Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

N3RO97

Mysz do 100 zł (Counter Strike)

Polecane posty

Szukam myszki głownie do Csa 1.6

- obecna mysz: Oscar Laser - XL 747H ? Avago ADNS 6010

- powód zmiany gryzonia: za duzy LoD (Lift-Off Distance) kursor myszki przy podniesieniu skacze! | Słaba wydajność w Cs 1.6. Nieprecyzyjny celownik. Stara myszka jakoś lepiej sie spisywała w Csie 1.6 (była optyczna i służyła mi 5 lat)na blacie smile_prosty.gif

- rozdziałki w grach: 1920x1080

- DPI: do 3600

- czułości w grach: w cs 1.6 ustawione na 5, tak mi sie najlepiej grało na sterej myszce

- czułość w Windows: 6/11

- czułość w sterach myszki: brak

- pełny obrót: jakieś 10+ cm (w myszce X7 XL-747H)

- gram w: głownie Counter Strike 1.6 i nie tylko

- podkładka: Nostromo

Specyfikacja produktu:

- Rodzaj: materiałowa, z wykorzystaniem tekstylnego włókna FiberLine

- Rozmiar: 280 x 250 mm

- Grubość: 3 mm

- Kolor: czarny niebieski

- Elastyczność: miękka

- Rodzaj podłoża: guma antypoślizgowa

- ilość przycisków: 7

- budżet:100zł

- chwyt: palm/clwa grip

- czego wymagasz od nowej myszki: Ładny wygląd, dobrze się trzyma w łapce, normalny zakres LoD (żeby nie drgał kursor gdy ją podniosę jak w mojej XL-747H) i oczywiście "stworzona" do gier FPS smile_prosty.gif

Bardzo zalezy mi na bloodzie v5, bo sie juz na nia napalilem ;d Ale wszyscy odradzaja, wiec odpada sad_prosty.gif

Więc jakie polecacie gryzonie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie jest słaby wybór.

Albo następny laserowy a4tech, ale tym razem na Avago 9500, albo Gigabyte M6900, który ma niewiele lepszy sensor.

Najlepszą opcją będzie Genius X G510, ale on może szaleć na czarnej podkładce, dlatego może być konieczna wymiana na Tesoro Aegis no i ma tylko 2000DPI.

@Edit

Jest jeszcze całkiem niezły Ozone Xenon, ale on nie ma żadnych dodatkowych przycisków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to laserowych nie stosuje sie w FPSach! I zrazilem sie do laseru od czasu kupna mojej A4Tech XL-747H.

Mówisz, że nie kupie lepszej do 100 zł? sad_prosty.gif

Hmmm to twoje co wymieniłeś UP są beznadziejne niestety confused_prosty.gif

Ten Genius XG510 jedynie mi się podoba 2000 dpi mi powinno do Csa wystarczyć! Ale dlaczego tylko czarna podkładk? ;x Na mojej nie da rady? confused_prosty.gif Jaką on ma wersję Avago?

Hmm, jak jest z tym LODem, bo sam nie wiem. W laserowych czy optycznych jest wydajniejszy? Czy jakie to ma znaczenie bo nieogarniam.

Aktualnie w mojej laserowej skacze! A w tarej optycznej tak jakby go nie bylo!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Ale przeciętny optyk jest nieraz wstanie pobić dobrego lasera tongue_prosty.gif

@N3R097

X G510 ma Avago 3050, w tej myszy jest tak skalibrowany, że najlepiej działa kolorowych podkładkach, ale możesz najpierw spróbować jak będzie działać na twojej, LoD na Tesoro Aegis to 3,5 grubości płyty CD.

Tu masz fajną reckę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ale jak jest do cholery z tym lodem w mojej starej myszce optycznej nie ma go wgl! Gdy podniose itp kursor sie nie przesuwa, a tej nowej laserowej Xl-747h przy podniesieniu skacze sad_prosty.gif

Nie odpowiedzieliscie mi na pytanie. Czy LoDa nie ma w optycznych ? Czy zalezy to od sensora (wersji Avago). W np. szkole jest myszka optyczna z diodami led co swieca na czerwono i przy podniesieniu nie ma zadnego ruchu jest to jakies [beeep] za 10 zl xD

Z góry sory za niewiedze, nie znam sie na tym confused_prosty.gif

Genius X G510 niestety odpada. Co to za sensor co nie radzi sb na czarnej podkladce -.-

Powoli zaczynam myśleć, że kazda inna myszka za 10 zł spisze się lepiej niż te nowe za 100 zł

Albo sensor [CIACH] (niby) ale jak jest w pratyce to nikt nie wie, albo zła podkładka itp itd.....

