Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kisiel231

Opinie o sklepie G2A

Polecane posty

Czy sklep G2A jest bezpiecznym sklepem? Szukałem opinii na internecie, przeszło godzinę, ale nie znalazłem. Czy ktoś kupował w tym sklepie. Czy jest on warty zaufania?

Jeśli kupował, to jakies drobnostki, czy coś wartego większe pieniądze?

Zmieniłem nazwę tematu na sensowniejszą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, nie ma czegoś takiego jak "sklep niewarty zaufania". Albo w nim kupujesz, albo nie, proste.

Jeśli zaś nie znalazłeś żadnych opinii na temat tego sklepu, to być może mało osób tam kupuje. Więc z tego co wynika w tej chwili nie ma powodu do obaw. Gdybyś znalazł wiele negatywnych, to rozumiem, ale nie ma sensu się denerwować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem 2 gry - WRC Powerslide i coś jeszcze oraz sprzedawałem niepotrzebne klucze które mi zostały po starych bundlach. Zarabiać na tym nie zarabiałem. Po prostu dosłownie za marne grosze ktoś dostawał mój zbędny kluczyk, a ja ubierałem te 10 euro na to co mnie interesowało. Generalnie działa to dość sprawnie. Nie mam póki co zastrzeżeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jesteście sprzedawcami w tym sklepie to ostatnio została wprowadzona aktualizacja:

- za każde wystawienie przedmiotu teraz płaciśz

- przy wypłacie pieniędzy pobierana jest opłata

- przy odnowieniu aaukcji pobierania jest opłata

- minimalna kwota do wypłaty to 2 euro

Ogólnie zrobiło się z tego brązowe cuś trafiające do kanałów. Sam już tam sprzedawać nie zamierzam i wam tez polecam opuścić tamto miejsce jeżeli coś chcecie sprzedać. Więcej opłat niż zarobku

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G2A to też nie do końca sklep wiele (chyba większość) kluczy, jest sprzedawane przez użytkowników, to coś jak Allegro z kluczami Steam, Origin itp., więc niekoniecznie musi być bezpieczne. Co innego klucze od G2A, te chyba można uznać za bezpieczne skoro niektóre promocje organizują razem z PayPal'em.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam jakichkolwiek zakupów w tym sklepie.

Dlaczego?

Zaczęło się od obciążenia mojego konta na 1,60 EUR kilka dni temu (2015-05-11). Z racji że nie miałem pojęcia dlaczego z mojego konta miałaby zniknąć pieniądze, a że obserwuje moje konto bardzo dokładnie, musiałem sprawdzić. Okazało się że tytuł obciążenia to 'G2A Order Insurance'. Nie miałem pojęcia co to jest. Zalogowałem się na stronę G2A i po kilku minutach poszukiwań (mam wrażenie że szczegóły obciążeń przez nich dokonanych u użytkowników są celowo 'schowane' i trudno dostępne) udało mi się znaleźć więcej informacji na ten temat.

Name Amount Quantity External id

G2A Shield 1.60 1 shield_recurring

Powtarzalna opłata za G2A shield? Nic mi to zupełnie nie przypominało. Pogooglałem trochę i rzeczywiście coś takiego znalazłem. Na angielskich serwisach była o tym mowa. W angielskiej wersji regulaminu była o tym mowa. Ale ja tego zupełnie nie pamiętałem. Ostatni zakup u nich dokonałem 2015-03-22, a G2A shield podobno powinien być opłacany co miesiąc, więc skąd ta opłata z 11 maja? Jeśli udostępniają taką usługę z miesięcznym okresem darmowym to powinni pobrać ode mnie pieniądze 22 kwietnia! Co ciekawe przy poprzednich zakupach nic takiego jak shield nie włączyłem (a ni się samo nie właczyło jak promocja, którą trzeba odznaczyć: dodatkowa gwararancja itp.). Czym prędzej wyłączyłem Shield i usunąłem dane mojej karty, i tu kolejna wątpliwość bo nie wyrażałem zgody na zapisywanie danych mojej karty bo tego nie robię w praktycznie nigdy (trzeba się uczyć na przykładach Playstation Network!).

