Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mihashek

Rozwiązany: Problem - głośność

Polecane posty

Witam. Od ostatniego czasu komputer przy oddaleniu obojętnej gry (cs:go czy nawet taka pobrana z internetu, typu Ghost Recon) komp zaczyna mi wręcz potwornie głośno chodzić. Co może być tego powodem? Mam podstawowe chłodzenie, żadnych dodatkowych wentylatorów. I obudowę starą, Tracera, jeszcze z mojego starego gotowca. Czasami podczas grania aż się obawiam, czy czegoś nie przegrzeję.

P.S. Pisane na telefonie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potem sprawdzę temperatury dokładniej, bo teraz nie mogę, ale tak: specyfikacja:

Intel Core i5 3570 3.40GHz

MSI Radeon HD7770 DDR5 1GB

MSI Z77A - G43

OCZ StealthXStream 2 SLI 600W

Kingston HyperX CL9 1600MHz 4 GB

napęd LG

Podczas normalnego użytkowania komputer chodzi cichutko, prawie że nie słychać. Temperatury ok. 57 stopni karta (dziwne - jeszcze niedawno było z 45), płyta - ok. 50 stopni. Nie pamiętam dalej, podam jeszcze dziś mam nadzieję.

btw. czy pracownik morele mógł źle wczepić kable?

EDIT: Grafika ma już z rok, razem z zasilaczem, a procek, płyta i RAM mam od października...Więc te BOXowe chłodzenie chyba jeszcze nie powinno tak pracować, o ile to one tak głośno pracuję.

Czyli rozumiem, że to nie dzieje się przez obudowę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najlepiej? Chyba zwykłym odkurzaczem nie będzie za dobrze...

Ja zawsze wydmuchuję wszystko suszarką.

Jak już zrobisz porządki, to zastosuj się do rady pana XeoNa. tongue_prosty.gif

@down: komu by się chciało iść do sklepu po sprężone powietrze. :P Ale fakt, takie powietrze z pewnością lepiej sprawdzi się od suszarki. Zwłaszcza jeśli chodzi o czyszczenie radiatorów. Co do "pana", nie przejmuj się - i tak jesteś młodszy ode mnie, z tego co widzę w twoim profilu. :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jednak zrobię to w najbliższych dniach, nie dzisiaj.

Temperatury karty są w normie...

Programem SpeedFan czy innym tego typu, sprawdź, przy jakich obrotach karta osiąga mniej-więcej taką głośność jak podczas obciążenia (ale zrób to w spoczynku).

Niezbyt skumałem to zdanie. Mam sprawdzić, przy jakich obrotach karta osiąga takową głośność, ale w spoczynku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Względnie wentylator wcześniej chodził na troszkę niższych obrotach (może nieznacznie temperatura się zwiększyła? może Mihashek grał wcześniej w gry, które mniej obciążały grafę? są różne opcje...), a teraz autorowi tematu się zwiększyły i przeszkadza głośność? Jak pisałem - 70% to niewiele, ale można zauważyć różnicę, gdy wcześniej było 60...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię. Po nagraniu dużo byście się nie dowiedzieli. I to nie są odgłosy, niczym kosiarka, a tym bardziej traktor ( O.O ). Jakimś cudem dowiedziałem się model tej obudowy...to Tracer Rayon TRO-711. Fakt, lekko spanikowałem, ale nie mam pieniędzy aktualnie na nowy komputer, a nagle znacznie podwyższyła się głośność komputera? Wybaczcie mi ten niepokój. Jeżeli to jest normalne przy takich nieco słabych komputerach, to najwyżej temat można zamknąć i po prostu będę ignorować taką głośność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowę masz jak to mówią "o kant [beeep] rozbić" ale rozumiem że wcześniej problemu nie było? Z tego co widzę to bardzo szybko kręci się wiatrak od procesora nie wiem po co, można spróbować w biosie zmniejszyć jego obroty. Jak rozumiem komputera jeszcze nie czyściłeś? Możliwe że większa ilość kurzu powoduje większy hałas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tam amatorsko oczyszczę komputer jutro, może coś się poprawi...

Skoro to terkotanie, to możliwe, że trzeba po prostu naoliwić łożysko od wiatraka karty.

Takie coś można zrobić w każdym pierwszym lepszym serwisie, typu Media Markt?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...