Jump to content

Recommended Posts

Siemanko, tym razem ja was pytam o radę. Mam na oku 3 myszy: Gigabyte M8000X, Genius Gila, Steelseries Rival. Nie będę do tej listy nic dodawał, ani odejmował. Myślę, że budżet znam na tyle dobrze, że tej listy nie będę poprawiał. I nie Piter i nie XeoN, nie dopłacę do Zowie EC Evo CL. Czemu? Bo ta mysz mnie jakoś nie przekonuje. Wiem, że ma dużo lepszy sensor i jest dużo lepiej wykonana od wyżej wymienionych, ale po prostu - nie. Co do podkładki to dobiorę sobie jakąś po zakupie klawiatury, aby wiedzieć, ile będę mieć miejsca na biurku. Wtedy kupię i mysz, i podkładkę. Więc standardowo - chwyt fingertip, mierzone wiadomym sposobem 13,5cm (bez odejmowania). Chodzi mi o ogół, która z tych trzech myszy jest najlepsza pod względem sensora, wykonania i wygody. Gram na low-sens, zazwyczaj najniższy poziom, bo czułość w Windows'ie ustalam w ustawieniach Windows'a, a czułość w danej grze ustawiam w jej opcjach sterowania. Więc czekam na odpowiedzi. Aha, wolałbym, aby to nie były odpowiedzi w stylu "mam tę myszkę i polecam Ci wziąć tę", tylko to mają być odpowiedzi w stylu "miałem okazję używać każdej z nich i polecam tę". Wiem i tak, na czyje odpowiedzi zwrócę uwagę, ale napisałem to, aby właśnie nikt takich odpowiedzi nie pisał. Z góry dzięki za odpowiedź :)

Link to comment
Share on other sites

Osobiście wybrałbym Rivala. Ta mysz po prostu ma w sobie to "coś". Ultra prosty design, który i tak miażdży konkurencję funkcjonalnością i brak zupełnie niepotrzebnych przycisków, które oczywiście każda gamingowa mysz musi mieć, a których nie używa nikt poza maksymalnymi tryhardami :eyes:

No i ten sensor...

Link to comment
Share on other sites

Też właśnie najbardziej kierowałem się w jej stronę. Ale na razie zmiany sprzętu nie planuję. Samą klawiaturę planuję jeszcze 2-3 miesiące pomęczyć, potem tak 3-4 miesiące i dopiero kupię mysz i podkładkę. Więc jeszcze około pół roku. Ale jeśli w międzyczasie wysiądzie mi mysz, to chcę już mieć wybraną, bo bym musiał wybierać mysz w pośpiechu i na pewno bym wybrał może nie coś beznadziejnego, ale na pewno coś gorszego, niż najlepsza rzecz jaką mógłbym dostać. Temat do zamknięcia.

Edited by DanteGamer
Link to comment
Share on other sites

Tego gigabyta to tylko jak wcześniej weźmiesz do ręki...na tą chwilę 8 osób go przymierzało (jeszcze go mamy) i tylko jedna nie miała zastrzeżeń co do komfortu, co nie zmienia faktu, że i ona wolała chociażby rivala ;)

Link to comment
Share on other sites

Dla mnie właśnie Gigabyte wygląda najlepiej i wygląda na wygodną. Ale jednak wiem, jakie znaczenie ma w myszy sensor, więc skieruję się raczej w stronę Rival'a. Dzięki za pomoc. Prawdopodobnie założe kolejny temat, jeśli zanim zakupię mysz na rynek wejdzie jakaś nowa, interesująca mysz. Ale Rival jest dość świeży, więc zgaduję także, że zastosowali w nim nowoczesne rozwiązania. Podoba mi się pomysł suwaka do zmiany DPI, z którego niestety nie będę miał potrzeby korzystać :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...