Po tym zacząłem przeglądach regulamin dostępny na stronie G2A. Co ciekawe w polskiej wersji regulaminu nic takiego jak subskrypcja G2A shield nie jest opisane! W jaki sposób więc mogłem się na to zgodzić skoro nie ma o tym mowy. Jedyna wzmianka w regulaminie dot. G2A shield to:

5.12. Każdy Użytkownik ma prawo wykupić dostęp do programu ochrony dla kupujących Użytkowników (dalej ?G2A Shield?). Opłata za G2A.COM Shield uwidoczniona jest przy danym produkcie ? opłata ta dotyczy tylko jednego produktu w związku z którym Użytkownik wykupił opcję G2A Shield. W odniesieniu do produktów, które nie są sprzedawane bezpośrednio przez G2A.COM opłata związana z G2A Shield doliczana jest automatycznie do ceny produktu. Każdy Użytkownik może usunąć opcję G2A Shield w toku procedury zakupu zaznaczając w tym celu odpowiednią ikonę i w takim wypadku opłata za G2A Shield nie będzie doliczona.

Czyli nie dość że nie jest to w formie subskrypcji to jest to jednorazowa dopłata doliczana do ceny produktu! I tu się zgadza ponieważ pamiętałem że kupowałem po cenie znacznie wyższej niż łowcy reklamowali na stronie! Dlaczego mam niby płacić 2 razy za to samo!

http://forum.cdaction.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=48083

W regulaminie również jest ciekawy zapis dot. danych osobowych w tym danych wykorzystywanych do dokonywania opłat przez użytkownika.

2.8. Użytkownik i Sprzedawca wyrażają zgodę na przekazanie przez G2A.COM danych osobowych Użytkownika lub Sprzedawcy, takich jak imię, nazwisko, adres, oraz innych danych, jak numer rachunku bankowego ? do operatorów płatności, o których mowa w pkt 2.6. wyżej, w tym na przetwarzanie przez operatorów płatności tych danych, w celu realizacji transakcji w postaci zapłaty ceny przez Użytkownika na rzecz Sprzedawcy lub Użytkownika Sprzedającego.

Czyli zgadzamy się na przekazanie danych do operatora kart lub banku, co ma sens bo bez tego nic nie kupimy. Ale nie ma żadnej mowy o zapisywaniu tych danych, więc G2A nie ma do tego prawa!

Reasumując nie wyraziliśmy zgody na subskrypcję G2A Shield, bo nie zostaliśmy w ogóle poinformowani o czymś takim. Nie wyraziliśmy zgody na zapisywanie naszych danych, więc G2A nie miało do tego prawa.

G2A pobrało pieniądze za coś na co się nie zgadzaliśmy, nie poinformowało nas o tym i korzystało z danych, których prawa mieć nie miało. Można to też nazwać innym terminem: kradzież.

Skontaktowałem się z działem obsługi technicznej w tej sprawie.

JA, 10-05-15 09:26

I want to ask what is 'G2A Order Insurance' transaction on mine credit card that was done today on amount of 1.6 EUR?

W odpowiedzi:

Marketplace Support Department, 10-05-15 09:28

Greetings,

Thank you for contacting us

If you attach credit card to g2a pay account then our website takes that amount of money, on which you agreed in terms & conditions.

Best regards,

James

Idealna odpowiedź. Na pytanie co oznacza jedna konkretna transakcja dostaje wyjaśnienie, że mogą pobrać z mojej karty tyle pieniędzy ile potrzeba żeby zapłacić za usługi. Równie dobrze można odpisać że pieniądze służą do płacenia, a nogi do chodzenia.

JA, 10-05-15 10:17

I asked about this specific transactions I mentioned.

General response that my card can used by G2A for payments is not satisfactory.

Marketplace Support Department, 10-05-15 10:39

Greetings,

Thank you for contacting us,

This transaction is for your 30 day's of shield. So for 30 day's, all your g2a purchase will be with shield insurance.

