Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Maril

Klucz aktywacyjny Windows w laptopie.

Polecane posty

Witam,

Mam laptopa Lenovo y570. Przez własną niewiedzę wywaliłem partycje Recovery. Podobno da się przeinstalować system z odpowiedniej (niekoniecznie oryginalnej) płyty wpisując tylko klucz aktywacyjny. Problem w tym, że klucz z naklejki ze spodu laptopa jest trochę już nieczytelny i dodatkowo różni się od tego, który pokazuje się w programach, które go rzekomo znajdują w systemie, typu SunriseSeven itp.

Potrzebuję przeinstalować system. Co robić w takiej sytuacji?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz ściągnąć oryginalny system w postaci obrazu z witryny Microsoftu - podajesz klucz (to co masz na naklejce lub w systemie - któryś spasuje), a wtedy instalator ściągnie ci obraz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki obraz ściągnie?

jeszcze pytanie, gdybym np. pomylił literki kodu z nieczytelnej nalepki np S i 5 i system pokaże, że coś jest nie tak, to po poprawieniu załapie i będzie działało, tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o typ obrazu czy systemu? Będzie .iso, a to jaki typ (x86/64) zależy od chyba od kluczs - nie wiem, nie mam 8ki, nie korzystałem. Pewno, że załapie, bo co - ktoś by się machnął o literkę i go zblokuje? xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Windowsa 7 oraz Windowsa 8 ten sam klucz będzie pasował do obydwóch wersji systemu (32 i 64 bitowej). Przy czym nadal jest rozróżnienie między wersjami Home, Professional, Ultimate itp. (czyli klucz z wersji Home nie będzie pasował do płyty z wersją Professional, choć płyty są prawie identyczne - różnią się jednym plikiem).

Jeśli pomylisz się przy wpisywaniu klucza, to dostaniesz odpowiedni komunikat i będziesz się mógł poprawić. Lepiej jest użyć klucza z naklejki (klucz w systemie może działać tylko na systemach preinstalowanych).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...