Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dreamShow

Pierwszy router wi-fi

Polecane posty

Witam. Zamierzam kupić pierwszy w życiu router wi-fi bo już szczerze mówiąc wkurza mnie kupowanie pakietu internetowego w telefonie za 20 zł a jeszcze chodzenie z kablami i modemem z pokoju do pokoju(telewizor) też nie jest za wygodne. Jak rozumiem do routera mam podłączyć kabel Ethernet z modemu a jako że nie mam karty sieciowej to potrzebuje drugiego kabla aby podłączyć potem ten router do PC dobrze rozumuję? Mógłby mi ktoś zaoferować w miarę dobry router wi-fi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj dostawce internetu (albo chociaż jaką końcówką kończy Ci się kabel - RJ45 (sieciowy) czy RJ11 (telefoniczny)), budżet jakim dysponujesz i ile urządzeń będzie się łączyło.

Jak zamierzasz umieścić router blisko komputera to jak najbardziej warto dokupić drugi kabel ethernet i przeprowadzić go od routera do komputera. Druga opcja, gdy np. komputer masz w innym pokoju niż router to wtedy trzeba kupić kartę sieciową WiFi (~50zł) i połączenie się z routerem bezprzewodowo.

Jeżeli masz drukarkę, którą też chcesz podłączyć pod sieć to podaj model tej drukarki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drukarki nie chcę podłączać pod sieć bo chyba nawet jest za stara. Dostawca to TP(Orange), w modemie mam po 1 wyjściu ADSL, ethernet i USB wygląda to mniej więcej tak:dscn1622o.jpg budżet tak do 100zł i ogólnie to będą się łączyć komputer przez kabel ethernet, 2 smartfony i telewizor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...