Regards,

James

W odpowiedzi napisałem że nigdy się na nic takiego nie zgadzałem i nie zostałem o czymś takim poinformowany. Zapytałem się także czemu miesięczna opłata została pobrana 10 maja a nie miesiąc po moim ostatnim zakupie. Wytknąłem także to że w polskim regulaminie nie ma w ogóle mowy o takiej usłudze. Poruszyłem również temat podwójnej opłaty za G2A shield bo według polskiego regulaminu jest ona doliczana do produktu a nie w formie abonamentu. Do tej pory nie otrzymałem żadnego wyjaśnienia w tej sprawie. Zapytałem się również dlaczego zapisują dane mojej karty bez mojej zgody.

Ja, 10-05-15 11:18

I never agreed to be charged with monthly subscription for anything.

Nor I was informed by your company that I will be charged.

My last order was performed 22 of March and and 10th of May (when I was charged) is neither month or 2 months from day of last order (22th of March). Why I was charged in the middle of 30 day time span from initial order?

When I checked status of G2A shield (before I disabled it) it was 'free till 22 of May'. Why I was charged today (10th of May) then?

At address https://www.g2a.com/...-and-conditions is available Polish version of document when there is no mention of "G2A Shield subscription". Therefore you are charging me for something that I never agreed for and something that is not in regulations of your site. Furthermore you are charging for G2A shield (according to Polish 'terms and conditions' document), per order, so basically you are charging me twice for the same product!

Also I was not informed of any of this by any way (email for example) which can be taken as malicious intent of taking advantage of unaware user. The scariest thing is that your company not informed me by any means that my 'free' G2A shield has ended and I will be charged monthly in the future.

I never agreed, nor I knew that my credit card info was stored by your company.

In summary you are charging users without them knowing, for something they did not agreed for.

Tym razem już odpowiedziała inna osoba.

Marketplace Support Department, 10-05-15 17:49

Greetings,

Thank you for contacting us

Unfortunately the 1 EUR charge may not be refunded as you have not decided to canel the promotional subscription plan before it expired. As the free trial expired you have been charged accordingly to the terms of the service for the subseqent month. If you wish to unsubscribe from the G2A Shield service you may naturally do so by logging to your account and selecting the proper function in https://pay.g2a.com Settings>G2A Shield>Disable.

Regards,

Aleksandra

Super. 1 EUR. A co z 60 centami? To już się nie liczy? Po raz kolejny powołują się na regulamin, w którym nie ma wzmianki zarówno o G2A shield, o miesięcznej opłacie jak i o 30 dniowym okresie darmowym!

W odpowiedzi zacytowałem im wyżej zamieszczone ustępy w polskim regulaminie, zarzucając im że nie stosują się do własnego regulaminu.

Ja, 11-05-15 19:28

Few things:

1. It was 1,60 EUR not 1 EUR.

2. Your 'terms of service' do not include mention of G2A shield subscription. If you expect from users to read your documents I expect to read what users write (and me 2).

*Again: Your 'terms of service' do not include mention of G2A shield subscription.*

I quote:

"5.12. Każdy Użytkownik ma prawo wykupić dostęp do programu ochrony dla kupujących Użytkowników (dalej ?G2A Shield?). Opłata za G2A.COM Shield uwidoczniona jest przy danym produkcie ? opłata ta dotyczy tylko jednego produktu w związku z którym Użytkownik wykupił opcję G2A Shield. W odniesieniu do produktów, które nie są sprzedawane bezpośrednio przez G2A.COM opłata związana z G2A Shield doliczana jest automatycznie do ceny produktu. Każdy Użytkownik może usunąć opcję G2A Shield w toku procedury zakupu zaznaczając w tym celu odpowiednią ikonę i w takim wypadku opłata za G2A Shield nie będzie doliczona. Wykupienie G2A Shield powoduje zapewnienie asysty konsultanta G2A.COM przy aktywacji zakupionego przez Użytkownika klucza do gry i weryfikacji jego poprawnej działalności.{...}"

I do not know if you can read it (according to your name your should), but I make it easy for you, since you have trouble understand what I write, translation:

'Every user can buy customers protection program {...} Charge for G2A.COM is included automatically to price of the product'

Nothing about subscription. Nothing about monthly payments.

You are breaching your own regulations!

