Jump to content
WollT

Pytanie o przegrzewanie się laptopa

Recommended Posts

Witam mam takie może trochę głupie pytanie ale chciałbym się dowiedzieć czy można przegrzać laptopa zbyt długo z niego korzystając. Chodzi mi o to, że kupiłem komputer jakieś pół roku temu. Korzystam z niego co dziennie grając na nim i zacząłem się zastanawiać czy nazbyt go przez to nie nadwyrężam.

Parametry mojego laptopa asus x550c

Windos 8 64bity, Karta Nvidia gt 720m, Procesor intel core i3 - 3217U, Ram 8gb,

Ostatnio grałem w nowego Deusa i Fallouta.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli laptop jest poprawnie chłodzony, to sama długość grania nie ma tu nic do rzeczy. Natomiast z biegiem czasu zwiększa się brud, który może powodować podwyższenie temperatur, poza tym po jakimś czasie może wygrzać się pasta termoprzewodząca i wtedy także temperatury wzrosną. Dlatego należy je monitorować.

Link to comment
Share on other sites

Do chłodzenia dodatkowo używam podkładki chłodzącej. Czy taką pastę wymienia się w laptopach?? A jeśli chodzi o odkurzenie lapka jak to wygląda trzeba oddać do serwisu czy samemu można?? Wcześniej miałem komputer stacjonarny wystarczyło zdjąć obudowę i można było odkurzyć komputer, a laptopa jednak trzeba rozkręcić, żeby dostać się do jego poszczególnych podzespołów. Nie chce się brać za coś na czym się nie znam, żeby nie uszkodzić sobie sprzętu.

Link to comment
Share on other sites

Ad pyt. 1. Tak.

Ad pyt. 2. Można samemu (to też zależy od różnych czynników) w sieci znajdziesz różne poradniki (na naszym forum też jest), ale jeśli nie czujesz się na siłach i boisz się, że zrobisz coś nie tak, możesz oczywiście oddać laptopa do serwisu (ceny są różne).

Link to comment
Share on other sites

A to już - jak dla mnie - kwestia gustu i określonych warunków (po prostu widać, że jest już brudno). Pasty to pewnie bym nie wymieniał zanimby nie wzrosły temperatury (i nie byłaby to - oczywiście - wina brudu). Czyściłbym pewnie też dopiero, gdybym zauważył taki wzrost, bo jestem leniwy (aczkolwiek to już wypadałoby co jakiś czas profilaktycznie zrobić, np. co pół roku). =)

Link to comment
Share on other sites

Generalnie to, co ile trzeba wymieniać pastę zależy już od samej pasty i tego, w jakich warunkach pracuje. W zwykłym PC radziłbym nie zmieniać rzadziej niż co rok, ale w lapku z racji trudniejszego dostępu to mogłoby być uciążliwe ;)

Link to comment
Share on other sites

I właśnie dlatego - jeślibym miał zamiar korzystać z usług serwisu - wymieniłbym pastę dopiero wtedy, kiedy byłbym do tego zmuszony (po co więcej razy płacić niż potrzeba?). =)

Swoją drogą nigdy nie wymieniałem pasty na żadnej mojej karcie graficznej (ani samemu, ani korzystając z serwisu)...

EDIT: @down

Abstrahowałem w tym względzie nieco od tematu, po prostu stwierdziłem jedynie to, co stwierdziłem (gwarancja nie ma tu nic do rzeczy). =)

Edited by antros22
Link to comment
Share on other sites

Czyli muszę na bieżąco monitorować temperaturę procka jak zauważę wzrost to będzie oznaczało, że trzeba wymienić pastę lub go odkurzyć. Jeszcze zastanawia mnie czy jak gram w nowsze gry które mają dość spore wymagania przy mojej konfiguracji komputera to nie obciążam go dodatkowo??

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...