Zależy mi na myszce co nie bd mieć problemów z tym LoDem, wyglądzie, dopasowaniu.

Wielu mówi, że PixArt to [beeep], bo kursor skacze jest nieprecyzyjny, ale ja na filmikach testujących Myszki serji Blood widzę co innego.

[beeep] mogę nazwać moją obecna LASEROWĄ myszkę (XL-747H) którą wymieniłbym na kazdą inną za 10 zł w której nie ma problemu z LoDem i wdlg mnie są precyzyjniejsze od tych nowych!

Oczywiście precyzja to dla każdego inne znaczenie pojęcia.

Więc jaka myszka do 100 zł wchodzi jeszczę w grę?

Jeśli tak dalej bd to zakupie Blooda v5 Ulocked Core 3 (87 zł bardzo przyzwoita cena) pomimo hejtów na PixArta, że jest zły i gówniany.

Nie testowałeś nie oceniaj! PROSTE!

Wypowiadają się osoby o tym V-tracku (PixArcie) , które go nie posiadaja lecz tylko słyszaly, poczytały o nim w google.

Na testach (VIDEO) myszki jakoś nie ma tej SŁABOŚCI sensora. Nie widac tego w praktyce. Działa normalnie wiec nie wiem czego sie czepiacie.

VIDEo -

Jesli zobaczylbym filmik udowadniający, pokazujacy jak slabo ten sensor dziala w TEJ MYSZCE nie mialbym wiecej pytan -.-

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie pomyliły mi się poziomy, sorki za to, ale w tym przypadku nazywanie tego "specjalną funkcją" to bezsens.

Po za tym, skoro nie pasuje ci X G510 to może Microsoft Comfort Mouse 6000, jedyna wada to na sztywno ustawione DPI.

Ok odpuscilem tego blooda, bo slyszalem ze leca za niego bany na Valve!

X G510 ma lod 3-4 plyt CD (z moich zrodel) wiec odpada. Na allegro G510 X nie ma lecz wersje bez X sa. Bd padaka kursora ( lekkim drganiu) przy 360 stopniach obrotu (w cs 1.6) (przymusu podniesienia myszki). Tak jak aktualnie jest to przy mojej XL-747H (4 CD lod) i jestem niezadowolony ze wzgledu na LOD.

Moze propo jakiejs myszki z LoDem <1,2mm (lub mniejszym) laserowej/optycznej dobrym Avago?

Myszka pod FPS ma miec 1,2mm lub mniej!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nie cytuj poprzedzającego posta w całości. ~y 

Jesli mozesz ziomek, zrob dla mnie test ;)

- podloz plyty CD i sprawdz po ilu warstawch sensor przestaje dzialac

- w myszce jest avago3050, jest to bardzo duza,srednia roznica miedzy 3090 (ten najlepszy pod FPSy)?

- nie wiem jak tam u cb z grami xD Ale spisuje sie w FPSach dobrze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cytuj poprzedzającego posta w całości. ~y

Dobra ostatnie pytanie i moge ją brac smile_prosty.gif

Podczas "przestawiania jej" , "przeniesienia" kursor dgra/ucieka? To jest najwazniejsze w FPSAch gdy jest potrzebne obrocenie sie np o 360 stopni.

Jak u niej z tym Avago na jedej stronce podane jest ze ma avago 3090, a tu http://www.test-gear.pl/sensor/ ze ma Avago 3050 ?!

@ ~y

Sory!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, czytam nazwę tematu: "Mysz do 100zł". Oczywiście wchodzę, aby była jakaś dodatkowa opinia po prawdopodobnie poleconym już Genius X-G510 + Tesoro Aegis, a tutaj temat ma 2 strony! Jak można tak długo dyskutować o tak wąskim przedziale cenowym, gdzie godnych uwagi myszy jest tylko kilka? Jeżeli autor ma jakiekolwiek wątpliwości co do podanych myszy to mam pewną propozycję: dopłata. Najlepsze rozwiązanie. Wtedy będzie zdecydowanie więcej godnych uwagi myszy. Jeśli będzie możliwość dopłaty do choćby 150zł, wtedy dobrymi propozycjami będą: Logitech G300 i Genius DeathTaker pod claw oraz Revoltec FightMouse Elite pod palm. Do tego podkładka Tesoro Aegis X1 lub Steelseries Qck Mini.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...