Jump to content
nerf0

Fred, w którym chwalimy się swoimi rysunkami

Recommended Posts

Mieliśmy dzisiaj konkretne zajęcia w atelier(nareszcie). Dwie blendy, jeden softboks, dwie kontry i jazda z koksem. Koleżanka z roku poświęciła się na tortury makijażowe a stary ruski obiektyw sprawdził się lepiej niż super-duper nikon. Oh well.

Spoiler

FpMd6WX.jpg

• Upvote 7

17 godzin temu, Fursik1 napisał:

Dwie blendy, jeden softboks, dwie kontry

marzy mi się taki zestaw (i miejsce na niego) w domu ;_; a tak, to ledwo jeden softbox mi się mieści

"Pan Mieczysław, miejscowy koneser wina marki Wino doznaje olśnienia przekazanego mu przez starożytnych mnichów słowiańskich i mistycznym atakiem pocisku lodowego rozpoczyna masakrę na imprezie masowej"

o41VrUE.jpg

A pomyśleć, że cały rzut miałem wywalić z lenistwa bo najważniejsze już wyedytowałem...

• Upvote 6

Ogarnęłam i złożyłam już moją magisterkę, pewnie końcem listopada będę się bronić więc zrobiłam sobie mini podsumowanie. Wyjątkowo odsyłam do bloga, bo napisałam więcej niż jedno zdanie i obrazek. :)

• Upvote 8

Teoretycznie uczelnia, w postaci mojej promotorki, zgodziła się, żebym to sobie publikowała (o ile ich odpowiednio otaguję). Ale wolę poczekać na obronę zanim rzucę moje maleństwo na głębokie wody internetów. ;) Także pewnie jakoś początkiem grudnia się tym pochwalę. 

• Upvote 2

Tylko chyba warto mieć to potwierdzenie pozwolenia na publikowanie na papierze, w postaci odpowiedniego oświadczenia. Chyba że w jakiejś umowie z uczelnią, którą podpisałaś jest już coś na ten temat napisane.

Swoją drogą, to na tej animacji wygląda jakby miała zeza.

Edited by 2real4game

@2real4game

Nieee no, myślę, że pozwolenie na piśmie to trochę przesada, nie jest to jakaś innowacyjna technologia czy coś, z czego można trzepać kasę. Poza tym moja promotorka to też pani dziekan, także jak mam jej apruffka to nie wiem kto i po co miały się czepiać. ;) No i kiedyś czytałam jakieś prawnicze wywody, z których wychodziło, że  to uczelniane "prawo pierwszeństwa do publikacji" nie dotyczy internetów tylko nośników fizycznych. Czy jakoś tak. 

Słodki mały zezik. Też pewnie robisz, jak się nagle obudzisz. 

@Rysia
Skoro to przy okazji pani dziekan i w dodatku jest w porządku, to faktycznie nie powinno być problemów. Tylko jeszcze napomknę, że "prawo pierwszeństwa do publikacji" dotyczy wszystkiego. Nie ma znaczenia czy w postaci cyfrowej, czy fizycznej. Miałem na ten temat ciekawe dyskusje na wykładach o własności intelektualnej i tego typu rzeczach.

A do zezika nic nie mam, tylko po prostu rzucił mi się w oczy :P

• Upvote 2

Git good, super, że ogarnęłaś dźwięk, nawet tak symboliczna muzyka i bicie serca robią swoją robotę. Wydaje mi się, czy poprawiłaś też jakoś same animacje/dodałaś efekty, w porównaniu do wersji, którą pokazywałaś mi kiedyś? Nie pamiętam już dokładnie, ale wydawało mi się, że było to jakoś mniej płynne niż obecnie. Ale może po prostu pamięć mnie zawodzi, bo to był już jednak kawałek czasu temu. :]

Tak czy inaczej kawał fajnej roboty. Szkoda, że sam nie mam nigdy cierpliwości żeby się zabrać za jakiekolwiek animacje, ale może to jednak lepiej żebym został przy rysunkach. Skoro i tak maziam coś tylko raz na kilka miesięcy, to animację zrobiłbym pewnie jedną w życiu. :P

Wyrenderowałam w hd, pewnie przez to wydaje się być płynniejsze. ;) A dźwięk to już w ogóle, ogląda się ze dwa razy lepiej, bo się tak nie dłuży, jak kiedy był sam obraz.

No ale to zrób tako animacje, jak Ci pokazywałam, statyczny obraz z kilkoma ruszającymi się elementami i kilka efektów z AE, przy tych Twoich śliczniusich pejzażach to by wyglądało super! 

Żeby nie było, że studia skończone to spoczywam na laurach. :)

Spoiler

because%2Bi%2Bcan.jpg

• Upvote 10