Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Borosiu961

Rozwiązany: Płyta główna ASRock z87 extreme4, czy warto?

Polecane posty

Witam wszystkich!

Składam nowy komputer, przyszedł czas na wybór płyty głównej. W internecie ma dobre opinie, ale nie są one najświeższe. Mam zamiar podkręcać na niej procka, a czytałem że ta płyta jest w porządkudo tego typu spraw.. Napiszcie mi czy wartko kupić, a jeśli nie to jaką płyta główna się nada do podkręcania.

Wspomnę tylko, że procesor jaki mam zamiar kupić to Intel core i5 4670k. Moja obudowa to aerocool xpredaror x-1 evil black. Czekam na odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta graficzna: Nvidia gtx 760, chociaż z powodu niedawnego ujawnienia się mantle, myśle nad Sapphire r9 270x.

Zasilacz: Deus 550w albo coś z Bequiet L7

Ram: nad ramem jeszcze nie myśłałem

Dysk twardy: WTD Caviar Black 7200 i OCZ Vertex 4 pod system.

I tu pojawia się kolejne pytanie, jakie chłodzenie procesora wybrać w rozsądnej cenie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mantle się przydaje przy słabych prockach, przy i5 (szczególnie kręconym) niewiele zmieni.

Ogołem to jeśli priorytetem jest wydajnośc w grach, to sugeruję wywalić SSD i dorzucić do GTX770. z Zasilaczy najlepiej celować w CoolerMaster G550M (na pewno BQ L7 nie powinien wchodzić w rachubę, jak już to L8). Co do dysku, to Seagate 7200.14 i WD Blue są tańsze i równie wydajne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koniec powrócę do tematu mantle. Widziałem filmy w których ludzi z dobrym prockiem, często tym który mam zamiar kupić grając w Battlefield 4 zyskiwali do 10 klatek. Amd oficjalnie zapowiedziało wsparcie dla geforców. Teraz tylko pytanie czy gtx 760 się załapie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amd oficjalnie zapowiedziało wsparcie dla geforców.
?

Co do przyrostu klatek to trzeba mieć jeszcze na uwadze, że nie ma póki co możliwości sensownego pomiaru wydajności pod Mantle (programy pisane pod DirectX nie działają z Mantle, trzeba się opierać na narzędziach wbudowanych w gry, które nie zawsze dają w 100% wiarygodne wyniki), jakość obrazu jest gorsza na Mantle (szczególnie widać to po np. cieniach), no i często zdarzają się narzekania na płynność rozgrywki, tzn. na to, ze FPS nie jest tak stabilny jak na DirectX. Innymi słowy - Mantle się ciekawie zapowiada, ale jest jeszcze wiele do poprawki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego newsa wynika tylko, że Mantle jest otwartym standardem i każdy go może zaimplementować. Ale biorąc pod uwagę że jest to standard stworzony przez AMD, to można założyć iż został on dostosowany pod karty AMD, a nVidia musiałaby wprowadzić zmiany w architekturze swoich kart. Nie sądzę, by im się to opłacało - nie nastawiałbym się więc na to, że GeForce w ogóle będą wspierać Mantle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...