Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

WollT

Pytanie o przegrzewanie się laptopa

Polecane posty

Witam mam takie może trochę głupie pytanie ale chciałbym się dowiedzieć czy można przegrzać laptopa zbyt długo z niego korzystając. Chodzi mi o to, że kupiłem komputer jakieś pół roku temu. Korzystam z niego co dziennie grając na nim i zacząłem się zastanawiać czy nazbyt go przez to nie nadwyrężam.

Parametry mojego laptopa asus x550c

Windos 8 64bity, Karta Nvidia gt 720m, Procesor intel core i3 - 3217U, Ram 8gb,

Ostatnio grałem w nowego Deusa i Fallouta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli laptop jest poprawnie chłodzony, to sama długość grania nie ma tu nic do rzeczy. Natomiast z biegiem czasu zwiększa się brud, który może powodować podwyższenie temperatur, poza tym po jakimś czasie może wygrzać się pasta termoprzewodząca i wtedy także temperatury wzrosną. Dlatego należy je monitorować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do chłodzenia dodatkowo używam podkładki chłodzącej. Czy taką pastę wymienia się w laptopach?? A jeśli chodzi o odkurzenie lapka jak to wygląda trzeba oddać do serwisu czy samemu można?? Wcześniej miałem komputer stacjonarny wystarczyło zdjąć obudowę i można było odkurzyć komputer, a laptopa jednak trzeba rozkręcić, żeby dostać się do jego poszczególnych podzespołów. Nie chce się brać za coś na czym się nie znam, żeby nie uszkodzić sobie sprzętu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad pyt. 1. Tak.

Ad pyt. 2. Można samemu (to też zależy od różnych czynników) w sieci znajdziesz różne poradniki (na naszym forum też jest), ale jeśli nie czujesz się na siłach i boisz się, że zrobisz coś nie tak, możesz oczywiście oddać laptopa do serwisu (ceny są różne).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to już - jak dla mnie - kwestia gustu i określonych warunków (po prostu widać, że jest już brudno). Pasty to pewnie bym nie wymieniał zanimby nie wzrosły temperatury (i nie byłaby to - oczywiście - wina brudu). Czyściłbym pewnie też dopiero, gdybym zauważył taki wzrost, bo jestem leniwy (aczkolwiek to już wypadałoby co jakiś czas profilaktycznie zrobić, np. co pół roku). =)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to, co ile trzeba wymieniać pastę zależy już od samej pasty i tego, w jakich warunkach pracuje. W zwykłym PC radziłbym nie zmieniać rzadziej niż co rok, ale w lapku z racji trudniejszego dostępu to mogłoby być uciążliwe ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie dlatego - jeślibym miał zamiar korzystać z usług serwisu - wymieniłbym pastę dopiero wtedy, kiedy byłbym do tego zmuszony (po co więcej razy płacić niż potrzeba?). =)

Swoją drogą nigdy nie wymieniałem pasty na żadnej mojej karcie graficznej (ani samemu, ani korzystając z serwisu)...

EDIT: @down

Abstrahowałem w tym względzie nieco od tematu, po prostu stwierdziłem jedynie to, co stwierdziłem (gwarancja nie ma tu nic do rzeczy). =)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli muszę na bieżąco monitorować temperaturę procka jak zauważę wzrost to będzie oznaczało, że trzeba wymienić pastę lub go odkurzyć. Jeszcze zastanawia mnie czy jak gram w nowsze gry które mają dość spore wymagania przy mojej konfiguracji komputera to nie obciążam go dodatkowo??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...