Jump to content
PawelSekulak

Zmiana starej karty graficznej

Recommended Posts

Witam!

Po roku walki z moim Radeonem HD 4850 poddaje się i szukam jakiegoś rozwiązania kwestii wysokiej temperatury. Karta przy normalnym użytkowaniu ma około 80 st. C, w stresie dochodzi do 115-120 i resetuje komputer. Przez ostatnie kilkanaście miesięcy regularnie (co około 3 miesiące) rozbierałem układ chłodzący (firmowy Gigabyte'a), usuwałem kurz i wymieniałem pastę. Efekty przynosi to jednak coraz gorsze, po takim przeglądzie temp spada do 70 i 100 w stresie. Komputer buczy jak stary jelcz, a ja sam nie mam już chęci bawienia się w rozkręcanie tego złomu.

Moje pytanie jest następujące: czy jest sent inwestować w nowe chłodzenie, pokroju Arctic Accelero L2? Słyszałem opinie, że przy takich temperaturach powodem może być wyrobienie przewodników i żadne chłodzenie tu nie pomoże. W takim wypadku, jaką polecacie kartę zastępczą? Mój komputer wyposażony jest w : Pentium Dual Core E2220, 2GB DDR2, płytę z chipsetem P35, Windows XP Home. Chciałbym wydać na rozwiązanie tej kwestii możliwie najmniejsza kwotę, bez utraty wydajności, więc opcje pokroju Radka 5450 raczej odpadają.

Z góry dziękuję za pomoc, Pozdrawiam