3. Since there is nothing in 'terms of service' about G2A Shield subscriptions I could not and I *did* not agreed to this I *did* not know of this. Therefore you cannot *refund* this, because taking something that is not yours without their knowledge is called *stealing*.

4. I never agreed agreed to storing my credit card information in your system. Storing it also may point to criminal intent of taking money from not aware users. According your your document 'terms of service':

"2.8. Użytkownik i Sprzedawca wyrażają zgodę na przekazanie przez G2A.COM danych osobowych Użytkownika lub Sprzedawcy, takich jak imię, nazwisko, adres, oraz innych danych, jak numer rachunku bankowego ? do operatorów płatności, o których mowa w pkt 2.6. wyżej, w tym na przetwarzanie przez operatorów płatności tych danych, w celu realizacji transakcji w postaci zapłaty ceny przez Użytkownika na rzecz Sprzedawcy lub Użytkownika Sprzedającego."

Again translation: 'User and Seller agree to provide by G2A.COM personal information of User and Seller, like name, family name, address and other data like bank account number - for payment operators'

Only sending to third parties like Visa and PayPal not for storing.

5. According to point 5.12. of terms of service you are including price of G2A Shield product in order price. Charging me more for monthly subscription of G2A Shield is charging me second time for the same thing!

In summary you are taking something that user do not agreed to, do not know about, using data you should not have in the first place!

Kolejna odpowiedź od kolejnej osoby i znowu powołanie się na inny regulamin niż dostępny na ich stronie.

Marketplace Support Department, 12-05-15 08:14

Hello,

It's more then 1 euro because there are payment fees added. All of the informations about shield you can find here: http://pay.g2a.com/downloads/G2APay-Terms-and-conditions.pdf?ver=0.1.

Regards,

Kate K.

Czyli według G2A jest ok, jeśli się ma 2 regulaminy. Jeden który udostępnia się użytkownikom i drugi według którego się prowadzi działalność.

W odpowiedzi wyjaśniłem, w najprostszych słowach że na ich stronie jest dostępny regulamin mówiący zupełnie coś innego.

Ja, 12-05-15 20:46

Ok. Let's do a little exercise:

1. I open your main page: https://www.g2a.com

2. I scroll to the end.

3. In the footer is link to https://www.g2a.com/...-and-conditions

4. After clicking it it opens regulations document with content (and as provided attachment):

{...tutaj zacytowałem spory kawałek polskiego regulaminu...}

And so on...

You can not have double standards! Provide to user with one document and then hid behind the other one that he did not see nor he know of existence of it!

Since you have branch in Poland you are abide to follow Polish law, and follow your own regulations available on your own page!

Dodałem również załącznik ich własnej strony z widocznym polskim regulaminem. Niestety również nie podziałało. 'Nie przyjmujemy do wiadomości, że jest kilka wersji regulaminu'.

W odpowiedzi dostałem cytat z angielskiego regulaminu.

Marketplace Support Department, 14-05-15 19:39

Greetings,

Please take a look at paragraph 14 of our T&C:

14) The User may choose to purchase G2A Shield subscription (the ?subscription?). The subscription is free of charge for one month from the purchase (?initial term?) and shall last for undefined period of time unless earlier terminated by User. After the initial term is lapsed the User shall pay to Company the remuneration in the amount of 1 EUR (+VAT and fees due to payment services providers) per each month. If the User does not want to continue the subscription after the initial term he/she needs to unselect subscription in his/hers account panel which can be done only during the last two days of the initial term. After the initial term the subscription can be terminated at any time. If the User deactivates the subscription and after that he/she decides to purchase the subscription again then the remuneration due to the Company amounts to 2 EUR (+VAT and fees due to payment services providers) per each month and shall be paid each time he/she purchases the subscription. The aforesaid remuneration for the subscription will be automatically deducted from Users credit card or G2A Wallet or any other available funds and the User accept on this

Regards,

Anna

Wiem, że istnieje angielska wersja regulaminu, w którym jest to opisane. Mimo to z ich strony otwiera się polska wersja w której takiej wzmianki nie ma. Nie wiem czego oni oczekują, że przed zakupem sprawdze wszystkie wersje językowe regulaminu pod względem zgodności i kruczków prawnych?

