Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

JOK3R

Komputer za około 1800zł

Polecane posty

Witam!

Stanąłem ostatnio przed okazją zmiany komputera na nowszy zestaw. Mój dylemat polega jednak na tym, że nie jestem pewien czy ta przesiadka będzie opłacalna. Mianowicie po sprzedaży starego pudła budżet na nowe wyniesie jakieś 1800zł. Moje pytanie: czy za tę kwotę da się ułożyć coś co wydajnością przebije moją obecną konfigurację (procesor Intel Q6600, płyta Gigabyte GA-P35-DS3L, karta Sapphire HD 7750, 4GB RAM i dysk Seagate 500gb). Jeśli wydajność miałaby wzrosnąć nieznacznie chyba się wstrzymam z zakupem. Jeśli jednak byłaby zdecydowanie wyższa proszę o pomoc w ułożeniu takiego sprzętu. Mam wszelkie peryferia, monitor ma rozdzielczość 1600x900. Komp miałby służyć głównie do gier i przeglądania internetu. Nigdy nie podkręcałem komputera i szczerze mówiąc nie znam się na takich operacjach, więc OC nie mam w planach. Co do dysku twardego 500GB w zupełności jest dla mnie wystarczające i pojemności rzędu terabajtów byłyby w moim przypadku marnowaniem miejsca. Zakup może być dokonany w sklepach internetowych (chociaż nie jestem na bieżąco z niczym innym niż Allegro więc tu też przyda się rada) albo gdzieś na terenie Łodzi. Z góry dzięki za odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było, gdybyś podał markę, model i moc obecnego zasilacza i określił, czy obudowa może zostać (zakładam, że dysk zostaje). Gdyby cała trójka została, wtedy za 1800 da się złożyć taki zestaw (można nieco zaoszczędzić np. na płycie głównej, czy procesorze). Koszt zasilacza to 145-206 zł, obudowa podobnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz to Chieftec Arena 450W ale to bez znaczenia, ponieważ w mojej sytuacji musiałbym sprzedać całe pudło, żeby kupić nowe, więc nie ma szansy na zostawienie choćby jednej części.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nie było ANP 450W, był bodajże 405W więc albo zjadł literkę "i", albo zamienił miejscami 0 i 5, choć pierwsze Areny to raczej słaba seria, dodawana w zestawach z obudowami Chiefa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój bład, to nie jest 450 tylko 500W, a dokładna nazwa to Chieftec 500W GPA-500S8, na obudowie jest naklejka z napisem iArena. Ale zdaje się, że nieco odbiegamy od tematu :D. Sprzedaż starego pudła miałaby być bezpośrednio do znajomego, więc żadna część by się nie ostała. Ja za to pytałem (już raczej z ciekawości), jaki budżet należało by mieć, żeby nowa konfiguracja była zauważalnie wydajniejsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, bo zasilacz nie jest zły (poziom polecanego tu Corsaira VS 450, konstrukcja ta sama, z gorszym okablowaniem). W takim wypadku zbieraj, bo za 1800 zł nie dostaniesz lepszego zestawu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@XeoN: Oczywiście, że nie oddałbym sprzętu za friko, tak dobrze to nie ma na świecie :D W pierwszym poście zaznaczyłem, że 1800 to wpływ ze sprzedaży i wkład własny. Ale rozumiem, że różnicę bym odczuł dopiero przy zainwestowaniu 2000zł, a nie odczuwam aż tak palącej potrzeby zmian, żeby wysupłać taką sumę. Cóż, najwyraźniej konfigurację zmienię przy innej okazji. Dzięki za porady, temat do zamknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...