Skocz do zawartości
Slimeq24

Co warto kolekcjonować?

Polecane posty

Ja zbieram płyty CD z muzyką. Na razie mam niedużo w swojej kolekcji (coś koło 160 płyt), ale już mam kilka "perełek" których nigdzie nie można znaleźć. Kupowanie muzyki daje mi dużo przyjemności, bo w przeciwieństwie do gier czy książek, do starych płyt często wracam (książek drugi raz nie czytam, gier z reguły też nie przechodzę po kilka razy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wartość materialną warto kolekcjonować monety srebrne, srebro jest w naszych czasach niedoszacowane wiec jest sposobem na uratowanie majątku w czasach utraty wartości papierowego pieniadza.

Jesli chodzi o wartosć sentymentalną polecam zbeiranie różnych biletów, znaczków, monet z obiegu 2zł i tym podobne :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zabawne, ale jak tak teraz się nad tym zastanowię to z pełną premedytacja nie kolekcjonuję niczego. :/ Jasne, kupuję czasem gry, a co miesiąc CD-Action, ale kolekcjonerem bym się nie nazwał. Kupowałem bitewniaka Władcy Pierścieni, mam z niego trochę figurek, ale też nigdy nie myślałem o tym jak o kolekcji. Raczej jak o kupce platstiku i metalu, którą czasem fajnie jest się pobawić. Nie mam w sobie jakiejś zbierackiej pasji. Nie mam parcia by ślinić się na widok czegoś co ładnie uzupełniałoby zestaw czegoś na półce. Jeśli coś kupuję to po to by zrobić z tego jakiś użytek, a nie dla tego, że brakuje mi tego do kompletu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, jak już serio chwalimy się co kolekcjonujemy, to:

W przyszłości, karty do gier, z chipsów, etc.

Obecnie:

- Warhammer Fantasy Battle - póki co armia High Elves oraz Skaveni ze startera

- Manga - 150 tomów polskich i ~100 angielskich i francuskich

- Książki o ile można nazwać to kolekcjonowaniem, choć swego czasu odwalało mi i stąd mam m.in. oprawiane w skórę angielskie wydanie Władcy Pierścieni

- Fotografie historyczne, choć ostatnio nie mam na to zbytnio czasu. Głównie XIX wiek - Azja, USA, Szwecja, Francja, etc. jeżeli macie możecie pisać ale nie obiecuję, że kupię wink_prosty.gif

- Teoretycznie gry, choć ostatnią grę kupiłem 2 mies temu i kosztowała 30zł. No i obrazki na Steam :)

Edytowano przez Foshek
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym chciał coś na poważnie kolekcjonować, głównie figurki z moich ulubionych uniwersów, ale kolekcjonowanie to niestety droga zabawa, więc jedyne co mogę z tym zrobić to patrzeć na obrazki figurek w internecie.

Oslo kiedyś kolekcjonowałem klocki Lego Star Wars, ale to jest jeszcze droższa zabawa.

Jak ktoś chce oddać figurki w dobre ręce, to wiecie gdzie mnie szukać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie też chciałem sobie kiedyś zrobić sensowną kolekcję figurek z jakiegoś bitewniaka (zawsze korcił mnie WH 40000), Takich, które bym na wypasie scustomizował i odmalował żeby się ślicznie prezentowały na półce. Ale nie dość, że same figurki bywają koszmarnie drogie, to sprzęt do ich przerabiania, farby i pędzelki też tanie nie są. No i trzeba mieć sporo doświadczenia żeby całość wyszła przynajmniej poprawnie. Malowałem już wcześniej figurki, ale obawiam się, że mógłbym zwyczajnie nie podołać... :/

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie przesadzaj, kilka zmarnowanych figurek, jeden zmarnowany zestaw farb za 100zł i człowiek już potrafi porządnie odmalować figurkę. Cierpliwość i nic w pośpiechu. Ja zależnie od figurki maluję kilka miesięcy. To np. malowałem pół roku:

m490934_99120210011_HighElvesLordDragonMain_873x627.jpg

Poza tym narzekacie na cenę. Ja kupuję 1 figurkę za 100-150 zł i mam zabawę na najbliższe pół roku.

Edytowano przez Foshek
  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja aż takiej cierpliwości niestety nie mam. Za szybko się nudzę. Kilka dni to max czasu jaki jestem w stanie poświęcić na jeden projekt. Nie ważne czy malowanie figurki, rysunek, tekst, czy robienie makiety. :P Ale zawsze podziwiałem ludzi, którzy potrafili tak nad czymś przysiąść i po prostu dłubać aż rzeczywiście skończyli. :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MAGenta

Nie no, ja to wszystko wiem. Jakiegoś skilla się tam przy tym nawet dorobiłem, ale jednak ceny samych figurek i dobrych farbek, oraz materiałów modelarskich nigdy nie nastrajały mnie optymizmem. Toteż wszelkie makiety zawsze były bardzo improwizowane. Skałki z kory i trawa z włukna sizalowego to moje popisowe triki. :] Zresztą, tutaj trzy przykłady z moich elementów scenerii, które kiedyś tam sobie wykonałem:

Monolit

Monolit_by_Atoriasci.jpg

Standard, wykonany na podstawie tutka z Władcy Pierścieni.

To nie jest statyczna trawa, tylko drobno ścięty sizal.

Zrujnowana świątynia

Zrujnowana_swiatynia_by_Atoriasci.jpg

Ot tak sobie kiedyś usiadłem pewnego wieczoru, odlałem kilka gipsowych elementów i wyszło mi coś takiego. Mała rzecz, a cieszy. :]

Skaliste wzgórze

Skaliste_wzgorze_by_Atoriasci.jpg

A tu wspomniana kora. Wzgórze składa się z trzech oddzielnych elementów, które można spokojnie pozdejmować i uzyskać trzy mniejsze skałki. Bardzo proste do wykonania i do tego prezentujace się naprawdę estetycznie. :]

Edytowano przez nerv0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...