W odpowiedzi po raz kolejny wyjaśniłem, że dla mnie wiążący jest polski regulamin dostępny na ich stronie. Do tej pory nie otrzymałem odpowiedzi.

Ja, 14-05-15 21:23

I looked at document available at your web page (as I already explained multiple times) and which you can view in attachment.

Or do you admit that you put not valid terms & conditions document on your web page?

Wiem, że są inni ludzie którzy zostali naciągnięci w ten sam sposób. Tego samego dnia, którego wyłączyłem G2A shield, powiedziałem o tym mojemu współlokatorowi, który też tam coś kupował. Oczywiście też o tym nie wiedział i jemu pobrali 2 razy taką opłatę tyle że przez PayPal. Na tym forum również skontaktowała się ze mną osoba z podobnym problemem. Jestem pewien że takich osób jest więcej. Firm, które uskuteczniają takie praktyki również jest więcej i uważam że trzeba z tym walczyć. Niestety w tym przypadku nie mamy możliwości o tym wiedzieć bo G2A w ogóle nas o tym nie informuje.

Apeluje również do łowców o nawet nie zerwanie współpracy z tym sklepem, ale chociaż o o informowanie o użytkowników o czymś takim poprzez np. link do forum z taką informacją, by wiedzieli z czym mają do czynienia i czy naprawdę chcą w takim miejscu robić zakupy. Chodzi wam przecież o dobro użytkowników prawda?

post-3825-0-53836000-1431870267_thumb.gi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że odkopuję ten temat, ale tak się złożyło, że dziś kupiłem dwie gry na steama przez tę stronę. Nie logowałem się nigdzie, nie potwierdziłem swojego adresu e-mail nawet. Grę kupiłem przez paysafecard, więc nic ze swojego konta bankowego nie podałem, jedynie wpisałem mój mail, żeby przyszedł mi odpowiedni klucz. Czy w takim razie grozi mi jakimś cudem to, co użytkownikowi Komio? Z góry dzięki za odpowiedź!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spokojnie dokononywać zakupów bez konta na G2A. Nic ci się nie stanie, niczym Cię nie obciążą, jeśli nie masz tam konta. Samo G2A shield to zwyczajne wykupienie usługi ochrony przed oszustwem. Niby można się samemu bawić z dochodzeniem prawdy, gdy ktoś Cię oszuka, ale mając to dostajesz pewność, że samo G2A się upomni w twojej sprawie u szemranego sprzedawcy.

Ogólnie, sam sklep nie jest zły, całkiem rzeczowi, choć zdarzają im się wpadki - patrz wyżej post Komiego. Kupiłem parę rzeczy i całkiem sprawnie poszło.

@Komio - jeśli się nie mylę to polskie prawo zakazuje tego typu praktyk każdej, działającej na terenie RP, firmie. Coś ostatnio było, że powinni o tym poinformować. jeśli wciąż sprawa jest nierozwiązana - zgłoś to do rzecznika praw konsumenta. Ciebie wiąże tylko polska wersja regulaminu. Tak mi się wydaje. Na wszelki wypadek, sprawdź to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kupowałem sporo rzeczy z G2A i nie miałem żadnych problemów. Ceny dobre, lekka prowizja jest (chyba niecałe 2zł VAT), zawsze wyłączam G2A Shield i jeszcze nikt mnie nie oszukał. Znikających kwot z konta nie zauważyłem. Kod dostajesz w kilka sekund po zakupie gry, więc szybciej niż na takim Allegro, a o wiele taniej niż na Steamie.

Tylko pamiętaj, żeby kupić dobrą wersję gry ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam tego sklepu. Miałem okazję kupić na tej platformie 2 gry tzn. Hotline Miami 2, a tydzień póżniej Rainbow Six Siege. Przy drugim zakupie klucz nie przyszedł w ciągu wymaganego czasu 40 min dzięki czemu G2A miało mi zwrócić wydane na ten produkt pieniądze. Niestety pomimo minięcia już 24h od zakupu ani pieniędzy, ani klucza nie otrzymałem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...