Jump to content
JaceQ87

grafika , procesor i monitory 4k

Recommended Posts

Witam wszystkich chciałbym zwrócić się do was w sprawie nowego sprzętu , kupiłem komputer który złożył mi znajomy , ale teraz nie ma go w Polsce . Wygląda on następująco

G3420

Gigabyte B85M 3DH

Team Group 4GB

SPC Deus M1 550w Modular

Zalman Z3 biały

dysk WD Black

nagrywarka zwykła od Asusa

Chciałbym wydać na to 4000zł max 5000 zł i pograć na 3 monitorach głównie w te gierki

Cod Ghosts

Metro 2033/last light

Far Cry 3

Battlefield 4

jakby się jeszcze dało , to poprosiłbym o podanie jakiś dobrych głośników 4+1 bądź 5+1

i czy warto kupić słuchawki StellSeries Siberia V2 ? nie korzystam z dedykowanej karty dźwiękowej

Dziękuję z góry bardzo serdecznie pozdrawiam .

Edited by JaceQ87

http://techplanet.pl...-box,39058.html

http://techplanet.pl...-cl9,23432.html

http://techplanet.pl...r-oc,45433.html

Wydajny zestaw, choć procek nie jest jakiś super (tutaj przydałoby się OC, a płyta na to nie pozwala).

Prawie najlepsza karta (najlepsza kosztuje obecnie 3800 zł, jakaś parodia), bardzo dobry procek z HT, dodatkowy RAM. Żeby zrobić OC, SLI, czy cokolwiek trzeba by było mieć lepsza płytę i zasilacz.

Edited by Omas

Jakiekolwiek tak naprawdę. Może coś na lepszej matrycy (ale z tą samą rozdzielczością i wielkością)?

Jak wspomniałem - powinny dawać radę, ale 3 monitory to ciężki orzech do zgryzienia nawet dla 780Ti. A Xeon często się zachowuje jak zwykłe i5 (ogólnie to Xeon to odpowiednik i7) bez OC, bo mało gier wykorzystuje HT.

Edited by Omas

Prawdę mówiąc to też bym wolał tak jak Dirian 21:9. Ten monitor co masz ma dość szerokie ramki, dokupisz 2 kolejne to będziesz miał grube czarne pasy pomiędzy monitorami, to już chyba lepiej faktycznie jeden szeroki ekran, a i obciążenie dla sprzętu mniejsze bo rozdzielczość niższa.

No monitory do multi to by pasowało już takie same. Dlaczego? Dlatego, że nie każde mają takie same wymiary, weźmie większą matryce to będzie miał schodki w obrazie, a jak weźmie inny model z taką samą liczbą cali to i tak może mieć wyższą nóżkę monitora albo coś, przez co obraz będzie wyglądał do bani bo jeden kawałek wyżej, drugi niżej.

Nie każdy da się regulować wink_prosty.gif Zależy co kupi. Ja mam przykładowo monitor, którego nie ruszysz zarówno w pozycji góra-dół ani nie odchylisz go do tyłu. Tak jak producent go zrobił tak musi stać wink_prosty.gif

No, a z tymi gazetami to daj spokój, nie idźmy już w taką prowizorkę tongue_prosty.gif

Edited by Ationx

Pomijając już kwestie estetyczne ze stawianiem monitora na gazecie, to nie zawsze uda się idealnie to ustawić w przypadku różnych monitorów. Dochodzą przecież kwestie kąta nachylenia czy wysokości samego ekranu. Mojego BenQ też nie da się regulować góra/dół, co najwyżej można przechylić ekran. A w przypadku konfiguracji 3-monitorowej powinno wszystko być idealnie dopasowane, jak wspomniał AtionX.

• Upvote 1