Jump to content
Kiykay

Telewizor do 2000 złotych

Recommended Posts

Postanowiłem zakupić telewizor do dwóch tysięcy złotych.

Wielkość telewizor ma być nie mniejsza niż 40 cali, rozdzielczość FullHD - to jest dla mnie najważniejsze. Telewizor będzie służyć głównie do oglądania telewizji, opcjonalnie zostanie podłączona konsola (Xbox 360).

Link to comment
Share on other sites

Jaka odległość od ekranu? Kąty boczne, czy tylko na wprost? Interesują Cię jakieś opcje dodatkowe jak smart tv, 3d etc.?

Zamierzasz podłączać sygnał telewizyjny? Jeśli tak to z jakiego źródła?

W jakich porach zamierzasz go używać? Czy będzie problem ze słońcem, lub pokój jest bardzo jasny?

Jakiś system audio, czy wbudowane głośniki?

Daj znać, i Ci spróbuję poradzić coś ciekawego.

Link to comment
Share on other sites

@up

Telewizja na ogół będzie oglądana na wprost, aczkolwiek wiadomo, że od czasu do czasu po kątach bocznych. Niezbyt zależy mi na takich dodatkowych opcjach, aczkolwiek fajnie by było posiadać taki bajer w telewizorze. Póki co to oglądałbym telewizję z odbiornika DTV. Telewizor będzie służył do oglądania telewizji, słuchania głośnej muzyki oraz możliwe, iż podłączę konsolę (Xbox 360). Telewizor będzie oglądany z 3/4 metrów, będzie na półce która jest 4/5 metrów od podłogi. Pokój jest ciemny. Głośniki póki co podłączane nie będą.

Link to comment
Share on other sites

Ok, w budżecie jeśli mamy się zmieścić :

Toshiba 40L7335 - niski input lag, świetna kolorystyka i kontrast, dodatki jak 3d (2x okulary aktywne), smart tv jak najbardziej dostępne. Z tym że są raczej tłem wobec obrazu - to jest najważniejszy i najbardziej dopracowany element telewizora, włącznie z trybami skalibrowanymi, czy autokalibracją - otrzymasz tutaj najostrzejszy obraz z tym budżecie cenowym. Masz odświeżanie 200AMR z matrycy 100hz. Dość dobry dźwięk

Panasonic 42E6E - podobnie jak w/w Toshiba tutaj też główny nacisk na jakość obrazu. Wysoki kontrast, dobra czerń, poprawnie skalibrowana kolorystyka, input lag w normie do gier. Dodatki smart tv zrobione w bardzo prosty i łatwy w obsłudze sposób, dość płynnie działają. Model z odświeżaniem 100 BLB, na matrycy 50hz (obsługuje sygnał 60fps). Według mnie - najładniejszy telewizor w kwocie do 2000zł.

Jeśli jednak budżet można trochę nagiąć

Philips 46PFL4508 - model z poprawną kolorystyką, porządną czernią, dobrym skalowaniem słabego sygnału. Obslugujący funkcje smart tv (ale niestety dość wolno, przycinają się), 3d (2x okulary 3d aktywne). Dźwięk naprawdę daje radę jak na płaski telewizor. Odświeżanie 200PMR, matryca natywna 100hz.

LG 42LA660 - model na matrycy IPS z naprawdę fajnym nasyceniem kolorów, choć lekko podchodzącym pod jaskrawości. Poprawna kolorystyka, dość niski kontrast spowodowany słabym poziomiem czerni (jak w sumie wszystkie matryce IPS). Skalowanie słabe. Odświeżanie 400MCI, na matrycy 100hz. 3D pasywne (4x okulary + 2x okulary do dual play), bardzo fajnie zrealizowany system smart tv, włącznie z magic pilotem do jego obsługi. Dźwięk niestety przeciętny.

W razie jakiś pytań, tutaj, lub na pw.

Link to comment
Share on other sites

@up - ostatni model opisujesz jako "poprawna kolorystyka"? Najlepsza matryca, z najżywszym odwzorowaniem kolorów to nie jest tylko "poprawna kolorystyka". To jest świetna, zachwycająca i ponadprzeciętna kolorystyka. Barwy są niesamowicie nasycone, bardzo żywe i realistyczne.

XeoN mam przynajmniej kilka lat doświadcza w branży (klik?) i uwierz - znam się na tv wystarczajaco.

Zachwycajaca kolorystyke mógłbym ew. użyć przy philipsie czy sonym, bo Ci oprócz dobrej matrycy dodają dobrą kalibrację, poprawną ostrość, oraz świetnie radzą sobie z przeplotem. LG robi średniej klasy telewizory, to zupełnie nie ten poziom co ich monitory.

A IPS na telewizorach w większości przypadków jest gorszym pomysłem niż matryce PSA / S-PVA firmy CMI, AUO czy Samsung.

Poza tym IPS na telewizor to trochę inna technologia produkcji niż to co mamy w technologii mobilnej i monitorach - tylko matryce Panasonica zbliżają się do osiągów ich mniejszych braci - ale matryce panasonica to w sprzęcie powyżej 3500zł.

Link to comment
Share on other sites

Tak tylko mówię, że bez IPS i bez porządnej kalibracji kolorów taki telewizor z pewnością nie powala na kolana :>. Dodatkowo 50hz dopełnia całości i robi się mega średniak, telewizor niegodny polecenia.

WIdzialeś podłączone. Rozumiem że także kalibrowałeś ten sprzęt, sprawdzałeś przeplot, testowałeś input lag, sprawdzałeś jak radzą sobie z różnymi sygnałami, no i oczywiście spojrzałeś na gradację czerni?

No i oczywiście nie w warunkach sklepowych, z agresywnymi światłami które kryją wszystkie wady telewizorów...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...