Jump to content
Foxford

Formatowanie dysku, prosba o pomoc.

Recommended Posts

W koncu sie zebralem i zdecydowalem sformatowac dysk. Niestety wyszukiwarka google nie rozwiala moich watpliwosci wiec chcialbym prosic was o pomoc.

Mam laptopa asus n73sv i chcialbym sformatowac jeden z dwoch dyskow ktory jest podzielony na dwie partycje. Ten dysk zawiera windows 7 i nie mam plyt, ale przeczytalem ze w wielu przyadkach instalka jest w ukrytej partycji.

Generalnie, mam watpliwosci co do wszystkiego z formatowaniem tego dysku. Czy ciagle mam ta ukryta partycja, czy lepiej formatowac z biosa czy z windowsa?

Jak ktos moglby mnie przeprowadzic przez ten proces bylbym bardzo wdzieczny. Boje sie tego robic bezwiednie, bo jak wyladuje bez laptopa bede w b kiepskiej pozycji na studiach.

Sprzet jaki mam to asus n73sv z windowsem 7 64 bity.

Z gory dziekuje za pomoc

Poszukaj w zainstalowanych programach od producenta (czyli ASUS) programów typu recorvery, przywrócenie ustawień fabrycznych itp. Włącz i znajdź odpowiednią opcję (typu przywrócenie ustawień fabrycznych, czyta instalacja windowsa, reinstalacja systemu itd) i postępuj zgodnie z instrukcjami (czy na pewno chcesz to zrobić, czy wiesz że to wymaże wszystkie dane z dysku, czy chcesz wymazać tylko dysk systemowy czy też inne itd.)