego to już w ogóle nie ma co o X6 myśleć (X6, pomijając najdroższe modele, są nisko taktowane i będą przeważnie wypadały gorzej od 4 rdzeni z wyższymi zegarami).