Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

JOK3R

Rozwiązany: Słuchawki dokanałowe: 60-80zł

Polecane posty

Witam. Ostatnio zastanawiam się nad kupnem nowych słuchawek dokanałowych, ponieważ w moich obecnych kabel zaczyna już ledwo zipać. Chcę przeznaczyć na nie koło 80 zł. Będę z nich głownie korzystał na zewnątrz więc ważne jest dla mnie dobre tłumienie. Muzyka jakiej słucham to generalnie rózne odmiany metalu, hard rock, czasem blues, dlatego sądzę, że przydadzą się mi jakieś słuchawki z dobrą średnicą, bez dominującego basu. Czytając inne wątki natknąłem się na polecane Philipsy SHE 3590 i miałem nawet okazję sprawdzić jak grają, niestety są dla mnie zdecydowanie zbyt basowe, może to była wina tego, że były nowe i ich dzwięk się z czasem zmienia, jednak zupełnie mi nie odpowiadały. Zastanawiałem się nad Brainwavzami ale nie wiem, które by były najlepsze (Alfa, Beta czy Delta). Najchętniej zostałbym przy swoich obecnych, niestey kupiłem je koło 5 lat temu i ich nazwa zagubiła się w pomroce dziejów. W przeciwnym razie kupiłbym znowu ten model (może ktoś ma pomysł co to za słuchawki, cena wynosiła koło 60-70zł, prosty designe, czarne ze srebrną obwódką, a logo to przekrzywiona o jakieś 45 stopni litera Z; może szanse są małe ale spróbować nie zawadzi biggrin_prosty.gif). Z góry dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Brainwavzy, to do Rockowych kawałków najlepiej nadają się Delta. Alpha to basowe monstra, a beta są neutralne i dobre do klasyki i jazzu. Ogólnie Delty są godne polecenia i jeżeli ci się podobają, to bierz śmiało.

A co do tych twoich, to może zrobisz im jakieś zdjęcie? Chyba wiem jaki model opisujesz, ale chcę się upewnić. Najlepiej makro na jedną ze słuchawek żeby uwidocznić jej cechy.

@Dirian - czy ja wiem. Mi te Philipsy zawsze wydawały się basowe z podniesionymi wysokimi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba mam jakiś "wyjątkowy" egzemplarz, bo w porównaniu do Brainwavz M1 czy MEelectronic M9, to basu jest tu zdecydowanie mniej. Nie powiem, że go nie ma, ale na pewno nie wylewa się na inne pasma. Ogólnie wg. mnie nie są to basowe słuchawki, szczególnie po podpięciu do neutralnego źródła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Xerber: Dodaję zdjęcie poglądowe moich obecnych słuchawek i zbliżenie na to nieco już wytarte logo:

post-53181-0-62698500-1392305093_thumb.j

post-53181-0-17871700-1392305143_thumb.j

Jeśli naprawdę wiesz jaki to model będę szczęśliwy biggrin_prosty.gif

A poza tym dzięki wszystkim za odpowiedzi i jeśli nie dowiem się jaki model mam obecnie prawdopodobnie zakupię Delty. Czy one mają jeszcze jakąś konkurencję czy w swojej kategorii cenowej nie warto na nic innego patrzeć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wersja B tego ścięcia nie ma. Zastosowali je dopiero w II Precision.

Mimo to i tak stawiałbym, że to podróbki, bo jak napisałem logo, nawet po starciu, nijak nie przypomina mi tej klasycznej Senkowej falki (bardziej jakieś Z).

@JOK3R - na twoim miejscu wziąłbym Delty. Nawet jeśli to Senki, to i tak przekraczają twój budżet o dobre 100zł, a w rynek podróbek nie ma co się bawić na ślepo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, naprawdę was podziwiam, że znaleźliście podobne słuchawki. Wasze typy są naprawdę niezłe ale tak jak mówiliście mam prawdopodobnie jakieś podróbki Sennheiserów. ,,R" i ,,L" są jeszcze nieźle widoczne tylko na zdjęciach słabo wyszły :D. W każdym razie, jeśli moje podróbki przypominają dodatkowo Creativy EP-630 to spytam się jeszcze o wasze opinie o tym modelu. Jeśli go odradzacie prawdopodobnie wybiorę Delty (tak w ogóle to Delty mają inne warianty kolorystyczne niż biało czerwony motyw?)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...