Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

NatProView

Czy ten sprzęcik będzie dobry do gier?

Polecane posty

Witam! Otóż mam takie pytanie. Zamierzam na wakacje (przyszłościowo, nie powiem, ale już chcę mniej więcej wiedzieć co kupić) słożyć nową machinę ;) Mogę wydać ok. 3000zł i oto moje propozycje:

Jeśli nie będę podkręcał

Procesor: Intel Core i5-4440

Płyta główna: Asus B85M-E Intel B85 LGA 1150

Karta graficzna: Karta graficzna MSI GeForce GTX 760 2GB DDR5 (256 Bit), HDMI, DVI (N760 TF 2GD5/OC)

Pamięć RAM: GoodRAM 4GB DDR3 DIMM 1600MHz CL9 (GY1600D364L9/4G) x2

Dysk twardy:SSD Kingston SSDNow V300 120 GB 7mm n(Użyję aktualnego HDD do przechowywania danych, a SSD pod system i gry)

Nagrywarka: Lite-On iHAS124-14

Zasilacz: XFX Core 550W

Obudowa: Obudowa SilentiumPC Gladius M40 Pure Black

Razem: 3000zł

Jeśli będę podkręcał:

Procesor: Intel Core i5-4670K

Płyta główna: Tutaj właśnie nie wiem

Karta graficzna: Karta graficzna MSI GeForce GTX 760 2GB DDR5 (256 Bit), HDMI, DVI (N760 TF 2GD5/OC)

Pamięć RAM: GoodRAM 4GB DDR3 DIMM 1600MHz CL9 (GY1600D364L9/4G) x2

Dysk twardy:SSD Kingston SSDNow V300 120 GB 7mm (Użyję aktualnego HDD do przechowywania danych, a SSD pod system i gry)

Nagrywarka: Lite-On iHAS124-14

Zasilacz: XFX Core 550W

Obudowa: Obudowa SilentiumPC Gladius M40 Pure Black

Razem: 3150zł (oczywiście bez płyty głównej)

I tu pojawia się pytanie, jaka płyta główna do tego drugiego zestawu? Oraz jak oceniacie oba zestawy (Proszę tylko o nie podawanie Procesorów i i kart graficznych oraz płyt ASRocka, ponieważ mam do nich wstręt związany ze starym sprzętem). Ten drugi zestaw podałem, ponieważ może stanieje do lipca i będzie można go kupić za+/- 3000zł. Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz bym zmienił na Thermaltake Smart SE 530W, SilentiumPC Deus M1 550W, lub (najlepiej) Cooler Master G550M.

SSD bym zmienił na coś z bardziej dopracowanym kontrolerem, np. Plextor M5S 128GB.

Obudowę bym zmienił na Zalman Z9 U3 - pomieści większe chłodzenia od Gladiusa.

Płyta pod OC np. ASRock Z87 Extreme3. Z alternatyw masz MSI Z87-G43 - gorsza płyta (m.in. słabsza sekcja zasilania) w podobnej cenie.

No ale po co ja się produkuję, skoro to i tak pewnie do wakacji już aktualne nie bedzie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, macie racje, niepotrzebnie już teraz nad tym myślę, ale czy płyty ASRocka są teraz dobrej jakości? Bo jeszcze kilka lat temu były słaby i awaryjne. Opłaca się inwestować w tańszego ASRocka, niż brać droższą alternatywę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie zdecydowanie warto, płyty już od dłuższego czasu są OK (dokładniej mówiąc - od kiedy przestali być budżetową filią ASUSa, i od kiedy przeszło do nich sporo pracowników z upadłego Abita).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...