Jump to content
JOK3R

Komputer za około 1800zł

Recommended Posts

Witam!

Stanąłem ostatnio przed okazją zmiany komputera na nowszy zestaw. Mój dylemat polega jednak na tym, że nie jestem pewien czy ta przesiadka będzie opłacalna. Mianowicie po sprzedaży starego pudła budżet na nowe wyniesie jakieś 1800zł. Moje pytanie: czy za tę kwotę da się ułożyć coś co wydajnością przebije moją obecną konfigurację (procesor Intel Q6600, płyta Gigabyte GA-P35-DS3L, karta Sapphire HD 7750, 4GB RAM i dysk Seagate 500gb). Jeśli wydajność miałaby wzrosnąć nieznacznie chyba się wstrzymam z zakupem. Jeśli jednak byłaby zdecydowanie wyższa proszę o pomoc w ułożeniu takiego sprzętu. Mam wszelkie peryferia, monitor ma rozdzielczość 1600x900. Komp miałby służyć głównie do gier i przeglądania internetu. Nigdy nie podkręcałem komputera i szczerze mówiąc nie znam się na takich operacjach, więc OC nie mam w planach. Co do dysku twardego 500GB w zupełności jest dla mnie wystarczające i pojemności rzędu terabajtów byłyby w moim przypadku marnowaniem miejsca. Zakup może być dokonany w sklepach internetowych (chociaż nie jestem na bieżąco z niczym innym niż Allegro więc tu też przyda się rada) albo gdzieś na terenie Łodzi. Z góry dzięki za odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

Dobrze by było, gdybyś podał markę, model i moc obecnego zasilacza i określił, czy obudowa może zostać (zakładam, że dysk zostaje). Gdyby cała trójka została, wtedy za 1800 da się złożyć taki zestaw (można nieco zaoszczędzić np. na płycie głównej, czy procesorze). Koszt zasilacza to 145-206 zł, obudowa podobnie.

Link to comment
Share on other sites

Mój bład, to nie jest 450 tylko 500W, a dokładna nazwa to Chieftec 500W GPA-500S8, na obudowie jest naklejka z napisem iArena. Ale zdaje się, że nieco odbiegamy od tematu :D. Sprzedaż starego pudła miałaby być bezpośrednio do znajomego, więc żadna część by się nie ostała. Ja za to pytałem (już raczej z ciekawości), jaki budżet należało by mieć, żeby nowa konfiguracja była zauważalnie wydajniejsza.

Link to comment
Share on other sites

@XeoN: Oczywiście, że nie oddałbym sprzętu za friko, tak dobrze to nie ma na świecie :D W pierwszym poście zaznaczyłem, że 1800 to wpływ ze sprzedaży i wkład własny. Ale rozumiem, że różnicę bym odczuł dopiero przy zainwestowaniu 2000zł, a nie odczuwam aż tak palącej potrzeby zmian, żeby wysupłać taką sumę. Cóż, najwyraźniej konfigurację zmienię przy innej okazji. Dzięki za porady, temat do zamknięcia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...