Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RIP

Asus XONAR DG - pyrkotanie po wyłączeniu niektórych multimediów

Polecane posty

Mam tą kartę - do niej podpięte słuchawki Plantronics albo głośniki modecom MC-MSF15. Niestety zdarza się, że po wyłączeniu jakiegoś źródła dźwięku (np. gry lub filmy na yt) głośniki bądź słuchawki pyrkoczą bez ustanku takim..."prrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr" i dzieje się tak aż do zamknięcia systemu. Jeśli włączę kolejny film na yt, będzie odtwarzany dźwięk, ale w tle nadal będzie to pyrkotanie. Mam więc do wyboru albo zupełnie wyciszać głośniki, albo robić restart kompa?

Co może być przyczyną takiego głupiego zachowania?

Windows 7 64bit.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem w ogóle takiej karty zainstalowanej w panelu sterowania. Usunąłem jakieś sterowniki dźwięku od NVidii (były 2 urządzenia), usunąłem też te do mojej karty, zrestartowałem kompa, pozwoliłem mu zainstalować sterowniki do Asusa z automatu i na razie czekam, co to będzie. Źle na razie się nie dzieje, ale wcześniej też nie było tak, że to pyrkanie uruchamiało się cały czas, więc trochę poczekam z oceną tego, czy pozbycie się dodatkowych sterów tudzież zwykłe przeinstalowanie tych głównych (bo z automatu pobrało mi dokładnie te same stery, które usunąłem) sprawę rozwiązało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ogólnie to polecałbym zmianę na te sterowniki co ci dałem - mniej problemów z nimi i lepiej chodzą. Tak btw. nie wiem po co usunąłeś sterowniki od NVidii, odpowiadały one za wysyłanie dźwięku do chociażby telewizora przez HDMI.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...